Aktywne profileMartynka Kurek

25 października 2016autor Monika553
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/10/martyna-kurek.jpg

Martynka bardzo lubi dostawać kartki pocztowe to jej jedyne okno na świat i możliwość poznawania nowych ludzi i miejsc. O Marzycielskiej Poczcie powiedziała nam pani pracująca w sklepie w naszej miejscowości. Pomyślałam że gdy zgłoszę Martynkę i dostawałaby kartki od wielu osób była by bardziej szczęśliwa i dało by jej to więcej siły do walki z chorobą z którą będzie musiała się mierzyć do końca swojego życia. Ja sama wychowuje Martynkę (jej tata zostawił nas gdy Martynka miała roczek) i czasami jestem bezsilna. Dlatego postanowiłam zgłosić Martynkę do Marzycielskiej Poczty.

Martynka Kurek
ul. Za Torami 7
24-220 Niedrzwica Duża

Imię dziecka:
Martynka Kurek

Zainteresowania:
Martynka uwielbia czytać książki zwłaszcza podczas inhalacji lub pobytach w szpitalach i uwielbia wszystko co jest związane z końmi zbiera też kartki pocztowe z różnych miejsc na świecie. Więcej…

Wiek:
11 lat, 3.09.2007

Rodzice:
Monika

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Brak.

Martynka urodziła się z niedroznoscia jelit. W pierwszej dobie miała operację ratujaca życie. Lekarze dawali jej małe szanse na przeżycie. Postawiono diagnozę:mukowiscydoza. W ciągu 9 lat przeszła kilka operacji między innymi zamknięcie stomii, operacja przepukliny w bliznie pooperacyjnej, dwie operacje zatok. Ma założonego vascu Porta i gastrostomię odżywczą (dokarmiania jest specjalnymi odżywkami strzykawka prosto do żołądka). Oprócz mukowiscydozy ma niedosłuch jednego ucha. Na stałe przyjmuje wiele leków (enzymy trawienne do każdego posiłku witaminy, antybiotyki, probiotyki), kilka razy dziennie wykonuje inhalacje i płukanie zatok.

553
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Tomasz Chmiel

Wielu przesyłek! Już szykuję coś również od siebie. Mam nadzieję, że inni też „dopiszą”. uśmiech Witaj Martynko na MP. uśmiech

Basia
Basia

Witaj Martynko, masz ładny uśmiech, masz tyle lat co moja młodsza siostrzenica, wspaniale, że kolejne dziecko dołączyło do Marzycielskiej Poczty, przykro mi, że chorujesz, dużo zdrowia Ci życzę. To dobrze, że lubisz czytać książki, ja też i konie też mi się podobają, to piękne zwierzęta. Też kiedyś lubiłam zbierać kartki z różnych krajów, miałam kiedyś wujka kapitana statku, co przysyłał kartki z różnych zakątków świata. Moja kuzynka dużo podróżuje po świecie i przysyła mi kartki, pamiątki, ostatnio była w Meksyku, mam mały wizerunek, obrazek Matki Boskiej z Gwadelupy. Gorąco pozdrawiam z Mazur. Dużo uśmiechu życzę.

Monika
Monika

Bardzo się cieszymy, że Martynka dołączyła do marzycielskiej poczty:)

Izabela
Izabela

Witam Martynko napiszemy do ciebie wraz z przedszkolakami z Łodzi pozdrawiam serdecznie Iza :XO:

Wiksa bo czemu nie
Wiksa bo czemu nie

pozdrawiam szkoła z torunia :*

Basia
Basia

Pani Moniko, niech się Pani nie poddaje, rozumiem, że czasem jest Pani bardzo ciężko, wszelkiej pomyślności, wytrwałości życzę. Dobrze, że Martynka dołączyła do Marzycielskiej Poczcie, dobrze, że Pani ktoś o niej powiedział. Pozdrawiam.

Bartek
Bartek

Hej Martynko? Co u Ciebie słychać? Jest jakaś strona facebookowa Martyki? bądź Martynka ma facebooka. uśmiech

Basia
Basia

Witam, stronę na Facebooku obejrzałam, robi wrażenie, a Martynka to dzielna, wesoła dziewczynka. Fajnie, że poznała znane osoby, że zaangażowały się one w akcję na rzecz Martynki, fajne zdjęcia z Mileną Radecką, ja jestem fanką siatkówki… Zapowiada się ładny dzień, pogodny, choć rano była mgła.
Pozdrawiam serdecznie. Wszystkiego dobrego.

Zuza

Karteczka z ladynu poszła pozdrawiam

Ewelina
Ewelina

Witaj Martynko, życzę Ci dużo zdrówka! uśmiech

Bartek
Bartek

Planuję, do Martynki wysłać kartkę – takiej pewnie jeszcze nie dostała. uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech

Julia
Julia

Witaj Martynko! Pozdrowienia.

Martyna
Martyna

Hej Martynka!
Przysyłam serdeczne pozdrowienia z Tomaszowa Bol (woj. dolnośląskie) dla Twojej rodzinki i Ciebie
Martyna K.

