Witamy serdecznie i z WIELKIM UŚMIECHEM uśmiech !!!
Z wielkim zadowoleniem i satysfakcją, chcemy państwu przekazać informację, że po raz kolejny czytelnicy Oddziału Dziecięcego naszej biblioteki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Marzycielska Poczta.

Tym razem uczestnikami październikowego spotkania, które odbyło się w dziale im. Kubusia Puchatka, byli uczniowie szkoły podstawowej z Boleszkowic – członkowie Kółka geograficznego, z opiekunką Aleksandrą Rutkowską i towarzyszącą im bibliotekarką szkolną. Już kolejny raz, nasze dzieci wspomagają listowną opieką, dzieci potrzebujące ciepłych słów otuchy w walce z ciężkimi chorobami.

Ta szczytna akcja, pokazuje – zarówno dorosłym jak i najmłodszym, że dzieci zdrowe i dzieci zmagające się z wieloma dolegliwościami – chorobami, łączy wiele wspólnych cech. Choć nie mogą one prowadzić podobnego trybu życia – często szkolnego i koleżeńskiego, mają podobne zainteresowania, pasje, marzenia i pragnienia. Potrzebują tyle samo miłości, wsparcia i zrozumienia – są po prostu dziećmi…

Najpiękniej byłoby, gdyby żadne dziecko nie chorowało, gdyby każde dziecko było szczęśliwe i nie dotykałby go smutny los. Niestety, choroby towarzyszą wszystkim – również tym najmłodszym. Właśnie dlatego, by osłodzić dzieciom ciężkie i często niezrozumiałe dla nich chwile, przesyłamy im pozdrowienia zapisane dziecięcymi słowami na listownych kartkach, by choć przez chwilę mogły zapomnieć o swych zmartwieniach i być może znalazły – choć dziś, na razie listownego – ale na przyszłość prawdziwego przyjaciela!

Tą właśnie sentencję dedykujemy wszystkim dzieciom, a być może wtedy – listowny przyjaciel stanie się prawdziwym przyjacielem na zawsze…

Tego życzymy wszystkim dzieciom Marzycielskiej Poczty.

Z listownymi pozdrowieniami Milena Szewczyk i Iwona Dziuda, pracownice Oddziału Dziecięcego.