W naszym przedszkolu chętnie angażujemy się z dziećmi w różnego rodzaju akcje charytatywne. Dlatego też zastanawialiśmy się wspólnie w jaki inny sposób możemy pomóc chorym dzieciom. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi 10 kwietnia 2017 roku dzieci 6-letnie z grupy „Smerfy” z wychowawczynią Katarzyną Żebrowską wzięły udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Przyświecała nam idea zawarta w słowach „Więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy wysłać do Tobiasza Nowickiego z Lublina – dziesięciolatka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Marzeniem Tobiasza jest zostać paleontologiem i mieć własny park dinozaurów.

Dzieci włożyły wiele serca i zapału w przygotowanie kartek z życzeniami. Mamy nadzieję, że życzenia świąteczne sprawiły wiele radości Tobiaszowi – podopiecznemu „Marzycielskiej Poczty” oraz dodadzą siły do walki z chorobą. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiamy Tobiasza i jego rodzinę.

Katarzyna Żebrowska
i dzieci 6-letnie z grupy „Smerfy”
z Miejskiego Przedszkola nr 3
w Sokołowie Podlaskim