JUSTYNA
JUSTYNA

WITAJ KOCHANE SŁONECZKO!!!! JESTEŚ ŚLICZNĄ, MŁODĄ DAMĄ MARTYNKO.POZDRAWIAM CIĘ CIEPLUTKO.JUTRO PÓJDĘ DO PRACY A PRACUJĘ NA POCZCIE I WYŚLĘ CI JAKĄŚ FAJNĄ,WESOŁĄ JAK TY KARTECZKĘ!!! WIELKI BUZIACZKI DLA CIEBIE I DUŻO DUŻO ZDRÓWKA!!!!!

Nikola

Cześć kochana Martynko :XO:
Dużo zdrówka życzę! Tez jestem na marzycielskiej poczcie. Mieszkamy niedaleko siebie! uśmiech

kasztelan
kasztelan

Witaj Martynko w Marzycielskiej Poczcie!
Dziś wysłałem Ci kartkę z USA. Taką Halloweenową. uśmiech
No i taki drobny prezencik w środku.
Serdecznie pozdrawiam!
Przemek

Basia
Basia

Witam, również życzę miłego dnia. Trzymam kciuki za wizytę u lekarza. Pozdrawiam.

Magda
Magda

Martynko, słoneczko śliczne@! Już niedługo wyslemy liścik, ja i moje maluchy a tymczasem uśmiechaj się, patrz jaki świat jest piękny i wiedz że my tu wszyscy o Tobie myślimy codziennie!

PSP nr 1 w Głuchołazach kl. III a

Witaj Martynko. Jesteśmy uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 W Głuchołazach. Nasza klasa liczy 24 osoby. wszyscy bardzo chętnie angażujemy się w pisanie listów i tym razem możesz na nas liczyć. Nie możemy się już doczekać kiedy wraz z naszą Panią wybierzemy się na pocztę, aby wysłać do Ciebie kolorowe listy. Mamy nadzieję, że sprawimy Ci tym wielka radość i będziemy mogli oglądać Twój uśmiech. :XO: Mamy nadzieję, że dodasz nas do swoich znajomych. Serdecznie Cie pozdrawiamy i przesyłamy miliony uśmiechów.

Szymek
Szymek

Wszytkiego co dobre życze Tobie i Twojej mamie Martynko. Nie wiem dlaczego czasami spotykają nas cierpienia, nie wiem. Argumenty mówiące, że świat istnieje dzięki tym, którzy cierpią… nie rozumiem. Znam smak cierpienia, umiem się uśmiechać, płakać też umiem. CZasami mam gorsze, czasami lepsze dni. Przeżyłem w życiu sporo. Tak czasami myślę o Aniołach, czy czasami nas odwiedzają.. i wiesz co? Odwiedzają. I trudno je rozpoznać. Sądzę, wierzę – że czesto mamy je obok siebie. Więsz, gdy dotkna nas lub znajdą się obok nas, a później idą dalej – tęsknimy ogromnie DZiwne. Ale tak czasami jest. Twoje życie jest ważne, moje… Czytaj więcej »

niki124
niki124

Kołderka za jeden uśmiech Nie od dziś wiadomo, iż bardzo często mamy do czynienia z osobami, które same z siebie wyrażają chęć pomocy dzieciom najbardziej jej potrzebującym. W tym celu powstał wspaniały projekt „Kołderka za jeden uśmiech” polegający na przekazywaniu dzieciom cierpiącym na przewlekłe i nieuleczalne choroby specjalnie spersonalizowane kołderki będącymi najczęstszymi towarzyszami i przyjaciółmi dzieci podczas pobytów w szpitalu czy też poddawaniu się rehabilitacji. W projekcie może wziąć udział każde przewlekle chore dziecko, pod warunkiem, że nie ukończyło 16 roku życia. Jedyną „opłatą” za kołderkę jest uśmiech dziecka, który ją otrzyma. Serdecznie zapraszamy na stronę projektu http://www.kolderki.org/kolderki, na której… Czytaj więcej »

niki124
niki124

To super pani Moniko cieszę się że zainteresowałam panią tą akcją i zgłosi pani Martynkę do tego projektu bo kołderki są na prawdę śliczne cieszę się :XO: :XO: :XO: kciuk do góry kciuk do góry kciuk do góry

Basia
Basia

Witam, fajnie, że Martynka dostała kartki i listy. Przykro mi, że Martynka gorzej się czuje, życzę Jej dużo zdrówka. Pozdrawiam.

niki124
niki124

Witam pani Moniko i co zgłosiła pani Martynkę do projektu Kołderki Za Jeden Uśmiech :XO: :XO: :XO: http://www.kolderki.org/kolderki/pages/zglaszanie.php

niki124
niki124

Super pani Moniko cieszę się Martynce na pewno spodoba się kołderka z konikami bo bardzo lubi koniki :XO: :XO: :XO: a tu pani Moniko ma pani parę kolorowanek z konikami do wydruku http://drukowanka.pl/kolorowanki-konie/ dla Martynki oczywiście :XO: :XO: :XO:

1 2 3 16
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image