https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

guest
7797 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
29 dni temu

Moje serdeczne pozdrowienia i uściski lecą do mojej kochanej Kingusi w kapeluszu 🙂 Kinguś, dziękuję Ci za to, że jesteś i o mnie pamiętasz. Na moim biurku stoi karteczka z pieknym wiosennym kwiatkiem, która mi o Tobie przypomina. Buziaki

Basia Sz
Basia Sz
25 dni temu

Cześć. Asiu. Co u Was słychać? Jak zdrowie? Jutro początek roku szkolnego. Natalka pewnie się cieszy. Powodzenia. A ja przed chwilą zrobiłam mamie roladę z bitą śmietaną. Mama ma urodziny. Zdrowia życzę i radości i Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiam. Buziaki dla Natalii.pa.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
25 dni temu
Reply to  Basia Sz

Cześć Basiu, wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia i samych slonecznych dni życzymy Twojej Mamie z okazji jej urodzin:)
Natalka cała szczęśliwa, że wraca do szkoły. Ja byłam przeziębiona, ale po woli dochodzę do siebie. Teraz tata zmaga się z okropnym kaszlem i siedzi na antybiotyku.
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia:) buziaczki od Natki:)

Basia Sz
Basia Sz
25 dni temu

Asiu, dziękuję za życzenia i pozdrowienia. Tacie i Tobie życzę zdrowia i odpoczynku, pomyślności dla Was wszystkich. Dobranoc.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
7 dni temu

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Panu Krzysztofowi za to, że o mnie pamięta i tym razem przesyła pozdrowienia z malowniczej Portugalii. Panie Krzysztofie ciekawa jestem skąd będzie kolejna pocztówka do mojej kolekcji:)

Basia Sz
Basia Sz
6 dni temu

Dzień dobry. Jak ma się Natalia, jak w szkole, dobrze? A jak Ty się czujesz Asiu i Twój tata?
Zdrowia życzę i radości i Bożego błogosławieństwa.
Dziś ładna i ciepła pogoda, liści już przybywa.
Jesień za kilka dni.
Pozdrawiam.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
6 dni temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, Natalia zdrowia i szczęśliwa, że chodzi do szkoły. Troszkę się dziewczyna znudziła siedzeniem w domu z rodzinką, brakowało jej koleżanek. Tato coś nie czuje się dobrze, ma problem z chodzeniem, brakuje mu powietrza i traci równowagę. Miał mieć tomograf, ale ze względu na złe wyniki z krwi nie został zrobiony. W poniedziałek będzie miał robione szczegółowe badania krwi i moczu i zobaczymy co dalej. A jak u Ciebie i Twoich rodziców ze zdrówkiem? Pozdrawiam serdecznie, życzę zdrówka i wszystkiego dobrego.
Buziaczki od Natki:)

Basia Sz
Basia Sz
5 dni temu

Witaj Asiu, to dobrze, że Natalia zdrowa i zadowolona ze szkoły. Przykro mi, że Twój tata źle się czuje. Wiek robi swoje. Przykro mi i współczuję i zdrowia tacie życzę.
Moi rodzice też słabo się czuja, za dużo obowiązków i ciężkiej pracy, ja też się nie oszczędzam, niestety. Nie da się. Kręgosłup bardzo boli, zawroty głowy, ręce bolą. Trudno. Pozdrawiam Was i dziękuję za buziaki od Natalii i jej buziaki ślę. Dobrego dnia. Pa.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image