Małe czyny, których dokonujesz, są lepsze niż wielkie, które jedynie planujesz.
— George Catlett Marshall

Z okazji Świąt Wielkanocnych kolejny raz wzięliśmy udział w akcji Marzycielskiej Poczty. Wykonanie kartek i pisanie listów sprawia nam ogromną satysfakcję i jest miłym sposobem spędzeniem czasu. Dzięki tym niewielkim czynom możemy komuś innemu sprawić wiele radości. Tym razem kartki robiliśmy dla Ewuni Dąbrowskiej i Maćka Oświecińskiego.

Na podstawie opisów poznaliśmy ich ulubione zabawy, filmy czy programy telewizyjne. Szybko zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas miał dużo pomysłów, nie tylko na wykonanie własnoręcznie zrobionej kartki, ale również na napisanie listu. Jesteśmy najmłodszymi uczniami naszej szkoły i jeszcze nie dość dobrze potrafimy pisać, ale mogliśmy liczyć na pomoc starszych kolegów lub Pań.

Pani Aneta chcąc sprawić niespodziankę Ewie i Maćkowi postanowiła do akcji zaprosić zaprzyjaźnioną szkołę: Miejska Szkołę Podstawową nr 1 w Piekarach Śląskich.

Akcja robienia kartek spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród nich, a ilość wykonanych kartek przeszła najśmielsze oczekiwania. Dlatego do Ewuni i Maćka trafiły paczki pełne pięknych, własnoręcznie zrobionych kartek.