Jesteś uczniem lub nauczycielem…? Idea Marzycielskiej Poczty jest bliska Twojemu sercu…? Jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi „TAK”, to po prostu zorganizuj akcję pisania listów we własnej klasie!

Dzieci szczególne uwielbiają dostawać listy od młodych ludzi – całkowicie kochają też dostawać wiele listów na raz, a razem z klasą możesz dosłownie zasypać dzieciaki listami!

Jak zorganizować akcję pisania listów we własnej klasie?

To bardzo proste. Na początek:

  • jeżeli jesteś uczniem, poproś nauczyciela o przeprowadzenie zajęć pisania kartek do dzieci – z pewnością wielu wychowawców doceni taką inicjatywę;
  • jeżeli jesteś nauczycielem, zaproponuj uczniom wspólne pisanie kartek;

Jak dokładnie przeprowadzić akcję wspólnego pisania?

To również bardzo proste. Po pierwsze, do wspólnego pisania kartek, potrzebne są same kartki. Te można kupić przed zajęciami w najbliższym sklepie albo po prostu zrobić je własnymi rękoma, jak na zajęciach plastycznych. Aby wiedzieć co napisać, potrzebne są także opisy dzieci. Na stronie każdego dziecka, na samej górze strony, widnieje opcja „Wydrukuj Stronę” – dzięki niej możesz wydrukować profil dziecka na drukarce i przekazać je uczniom.

Gotowe, wypełnione kartki może zebrać nauczyciel, a następnie (aby było taniej) wysłać je razem do poszczególnych dzieci.

Zapisz się w historii Marzycielskiej Poczty!

Z wielką przyjemnością zamieścimy wszelkie relacje z pisania listów w klasach. Z pewnością takie relacje będą dużą inspiracją dla wielu internautów i zachętą do podjęcia takiego samego, radosnego wysiłku. Możesz nam także podesłać zdjęcia i filmy dokumentujące takie wydarzenie: dodatkowo urozmaicą one relację.

Każdą szkołę, która weźmie udział w akcji, zaznaczymy także na Marzycielskiej Mapie, którą można podejrzeć na tej stronie. W przyszłości pojawi się ona w eksponowanym miejscu tak aby Wasza wspaniała pomoc nie została zapomniana.

Po prostu działaj!

Nie musisz prosić o nasze pozwolenie w organizacji pisania listów. Po prostu działaj, a przed, lub po zorganizowaniu akcji pisania listów koniecznie daj nam znać, tak abyśmy mogli napisać o tym na stronie. W razie jakichkolwiek pytań możesz skorzystać z formularza kontaktowego.