BlogMarzycielska Klasa

11 listopada 2009autor Tomasz Chmiel14

Jesteś uczniem lub nauczycielem…? Idea Marzycielskiej Poczty jest bliska Twojemu sercu…? Jeśli odpowiedź na obydwa pytania brzmi „TAK”, to po prostu zorganizuj akcję pisania listów we własnej klasie!

Dzieci szczególne uwielbiają dostawać listy od młodych ludzi – całkowicie kochają też dostawać wiele listów na raz, a razem z klasą możesz dosłownie zasypać dzieciaki listami!

Jak zorganizować akcję pisania listów we własnej klasie?

To bardzo proste. Na początek:

  • jeżeli jesteś uczniem, poproś nauczyciela o przeprowadzenie zajęć pisania kartek do dzieci – z pewnością wielu wychowawców doceni taką inicjatywę;
  • jeżeli jesteś nauczycielem, zaproponuj uczniom wspólne pisanie kartek;

Jak dokładnie przeprowadzić akcję wspólnego pisania?

To również bardzo proste. Po pierwsze, do wspólnego pisania kartek, potrzebne są same kartki. Te można kupić przed zajęciami w najbliższym sklepie albo po prostu zrobić je własnymi rękoma, jak na zajęciach plastycznych. Aby wiedzieć co napisać, potrzebne są także opisy dzieci. Na stronie każdego dziecka, na samej górze strony, widnieje opcja „Wydrukuj Stronę” – dzięki niej możesz wydrukować profil dziecka na drukarce i przekazać je uczniom.

Gotowe, wypełnione kartki może zebrać nauczyciel, a następnie (aby było taniej) wysłać je razem do poszczególnych dzieci.

Zapisz się w historii Marzycielskiej Poczty!

Z wielką przyjemnością zamieścimy wszelkie relacje z pisania listów w klasach. Z pewnością takie relacje będą dużą inspiracją dla wielu internautów i zachętą do podjęcia takiego samego, radosnego wysiłku. Możesz nam także podesłać zdjęcia i filmy dokumentujące takie wydarzenie: dodatkowo urozmaicą one relację.

Każdą szkołę, która weźmie udział w akcji, zaznaczymy także na Marzycielskiej Mapie, którą można podejrzeć na tej stronie. W przyszłości pojawi się ona w eksponowanym miejscu tak aby Wasza wspaniała pomoc nie została zapomniana.

Po prostu działaj!

Nie musisz prosić o nasze pozwolenie w organizacji pisania listów. Po prostu działaj, a przed, lub po zorganizowaniu akcji pisania listów koniecznie daj nam znać, tak abyśmy mogli napisać o tym na stronie. W razie jakichkolwiek pytań możesz skorzystać z formularza kontaktowego.

14
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
ewa
ewa

Moja klasa już wysłała ale nie robiłam im podczas tego ważnego wydarzenia zdjęć ani filmu uśmiech

Mimo to radość wielka

POLECAM wszystkim uśmiech

Maria
Maria

Witajcie!
Jestem nauczycielem uczniów klas początkowych. Powiedziałam dzieciom o Waszej akcji. Sporo dzieci przyniosło kartki. Z pozostałymi zrobiłam kartki na zajęcich. Do kazdego dziecka coś wysłaliśmy . Obiecuję, że to niejednorazowa akcja. Dla mnie to świetna okazja żeby nauczyć pisania adresu, budowy listu. Najważniejsze są oczywiście dzieciaki, wszystkie, te chore i te moje. Jestesmy z Wami. Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim i ich pani Maria Falkowska

mama Natana

Dziś dotarły prace i listy i kartki od dzieci z przedszkola i listy ze szkoły z Wąbrzeźna i kartki ze szkoły w Zabrzu.Doszły też inne ale to wyszczególnimy w raporcie tygodniowym:)w niedzielę.Teraz szykuję się do wyjazdu na szkolenia dla rodziców dzieci nieplenosprawnych w siedzibie fundacji”Zdazyc z Pomocą” w Warszawie-wracam w niedzielę.Natan siedzi i czyta karteczki..

Jola
Jola

Akcja wspaniała, napewno z moimi przedszkolakami weżmę w niej udział. W ten sposób uczymy już małe dzieci wrażliwości na drugiego człowieka

Kaśku.
Kaśku.

Niestety, ja już nie chodzę do szkoły, ale postaram się rozpropagować akcję wszędzie, gdzie tylko będzie to możliwe. I oczywiście sama wyślę kilka kartek

Pozdrawiam. uśmiech

Beata
Beata

Witam wszystkich! Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach w Wielkopolsce także dołącza się do akcji pisania listów. Część już wysłaliśmy i będziemy jeszcze wysyłaćPozdrowienia i całusy dla wszystkich dzieci z Marzycielskiej Poczty!!!

Diana
Diana

My mamy wywieszone różne profile na gazetce samorządu szkolnego. Na kole literackim każdy pisał do kogo chciał. W klasie zorganizuję niedługo.

emila
emila

Witam!
Jestem wychowawczynią klasy II w ZPO Szkole Podstawowej w Nakonowie i choć mam nieliczną klasę dzieci chętnie wzięły udział w akcji.Pisanie listów i zawieranie nowych znajomosci sprawia im wiele radości. Polecamy gorąco.

Agnieszka

Witam serdecznie.
Jestem wychowawcą kl IIa w Szkole Podstawowej nr 67 w Katowicach. Przed świętami wszystkie dzieci z mojej klasy wzięły udział w akcji -pisanie listów. Świetna akcja i dzieci przystąpiły do niej z wielkim zapałem, oprócz ćwiczeń w pisaniu listu, adresowaniu koperty dzieci uczą się również wrażliwości na drugiego człowieka. Pozdrawiamy wszystkie dzieci z MARZYCIELSKIEJ POCZTY i obiecujemy napisać ponownie.
Dzieci z kl IIa i wych. Agnieszka Nowińska

Katarzyna
Katarzyna

Witam. Przed świętami napisaliśmy wspólnie z Kołem Przyjaciół Zwierząt PSUBRATY działającym przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie karteczki świąteczne, świetna sprawa, dzieciaki bardzo się zaangażowały. A to dopiero początek!

Ania
Ania

Witam uśmiech
Gimnazjum nr 6 w Częstochowie jest w trakcie pisania listów, piszą wszystkie klasy! A moja właśnie skończyła i zaraz wysyłam uśmiech Obiecujemy, że nie poprzestaniemy na tym „pierwszym razie”, chcemy być w kontakcie!
Pozdrawiamy uśmiech

Roksna
Roksna

To rewelacyjna akcja. Ja jeszcze nie zoorganizowałam tej akcji u mnie w szkole ale jestem w trakcie jej tworzenia uśmiech Chodzę do dużej szkoły więc listów na pewno będzie sporo! uśmiech

Natan

Dziękuje wszystkim za kartki.Dzis dostałem kolejne od dzieci z Łodzi i Poznania i Bydgoszczy.Fajnie tak dostawać kartki od całej klasy.Dostałem też kartki od 2 Natanów.I napisane było; od Natana dla Natana.Dzięki za wszystkie.Teraz ide robić lekcje bo chorowałem i mam tyle zaleglosci..Jak ja nie cierpie uzupełniac tego wszystkiego..bryyDlatego lepiej jest chodzic codziennie do szkoły

MonisiaBydgoszcz
MonisiaBydgoszcz

jak napisac list ?? ;( 🙄

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image