Ludzie listy pisząMiejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie dla Nikoli Kowalik

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/11/miejskie-przedszkole-nr-7-w-knurowie-dla-nikoli-kowalik.jpg

17 października 2016, grupa „Smerfów” oraz „Skrzatów” z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Knurowie, z okazji zbliżającego się Dnia Poczty i Listonosza, odwiedziła Urząd Pocztowy. Dzieci miały okazję zwiedzić jego pomieszczenia, dowiedziały się, w jaki sposób listy trafiają od nadawcy do adresata, a także zakupiły znaczki pocztowe, które były im niezbędne do wysłania przygotowanych listów. Nie były to jednak zwyczajne listy.

Przedszkolaki postanowiły zaangażować się w akcję „Marzycielska Poczta” i przygotować piękne, kolorowe obrazki dla swojej rówieśniczki, Nikoli z Lublina, która po przebytym opryszczkowym zapaleniu mózgu, zmaga się dziś z wieloma trudnościami, do jakich doprowadziła jej choroba. Chcąc wesprzeć Nikolę, 5-latki tworząc swoje listy, bardzo chciały podać jej swoje pomocne dłonie i otwarte na cierpienie innych serca – stąd motyw przewodni – dłonie i serca, z których powstało mnóstwo kolorowych kwiatów dla Nikolki. Podczas wizyty na poczcie, dzieci samodzielnie nakleiły znaczki i wrzuciły je do pocztowej skrzynki z wielką radością i nadzieją, że szybko trafią one do ich nowej koleżanki.

1
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Nikola
Nikola

Dziękujemy! :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image