Witam wszystkich przyjaciół Marzycielskiej Poczty. Mam na imię Agnieszka i pracuję w Miejskim Przedszkolu nr 1 im. Misia Uszatka w Częstochowie.

O Waszej wspaniałej akcji pisania listów do chorych dzieci dowiedziałam się w wakacje i tylko czekałam na odpowiedni moment, by do niej dołączyć.

Obecnie realizuję z moimi dzieciakami tematykę związaną z pocztą i wysyłaniem listów. Skoro dzieci wysyłały sobie listy na niby i wrzucały je do skrzynki zrobionej z kartonowego pudełka, pomysłałam, że to doskonała okazja, by na prawdę napisać do kogoś, kto bardzo tego potrzebuje.

Ponieważ pracuję w grupie dzieci 5 letnich od razu wiedziałam, że napiszemy listy do Huberta. Dzieciaki pełne entuzjamu przystąpiły do malowania obrazków i laurek. Udało się nam wysłać 18 kolorowych prac i list. Patrząc na to z jakimi wielkim zaangażowaniem moja grupa przystąpiła do pracy, już wiem, że nie był to nasz pierwszy i ostatni raz.

Mam nadzieję, że w przyszłości akcję wysyłania listów zorganizujemy w całym przedszkolu. W załączniku przesyłam kilka zdjęć.