Ludzie listy pisząMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/miejska-i-powiatowa-biblioteka-publiczna-w-raciborzu.jpg

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu już po raz drugi przeprowadzono akcję Marzycielska Poczta, wspierającą chore dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki.

Przekonaliśmy się, że właśnie kartki i listy dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy a samym piszącym mnóstwo frajdy.

12 października do akcji włączyli się uczniowie kl. III, którzy odwiedzili Filię Publiczno-Szkolną nr 10 w Raciborzu Markowicach. Najpierw, w formie prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z tematem akcji, poznały swoich rówieśników potrzebujących duchowego wsparcia. Wspólnie wybraliśmy dwa nazwiska. Dziewczyny postanowiły napisać list do chorej Moniki Jadczak, a chłopcy do Maćka Serczyka.

Akcja została przeprowadzona także w Oddziale dla Dzieci.

17 października Bibliotekę na ul. Kasprowicza odwiedziła klasa IV ze Szkoły Podstawowej nr 15. Uczniowie po krótkim zapoznaniu się z historiami chorych rówieśników, zostali podzieleni na pięć grup. Kolorowe listy z życzeniami trafią tym razem do rąk Patryka Hetmańskiego, Tomka Wilewskiego, Natalki Linowieckiej, Wiktorii Konowada i Oliwki Frost. Również w Oddziale dla Dzieci to nie ostatnia tego typu inicjatywa – uśmiechnięte twarze małych Marzycieli na stronie fundacji zachęcają do dalszych spotkań!

Już teraz szykujemy się do świątecznej Marzycielskiej Poczty!

Marzena Mróz

Zdjęcia:

3
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
MAGDA G.

Super ,że znowu jesteście z nami, widzę ,że Raciborz aktywnie bierze udział w akcji. ;))) kciuk do góry

Weronika Mazurkiewicz

Wszyscy kochamy tę mieścinę mrugnięcie i wszystkich, którzy piszą listy dla MP

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image