Marzycielska RodzinkaMarzycielskie spotkanie w Tczewie

5 lipca 2012autor Fiolka18
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/07/tczew-spotkanie.jpg

Co można robić latem w Trójmieście? Cóż. Można wszystko. Można iść na plażę, i na Długą, na molo jedno, drugie trzecie zahaczając o jakieś muzeum, i imprezę, a rano pomaszerować do ZOO. Można. Ale można też odpalić laptopa by zaprzyjaźnić się z Marzycielską Mamą i pewnego dnia napisać: Odwiedzam Was jak obiecałam! Macie czas? Sobota czy Niedziela? Wybieraj!

To już drugie moje marzycielskie spotkanie, a raczej dopiero drugie. Pierwsze na szybko, zimą, przy minus dziesięciu stopniach, pomiędzy jednym pociągiem, a drugim z zimowym wrocławskim klimatem w tle. Gorąca czekolada, lody, bieganie po galerii, uściski, buziaki, zdjęcia, obserwowanie cudownej relacji Matka – Syn, czyli Joasia PopkoKubuś „Skubanek” Popko. Uważne oglądanie zwierzątek, plac zabaw, długa rozmowa i sprawdzenie na własną rękę, że w oczach Boga Joasia musiała być wyjątkowa by dostać od Niego takiego chłopca, w którego oczach odbija się niebo. Odbija się. Naprawdę. Sprawdziłam. A w jego śmiechu słychać echo miłości jaką obdarzyła go Mama.

Spotkanie w Tczewie – 1 lipca 2012
Lato w pełni, oczekiwanie na pociąg, opóźnienie, niepewność czy polubi i zaakceptuje, i zapach szczęścia tak często mylony z zapachem dzikich róż, mały chłopczyk czekający na stacji kolejowej. Mała rączka w mojej większej, ucząca cierpliwie mark samochodów, cierpliwie tłumacząca co i jak. Uśmiech topiący moje serce skuteczniej niż upał. Dziesiątki zdjęć, zjeżdżalnia, lody i happy meal, mała dziewczynka na moich kolanach, gaduła słodka, uścisk doświadczonej Mamy Szymona – mówiący więcej niż jakiekolwiek słowa, więcej niż troskliwe spojrzenia, którymi obdarzała swoją córeczkę i tą sąsiadki, która też z nami była.

I ten smutek, niewysłowiony, obecny gdy Mukolinek tak jak Szymon z lubością pochłaniał colę, a nie gdzie tam mleko! Puzzle, gry i resoraki, wygłupy, niepokojący kaszel, Prababcia, Dziadek i Babcia, serdeczność, podkradanie Babci zakładek z książek, galaretka, inhalacje, leki, mrówki-stoimy i patrzymy, bo Mateusz kocha mrówki, i mówi, i szczebiocze śmiejąc się jednocześnie. W jego śmiechu odkrywam echo radości, którą obdarza świat wraz z mamusią u boku. Na przekór mukowiscydozie. Tylko czasami wszyscy dookoła się smucą, gdy kaszle więcej niż zwykle i mówi jak to będzie policjantem… – Nie będziesz synku, nie będziesz – szepce jego Dziadek sam do siebie, a może do pani Babci czy Mamy Mateuszka, – nie będziesz, ale teraz nie musisz o tym wiedzieć.

Poznałam trzy rodziny, trzy cudowne matki, troskliwą babcię, zakochanego we wnuku dziadka. Jestem zachwycona – Marzycielami, ich cudownie ciepłymi rodzinkami, zdolnością do cieszenia się życiem, otwartością na moją osobę. Z nich powinniśmy brać przykład i pomysł na radzenie sobie z życiem. I ubarwiać ich życie podporządkowane radzeniu sobie z chorobą, cierpieniem niewinnych dzieci, żałobą. Upewniać, że nie są sami – mają w końcu Nas – bandę Marzycieli gotowych nieść uśmiech nie tylko pocztą, ale osobiście, personalnie od tak.

