Jednym z celów 5 Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej jest rozbudzenie w wychowankach humanitarnego stosunku do drugiego człowieka, słabego, cierpiącego, niepełnosprawnego. Uczucie empatii i niesienia bezinteresownego wsparcia drugiemu człowiekowi, poprzez słowo czy mały gest serca.

Drużyna realizując ten cel, postanowiła dnia 3 kwietnia 2017 roku, przyłączyć się ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. W tym celu harcerki zapoznały się z tematyką akcji, a po przeczytaniu profilów chorych dzieci podjęły decyzję, dla którego dziecka chcą przygotować niespodziankę.

Każda harcerka postanowiła wykonać samodzielnie kartkę z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Z wielką radością i determinacją wykonywały każdy szczegół na kartce, która zostanie wysłana dla wybranego przez siebie chorego dziecka. Na kartce świątecznej umieściły również osobiste życzenia, które wcześniej samodzielnie napisały.

Druhnom udział w akcji sprawił dużo radości, że chociaż w taki prosty sposób mogą wesprzeć Swoich rówieśników w ciężkich chwilach i wywołać na Ich twarzach choć promyk uśmiechu oraz rozniecić iskierkę nadziei. Akcja ta, wpisuje się na stałe w plan pracy drużyny.

Życzymy Wszystkim Dzieciom i Ich Rodzinom, Bliskim wszystkiego najlepszego na te nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.