Aktywne profileMonika Jadczak

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/03/monika-jadczak4.jpg

Monika cierpi na porażenie mózgowe. Największą pasją dziewczynki jest taniec. Monika już kiedyś miała przyjemność otrzymywać listy, ale tylko przez chwilę. Jeśli chcecie sprawić jej tą radość to zapoznajcie się proszę z poniższymi informacjami.

Monika Jadczak
ul. Sikorskiego 18/36
07-413 Ostrołęka

Imię dziecka:
Monika Jadczak

Zainteresowania:
Taniec, bajki, czytanie książek. Ulubiona postać z bajki: Angelina z „Roztańczona Angelina”. Ulubiony kolor: zielony. Więcej…

Wiek:
19 lat, ur. 30.04.2000

Rodzice:
Mama Dorota

Choroba:
Porażenie mózgowe

Rodzeństwo:
Brak

Monika urodziła się jako zdrowe dziecko. Po niecałym miesiącu okazało się, że dzieje się z nią coś niedobrego. Wyszło na jaw, że Monika jest niedotleniona i będzie musiała być poddawana rehabilitacji przez całe życie.

Obecnie przebywa pod opieką okulisty, neurologa i kardiologa. Dodatkowo raz w tygodniu uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych. Córka chodzi do szkoły specjalnej. Oprócz tego ma wiele pasji – uwielbia tańczyć, oglądać bajki i po swojemu czytać książki. Lubi też sama opowiadać zmyślone historie swoim zabawkom.

Jest wesołym, otwartym i wrażliwym dzieckiem. Monisia chce pokonywać i zdobywać nowe obszary wiedzy.

Kiedyś pragnęłam urozmaicić Monice czas i poprosiłam koleżanki o wrzucanie listów do naszej skrzynki. Bardzo ją to ucieszyło, ale trwało tylko chwilę. Zgłosiłam Monikę do Marzycielskiej Poczty, ponieważ wiem, że wtedy sprawiło jej to dużo radości i wierzę, że nadal będzie wspaniałą motywacją dla córki.

guest
3784 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mama-Moniki
Mama-Moniki
3 miesięcy temu

Dziękujemy Ani z Łodzi za karteczkę i także życzymy samych radosnych dni
Wszystkich Serdecznie Pozdrawiamy

Mama-Moniki
Mama-Moniki
3 miesięcy temu

Wracając z terapii na Monikę czekała miła niespodzianka od Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Miedzyrzeczu , kochani macie wspaniałą Panią opiekun Alicję ,którą Serdecznie i Was Wszystkich uczęszczających do kubu Bardzo Pozdrawiamy i Dziękujemy za krasnala

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu
Reply to  Mama-Moniki

Witam. Pani Dorotko, mam nadzieję, że i Pani i Monika jesteście zadowolone z terapii, że przynosi pozytywne efekty, pomaga, że są tam dobrzy specjaliści, profesjonaliści, trzymam kciuki. Gratuluję niespodzianki, prezentu. W ubiegłym tygodniu zaczęłam przeglądać Wieczorami Stare Swierszczyki, pismo dla dzieci, wydania z lat 80 tych. Moja mama nam, mnie i starszej o 4 lata ode mnie siostrze je prenumerowala. Wróciły wspomnienia z lat dzieciństwa, jak to dawno było, radość, ale i łza, smutek, że to już nie wróci. Teraz też Swierszczyk jest wydawany. Ale czy to dzieci czytają? Był płomyk, promyczek, mis, filipinka. Trybuna ludu, zielony sztandar czy jak… Czytaj więcej »

Mama-Moniki
Mama-Moniki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Tak , Monika bardzo zadowolona , och te wspomnienia , a nie wiem co teraz chyba wszystko przeniosło się do internetu Pozdrawiamy

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu
Reply to  Mama-Moniki

Witam. Dziękuję za pozdrowienia, komentarz. To cieszę się, że Monika jest zadowolona z terapii, to jest ważne.
Tak, Internet zawojowal świat. Ja nie mam Facebooka, Twittera, instagram, nie mam takiej potrzeby.
Dziś zjadłam pierwsza w tym roku, ze swojego ogródka truskawke. Duża, czerwona, smaczna.
Dziś dzień refleksji, bo kolejna rocznica śmierci mojej babci, mamy, mamy, niestety nie znałam babci, zmarła na raka wątroby w wieku 60 lat, kilka lat przed moim urodzeniem.
Życzę zdrowia i szczęścia i łask. Pozdrawiam. :kiss:

