https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/02/mateusz-szostak.jpg

Mateusz to siedmioletni chłopiec o szerokich zainteresowaniach, który zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną zwaną mukowiscydozą. Według mamy Mateuszka, kartki i listy z Marzycielskiej Poczty działają na dzieci jak antidotum, pomagają znieść trudy codziennej, żmudnej rehabilitacji. Sprawmy, by i tak było w tym przypadku!

Mateusz Szostak
ul. Kasztanowa 16b/10
83-110 Tczew

Imię dziecka:
Mateusz Szostak

Zainteresowania:
Bardzo lubi słuchać kiedy czyta mu się książki. Uwielbia grać na swoich konsolach, komputerze. Interesuje się SpongeBob’em Kanciastoportym, Ben 10 oraz prehistorycznymi dinozaurami. Uwielbia spacery. Więcej…

Wiek:
10 lat, ur. 22.05.2006 r.

Rodzice:
mama Magdalena

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Brak.

Mateuszek urodził się 22 maja 2006 roku, jako zdrowe, piękne dzieciątko. Od samego początku bardzo często chorował na przewlekłe zapalenia dróg oddechowych i inne ciężkie do zdiagnozowania choroby. Przebywając z nim niejednokrotnie całe dnie i noce w szpitalach, zauważyliśmy ukrywaną bezradność lekarzy, która jak się później okazało, opóźniła zdiagnozowanie tej strasznej choroby. Jego pobyty w szpitalu były częstsze niż pobyty w domu. Podczas jednego z kolejnych pobytów, pierwszy raz padło z ust jednego z lekarzy słowo „mukowiscydoza” i podejrzenie tej choroby u Mateuszka. Po wykonaniu specjalistycznych badań, pobraniu krwi do badań genetycznych, pomimo naszych modlitw i błagań oraz nadziei, że mimo podejrzeń, badania nie potwierdzą tej strasznej choroby, stało się inaczej. To dla nas zabrzmiało jak wyrok: Mateuszek jest chory na genetyczną, jak do tej pory nieuleczalną, śmiertelną chorobę, mukowiscydozę. To wielki cios i uczucie, które trudno opisać. To co przeżywaliśmy wtedy i przeżywamy do tej pory, może tylko wiedzieć osoba będąca w takiej samej sytuacji jak my. Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, Mateuszek wrócił do domku i od tej pory, z pomocą ludzi o wielkich sercach każdego dnia walczymy o przedłużenie mu życia.

Uważam, że Marzycielska Poczta, jej działalność to nierzadko antidotum na różne dolegliwości. O Marzycielskiej Poczcie wiem od dawna. Jej popularność przekroczyła zapewne oczekiwania wszystkich. Mateuszek lubi otrzymywać listy, kartki skierowane właśnie do niego. Wiem, ile sprawia mu to przyjemności. Dlatego też starałam się aby mógł być przyjęty w poczet uczestników Marzycielskiej Poczty, by ujrzeć radość na jego ślicznej buźce. Dziękuję za przyjęcie mojego syna. Jestem wdzięczna i zarazem zaszczycona.

7572
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
MAGDA G.

Hej Mateo!
Pamiętasz mnie jeszcze?
Jeeejku pobijamy chyba rekordy niespotykania się
Ja, choć nadal nie mogę w to uwierzyć, mam teraz na głowie tylko i wyłącznie pracę, więc teraz MUSIMY się spotkać…!!!!
Tak dawno nie grałam w jakieś fajne gry, czy nie bujałam sie na huśtawce! Matiii ratuj! śmiech
Czerwiec może jest kiepskim pomysłem, bo od jutra zaczynam maraton, bo teraz mialam prawie cały czas wolne ze względu na obronę… Ale lipiec?? Co Wy na to? uśmiech I jeszcze jedno pytanie, kiedy macie kontrole w Gdańsku?
Sciskam mocno i przesyłam buziaczki :***

zyza
zyza

cool

Basia Sz
Basia Sz

Witam, no to trzymam kciuki za ten zabieg, by go jak najszybciej przeprowadzono, bo niestety u nas w kraju to długo trzeba czekać, na wizyty u lekarzy, operacje, wiem coś o tym… Zdrowia dużo Wam życzę i już dziś udanych wakacji. Pozdrawiam.

zyza
zyza

Cześć Mati!
Polecam Ci film Lego Przygoda a najlepsza jest piosenka ,,Życie jest czadowe” (oglądałam ten film z klasą na plastyce) Pozdrawiam Martyna śmiech

MAGDA G.

Wspaniałych wakacji! uśmiech
Widziałam zdjęcia naszego pilnego ucznia na fb! uśmiech Mateo super wyglądasz, ściskam! uśmiech

zyza
zyza

Cieszę się że Mati uczy się gotować. kciuk do góry Mama powiedziała że dostanę na urodziny taką samą książkę. Pozrawiam Martyna 💡 śmiech uśmiech cool lol uups :halo: :XO:

Martyna
Martyna

Mati wiem że lubisz wysyłać kartki i listy dlatego mam dla ciebie propozycję jest taka akcja podobna do tej gdzie dzieci takie jak ty czekają na kartki i listy morze wyślesz kartkę albo list do tych dzieci które też czekają na listonosza jak ty tu link do tej akcji gdzie wysyła się kartki i listy do chorych dzieci: (zajrzyj na profil Laury ona też mieszka w Tczewie)

http://www.dobreserca.com.pl/pages/ps-z-serca.php

Karolina Krakowska
Karolina Krakowska

Cześć Mateusz twoja historia bardzo mnie poruszyła.Mam kuzyna Mateusza tylko,że on ma dopiero 6 miesięcy.zdrowia życze.

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Ho, ho!
No to teraz Mati zostaniesz szefem kuchni! kciuk do góry kciuk do góry Może troszkę wzmocnisz się i przytyjesz. A jak spędzasz ostatnie dni wakacji?
Ściskam mocno
Iwona

gosia
gosia

Mateo bociek między innymi dla ciebie śmiech

http://skrobek.blogspot.com/2015/09/bociek.html

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Cześć Mati,
jak Ci minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego? Mam nadzieję, że jak zwykle aktywnie i ciekawie.
W ten niedzielny poranek przesyłam http://www.kartki.pl/pl/showCard/jesienne-przysmaki-i-pozdrowienia-dla-ciebie-0
Ściskam mocno
Iwona

agnieszka
agnieszka

Drogi Mateuszku…. mam nadzieje, że Ci dobrze pójdzie w nowym roku szkolnym. Kolega mojego taty też ma syna chorego na mukowiscydoze, więc wiem co czujesz. Życze Ci,żeby spełniły Ci się twoje marzenia.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image