Nasza szkoła z dużym entuzjazmem przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, której głównym celem jest redagowanie i wysyłanie tradycyjnych listów oraz kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski. W dn. 7-11 stycznia br. gimnazjaliści zostali dokładnie zapoznani z historią akcji, dowiedzieli się, czemu służy i jak w niej można wziąć udział. Losowali kartkę z profilem danego dziecka i pod czujnym okiem polonistów pisali listy. W ramach projektu edukacyjnego Masz wiadomość – pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. B. Cieślak – wykonywali ozdobne kartki.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że akcja ta ma bardzo szlachetny cel i warto wziąć w niej udział. O czym pisali w listach do chorych dzieci? O codziennych, zwykłych małych sprawach, radościach w ich szkolnym życiu… Zauważyli, że życie każdego człowieka jest piękne na swój sposób, ale kruche i dlatego należy to piękno codziennie pielęgnować. Dzielili się doświadczeniami na temat obejrzanych filmów, przeczytanych książek, poznanych kolegów i koleżanek. Z sentymentem pisali, jak spędzili święta bożonarodzeniowe i jak chcą wykorzystać czas podczas ferii zimowych. W listach opowiedzieli również historię swojego gimnazjum i miasta. Życzyli swoim podopiecznym spełnienia najskrytszych marzeń, dużo uśmiechu, zdrowia i optymizmu na co dzień.

Nauczyciele zaangażowani w tę akcję zauważyli, że takie działania pozytywnie wpływają na młodzież, kształtują jej wrażliwość emocjonalną, uczą szacunku do drugiego człowieka. A przede wszystkim dowodzą, że każdy z nas może przy odrobinie dobrej woli pomóc drugiemu człowiekowi.