Emocje nadal opadają i już zaczynamy za sobą tęsknić. Nie sposób ich opisać i uporządkować. To nasze pierwsze spotkania i na pewno nie ostatnie. Dziękuje jeszcze raz.

guest
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mrówka
Mrówka
8 lat temu

Po prostu piękne … Ryczałam jak bóbr, gdy czytałam 😥 Buziaki dla wszystkich uczestników i tych małych i tych dużych ::-*:

pantera
pantera
8 lat temu

to sa piekne chwile ale i teraz cudne wspomnienia dla was wszystkich….buziaczki i pozdrowienia dla wszystkich was ::-*: Jestescie Wielcy !! :up: :up: :up: :up: :up:

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
8 lat temu

Fiolka !
jesteś genialna !!
Aż się popłakałam, jak to czytałam !!
Musiałaś przeżyć piękne chwile !! Tak dobrze to wszystko ujęłaś…
Dziękuję Ci za tę relację !

Ania
Ania
8 lat temu

Przepiękny opis spotkania, a Ty Fiolko jesteś zuch dziewczyną!

Magda mama Mateuszka
Magda mama Mateuszka
8 lat temu

Fiolko :XO: :XO: piekny wpis siedze i płaczę czytając Twoją relację ze spotkania 😥
Dziękujemy za cały dzień pełen wrażeń i już tęsknimy,jesteś wspaniała :XO: :XO: :XO:

Fiolka
8 lat temu

Nie,nie jestem genialna jestem zwyczajna.Jako,że jestem zwyczajna nie mam tylu chusteczek,więc proszę przestać płakać-już niebo ciągle płacze deszczem! Ściskam mocno,a prowodyrem wszystkiego był pan Tomek i Marzycielscy. Ja tylko usiadłam i napisałam parę zdań.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko =)

Karolina
Karolina
8 lat temu

Fiolka wow, Basia ma rację jesteś genialna !!! :XO: Piękna relacja 😀 :up:

Paula
8 lat temu

Jej Fiolka jak ślicznie to napisałaś… Czysta prawda opisana w taki cudowny sposób. 🙂
Nawet nie wiecie jak zazdroszczę Wam takiego spotkania, jak będzie kolejne takie, nie ma co, wsiadam w pierwszy lepszy pociąg i jadę. 😀

KASIA Ż.
8 lat temu

Jejku, ale pięknie Fiolka to napisałaś, zgodzę się z komentarzem powyżej.:) Spotkanie na pewno było udane, a zresztą co tu się dziwić, jak jest takie towarzystwo, to spotkanie nie może się nie udać.:D :XO:

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
8 lat temu

Jak przyjemnie wejść na główną i czytać taką relację :XO:

Mama Szymona
8 lat temu

Fiolka ale sie wzruszylam czytajac twoje slowa 😀

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska
8 lat temu

Piękna, dodająca otuchy relacja. Mam taką fantazję/ marzenie, że to może być nasza kolejna marzycielska tradycja. Pozdrawiam uczestników tego spotkania i wszystkich MARZYCIELSKICH
Iwona

Madzia Urban
Madzia Urban
8 lat temu

Brawo Kobietko Cudowna :up: :up: :up:

Ela Ausobska
8 lat temu

I takie spotkania dodają nam skrzydeł – oby i nam się udało kiedyś spotkać….

Julka
Julka
8 lat temu

Piękna relacja 🙂 Miło coś takiego przeczytać 🙂

mama Nikoli
8 lat temu

Bardzo piękna relacja ..!

Kubuś
8 lat temu

Fabiolko Jesteś Aniołem-naszym Marzycielskim Aniołem!
Tęsknimy ale wytrzymamy do września…do kolejnego spotkania;)
Moja mama miała łzy wzruszenia w oczkach gdy to czytała….Dziękujemy kochana raz jeszcze :XO: :XO: :XO:

Maciej Maciejewski
Maciej Maciejewski
8 lat temu

Dziękujemy Fiolka – jesteś Wielka

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image