Samotne spędzane dni – w których Monika tęskni za kontaktem ze światem – umilają jej listy właśnie od Was. Monika to urocza dziewczyna, a poniżej dowiecie się o niej więcej.

Monika Stawińska
Ogińskiego 18
48-340 Głuchołazy

Imię dziecka:
Monika Stawińska

Zainteresowania:
Jest uzdolniona plastycznie, uwielbia kleić, wyszywać, malować. Jej idolem jest Justin Bieber, którego piosenki nuci mimo swojej głuchoty. uśmiech Dzięki Marzycielskiej Poczcie stała się „łowcą autografów”, za które gorąco wszystkim dziękuje.

Wiek:
15 lat, ur. 03.10.1997

Rodzice:
Renata, Grzegorz

Choroba:
MPDz czterokończynowe (porusza się na wózku), całkowita obustronna głuchota (po wszczepie implantu do ucha prawego) wada wzroku niedoczynność tarczycy i nieuleczalna autoimmunologiczna choroba tarczycy Hashimoto.

Rodzeństwo:
Marta 14 lat – zakochana w kolorze niebieskim. 🙂

Monika jest radosną dziewczynką kochającą towarzystwo rówieśników.

Mimo licznych zajęć rehabilitacji ruchowej i sluchowej zawsze znajdzie czas na pobyt w świetlicy gdzie wspólnie z dziećmi uczestniczy w zajęciach plastyki, informatyki, fotografii i w wspólnej zabawie. Jej dzień jest wypelniony średnio od 10.00 do 18.00 – 19.00 Najgorszy jest okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny kiedy to z powodu warunków pogodowych Monika ma ograniczone wyjścia z domu oraz okres choroby (pogorszenia wyników badań) ktory Monika spędza w domu lub w szpitalach.

Szczerze przyznam, że jest to coś dla Moniki, która coraz częściej spędza samotne dni w domu i tęskni za jakimkolwiek kontaktem ze świata. Uczy się posługiwać internetem ale jest to trudne jeśli ma się ograniczenia w pisaniu i czytaniu wiadomości…. Oczywiście na swój sposób Monia odpisuje na zasadzie „Kali ma, kali da”. Monika uwielbia otrzymywać pocztę. Wszelkie zakupy jakie wykonuje na Allegro otrzymuje Monika jako adresat…. to takie jej radosne chwile gdy przychodzi listonosz (jej i naszego psa). uśmiech