TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW W „STASZICU”

9 – 15 październik to czas trwania Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów. W tym roku do akcji włączyła się także młodzież i nauczyciele I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Uczestnictwo polegało na przystąpieniu do Marzycielskiej Poczty. To akcja pisania listów do chorych dzieci.

Nasza szkoła została oplakatowana zapowiedziami akcji, a w czasie jej trwania codziennie przypominaliśmy i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w tym niecodziennym zdarzeniu. Wszystkie kolorowe plakaty zostały przygotowane przez naszych uczniów, którzy bardzo poważnie podeszli do swojego zadania. Pisanie listów także przyniosło im wiele frajdy. W sumie wysłaliśmy ponad 60 listów i kartek do wybranych dzieci, mając nadzieję, że wszystkie one dodadzą one dzieciom siły do walki z chorobą a ich rodzicom otuchy.

Mamy nadzieję, że listy to tylko początek wspaniałych znajomości, a może nawet przyjaźni między dziećmi a młodzieżą ze „Staszica”, tym bardziej, że niektórzy otrzymali już odpowiedzi listowne i mailowe. uśmiech