https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

7551
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Martynę z rodzicami i życzę szczęśliwego Nowego Roku całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Stanisława, dziękuję za życzenia i życzę szczęśliwego Nowego Roku kocham

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Julię uśmiech dziękuję za list i pozdrowienia dla mojej siostry całuję Juleczko, życzę Ci szczęścia w Nowym Roku kocham

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Julię i Kacpra z Mławy i życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Lilię i życzę szczęśliwego Nowego Roku całuję

Basia
Basia

Witaj Asiu w ostatnim dniu roku 2019. Życzę Wam dużo szczęścia i zdrowia i Bożego błogosławieństwa i opieki Anioła Stróża oraz wytchnienia i ludzkiej życzliwości w 2020 r. Jesteś kochana. Dziękuję za wszystko. Pozdrawiam z wietrznych i deszczowych Mazur. kocham

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Przed nami nowych 365 dni, a każdy z nich inny.
Niech niosą więc radość, miłość i nadzieję
Niech będą słoneczne, a wiatr niech rzadko wieje.
Życzę Ci też wokół życzliwych ludzi wielu.
Życia w zdrowiu, szczęściu.
Niech Nowy Rok 2020 przyniesie same dobre chwile.
Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy, że byłaś z nami całuję kocham

Basia
Basia

Dziękuję za życzenia i słowa uznania. Cieszę i doceniam. Strasznie się czuje, humor byle jaki A jeszcze drzwiami wejściowymi dostałam w plecy i w bark, bo silny wiatr jest. Tak, kolejny rok przed nami, o jeden dzień dłuższy? Przestępny. Trzymajcie się. Zdrowia. Buziaki dla Natki. Pozdrawiam. Pa. całuję

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Wszystkiego najlepszego Asiu w Nowym Roku 2020!!!!Dużo zdrówka, zdrówka i jak najwięcej radość a jak najmniej zmartwień, oraz szczęścia w każdej postaci:).Święta, święta i już po nich.Przygotowania zawsze dłużej schodzą niż same święta:).A my po świętach zaraz mieliśmy urodziny Gosi, więc znowu imprezka:)później sylwester i znowu imprezka, a teraz urodziny mężusia też imprezka.Koniec roku lepszy niż jego początek i środek.Gosia zaraz też będzie miała ferie zimowe.Ma już zestaw książkowy i mówi, że będzie czytać.Dzisiaj u nas nad morze bardzo zimno ,nawet nasz piesio nie bardzo chciał chodzić długo na spacerze, bo wiało i padało(a jest zwolennikiem długich spacerków).Sylwestra nawet dobrze… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla bliskich i szczęśliwego Nowego roku życzę Agnieszko, Zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Anioła Stróża i radości i siły i zdrowia dla taty. Pozdrawiam. uśmiech

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Dziękuje Basiu.Życzę Ci zdrowia, aby jak najmniej dokuczał kręgosłup a lekarze wymyślili jakąś mądrą metodę leczenia, aby wspomóc Cię w tej dolegliwości.Radości, spełnienia i opieki Bożej .Pozdrawiam uśmiech

Basia
Basia

Dziękuję Agnieszko. Mam za sobą wizyty w tym tygodniu u neurologa i neurochirurga i skierowania na kolejne badania, elektromiografia i rezonans magnetyczny Wszystko od kręgosłupa raczej dokucza i potrzebna jest rehabilitacja. To jest trudne i męczące, ale jakoś daje sobie radę i się lecze. Dziękuję za życzliwość i życzenia. Należę do wspólnoty apostolstwa chorych i modlę się za chore dzieci i ludzi i proszę o uzdrowienie matke Boża, o cierpliwość, pokorę i spokój. Niestety z moim kręgosłupem nie będzie lepiej. Za dużo wysiłku, urazów i to w zbyt młodym wieku. Tobie i Twojej rodzinie życzę dużo zdrowia i Bożej opieki.… Czytaj więcej »

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

wczoraj pisałam i nie ma mojego e-m?

Basia
Basia

Witaj Asiu. Jak się macie? Co słychać u Natalki? Bierze udział w jakiś szkolnych konkursach lub międzyszkolnych? Kiedy macie ferie? U nas na Mazurach od przyszłego poniedziałku dzieci będą miały wolne.
Ja mam wizyty za sobą i przed sobą, lekarskie, prywatne i na NFZ, badania na NFZ i prywatne… Nowe badania specjalistyczne. Czuje się coraz gorzej, najgorsze są zawroty głowy, neuralgia dokucza A kręgosłup wiadomo jak… Zdrowia Wam życzę i odpoczynku oraz szczęścia i radości.
Niech Bóg czuwa nad Wami. uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image