Już po raz drugi 5. Drużyna Starszoharcerska Nieprzetartego Szlaku, działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, włącza się w ogólnopolską akcję „Marzycielska Poczta”. Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy i ulgi w cierpieniu ciężko chorym dzieciom. Po przeczytaniu profilów chorych dzieci, harcerki podjęły decyzję, że pragną sprawić choć trochę radości 6-letniemu Pawełkowi, który od lutego tego roku walczy dzielnie z „potworem” – glejakiem nerwów wzrokowych.

Każda z dziewcząt postanowiła samodzielnie wykonać kolorową kartkę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie zapomniały o życzeniach świątecznych i płynących z serca słów pocieszenia i otuchy. Bardzo przyłożyły się do tego zadania. Do kartek dołączone zostały również drobne upominki.

Udział w akcji sprawił druhnom dużo radości. Cieszyły się, że chociaż w taki prosty sposób mogą wesprzeć Pawełka w ciężkich chwilach, wywołać na jego twarzy choć promyk uśmiechu oraz rozniecić iskierkę nadziei.