Mama-Moniki
Mama-Moniki
3 miesięcy temu

Dziś kolejna niespodzianka z Opola ze Szkoły ZPPKP od klasy 1PLSP „A” wraz z nauczycielem muzyki Panią Marią ,która jest częścią niespodzianki ,Pani Mario jak tylko Monika wysłucha dam znać jak zareagowała na upominek Serdecznie Dziękujemy i jest Wielką Przyjemnością ,że dostałyśmy od Pani upominek jesteśmy zaszczycone.
Pozdrawiamy Panią ,Dorotkę i ładny rysunek na kartce Magdy G jak i całą klasę i życzymy dalszych sukcesów osobistych i zawodowych

Mama-Moniki
Mama-Moniki
2 miesięcy temu

Dziękujemy Nikolnie , która pochodzi z Chorwacji i przyjechała na wymianę studencką do miasta Łodzi na wymianę i jest bardzo zadowolona my cieszymy się z kartki ładniej i to jak ładnie piszesz w naszym języku , a co do bajek tak nawet kiedyś Monika cały czas oglądała i misia i zaczarowany ołówek , ja natomiast jak byłam mała i oglądałam bajkę z ołówkiem zawsze marzyłam , żeby taki ołówek posiadać . My też raz jeszcze Pozdrawiamy Cię serdecznie

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu
Reply to  Mama-Moniki

Witam. I mamy i lato i wakacje. Truskawki, poziomki, pyszne i pachnące, super. Wszystkiego dobrego życzę i dużo zdrowia i szczęścia i łask Bożych, odpoczynku, spacerów, dużo słońca. Pozdrawiam.

Mama-Moniki
Mama-Moniki
2 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Basia Dziękujemy i wzajemnie

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu
Reply to  Mama-Moniki

Dziękuję ślicznie. Pozdrawiam.

Mama Moniki
Mama Moniki
2 miesięcy temu

Witamy w wakacje , choć inne z pandemia w tle i wakacje tak jak Monika ma już chyba z 5 miesiąc , ech oby to wszystko minęło , ale my tu z Podziękowaniem dla Pani Ilonki za list, doszedł Dziękujemy my tak jak Pani głosowałyśmy , a teraz robiłyśmy ogórki i tak czas jakoś leci sobie , jeszcze raz Dziękujemy i Pozdrawiamy

Mama-Moniki
Mama-Moniki
1 miesiąc temu

Dziękujemy Wszystkim harcerkom za Pozdrowienia i roztańczoną Angelinę ładnie narysowaną hm Moniki styl tańca to jej własny , najlepiej solo można podciągnąć do baletu , życzymy Wam także miłych wakacji , Wszystkich Serdecznie Pozdrawiamy.

Mama -Moniki
Mama -Moniki
27 dni temu

Dziękujemy Ani z Łodzi za kartkę z pieskiem i Pozdrawiamy Serdecznie , wakacje i po w czasach pandemii , ale wracamy do szkoły jak to będzie kto to wie , oby jak najmniej zachorowań . Pozdrawiamy Wszystkich

mama-Dorota
mama-Dorota
5 dni temu

Witamy ,właśnie zwróciłam uwagę ,że Monika jest już na stronie 10 lat ,ale ten czas szybko leci , no tak dopiero co był poniedziałek a jutro już piątek .
Monika ,ma w szkole nową koleżankę i mówi że jest fajna .
A my Bardzo Gorąco Dziękujemy Panu Krzysztofowi za koleją już kartkę z jego podróży ,tym razem z Portugalii.

Basia Sz
Basia Sz
5 dni temu
Reply to  mama-Dorota

Witam. To długo. Czas leci. Dobrze, że Monika ma koleżanki i dobry kontakt z nimi. Tyle lat to pewnie dużo listów i kartek z Polski i z zagranicy, różne upominki. Fajnie i gratuluję. Tyle ludzi,szkół brało udział w tej akcji. Dziś ładna pogoda, słoneczna i coraz więcej liści. Orzechów mało, śliwek nic, są jabłka i gruszki. A Monika je chętnie owoce i warzywa? Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia i zdrowia oraz radości i Bożego błogosławieństwa.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image