https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

guest
7797 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
7 lat temu

Cześć Natalko U mnie wszystko dobrze. Mam jedynie dużo nauki 🙁 Czytałam Natalko ,że masz problem z tabliczka mnożenia. Ja wierzę, że dasz sobie radę. Mama nas uczyła tabliczki na cukierkach, a także wymyślaliśmy piosenki – takie rymowanki, żeby łatwiej zapamiętać wynik 😀 Natalko, muszę ci powiedzieć , ze u nas w rodzinie pojawi się następny dzidziuś. Moja kuzynka niedługo urodzi. Ona jest tylko 4 lata starsza ode mnie. Kiedyś razem się bawiłyśmy, a teraz bedzie mieć synka. Na e-mailu wyślę ci ostatnie zdjecie Alicji. Taka śmiechotka z niej. I ciągnie mnie za włosy 😀 Jeszcze nie umie sama stać,… Czytaj więcej »

MAGDA G.
7 lat temu

Natalko, jaka Ty piękna jesteś :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Sebastian
7 lat temu

Mnie komputer zastrajkował, doprowadzał mnie do szału. Musiałem system instalowac od nowa. Bałem się, że będzie koniec z MP. Jakoś sobie poradziłem i na razie jest OK. Ostatnio mam problem z zębami i często latam do dentysty. Ten problem będzie mnie sporo kosztował i zupełnie nie wiem, skąd na niego wezmę.
Powodzenia w nauce tabliczki mnożenia.

Weronika
7 lat temu

cześć Natalko, co u Ciebie? widzę że duuużo listów u Was!! :halo: :halo: księzniczko, straszna dziś pogoda u Nas. wróciłam ze szkoły i nie mam ochoty wracać na dwór :down: jak tam w szkole?:)
buziaki, papa :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Isia
Isia
7 lat temu

Kochane Panie, dziś święto kobiet,
niech wam zawsze dopisuje zdrowie,
Uśmiech niech będzie od jednego ucha do ucha drugiego,
złe myśli niech idą do lasu ciemnego,
Życzę wam dzisiaj wszystkiego dobrego,
życzę wszystkiego najpiękniejszego. :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: buziaki :XO: :XO: :XO: :XO:

Isia
Isia
7 lat temu

Kochane Panie, dziś święto kobiet,
niech wam zawsze dopisuje zdrowie,
Uśmiech niech będzie od jednego ucha do ucha drugiego,
złe myśli niech idą do lasu ciemnego,
Życzę wam dzisiaj wszystkiego dobrego,
życzę wszystkiego najpiękniejszego. :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: buziaki :XO: :XO: :XO: :XO:

Dosia
Dosia
7 lat temu

Witaj moja koooochana księżniczko:-):-):-) Po pierwsze życzę Wam kochane kobietki wszystkiego co najlepsze z okazji naszego święta:-):-) Natusiu jak spędziłaś dzisiejszy dzionek? Jak było w szkole? Ja dzisiaj z koleżankami byłam z pizzeri żeby uczcić Dzień Kobiet i wczorajsze urodziny:-) Fajnie tak czasem oderwać się od codzienności, zjeść dobrą pizzę i pośmiać się:-) Szkoda tylko, że pogoda się tak strasznie popsuła… Kochane przesyłam mega mega mega buziaki i życzę milusiego wieczorku oraz spokojnej nocki:-):-) cmoook:-)

MAGDA G.
7 lat temu

Cześć Nati.:*
Jak minął dzień w szkole? 🙂 Wreszcie piątek, co? 🙂 Odpoczniesz troszkę :XO: :XO:
Chłopcy w szkole przygotowali dla Was jakąś niespodziankę? 🙂

Ściskam Cię mocno i przesyłam buziaki! :XO: :XO: :XO:

MAGDA G.
7 lat temu

Dziękuję, lepiej.. 🙂 W końcu po 3 tygodniach mogę powiedzieć, że jestem zdrowa 🙂
Piękne zdjęcie Natalki z pięknymi tulipankami. :)))

Dobrej nocki i do jutra. :XO: :XO: :XO: :XO:

Dosia
Dosia
7 lat temu

Witaj kochana Asiu i moja kooochana księżniczko Natalko:-):-):-) Baaaaaardzo baaaaaardzo dziękuję za piękne życzenia i przepiękne zdjęcie Natalci:-):-):-) Jesteście mega meeega kochane:-):-):-) Przesyłam buuuuziaki i życzę cudownego weekendu:-):-)

Paula
7 lat temu

Witajcie Kochane. 🙂
Nareszcie dostałam się tutaj bez problemów. 🙂
Dziękuję za piękne zdjęcie, faktycznie cudownie razem wyglądacie z czego się bardzo cieszę. 🙂
Jak Wam mija weekend? 🙂
Ja dzisiaj razem z Kasią byłam u babci, a jutro oczywiście trzeba się edukować do szkoły, dobrze że niedługo święta. 😀
Buziaki. :XO: :XO: :XO: :XO:

Dosia
Dosia
7 lat temu

Hej heeej moja koooochana księżniczko:-):-):-) Życzę milusiej niedzieli, przesyłam buziaki i ściskam z całych sił:-):-):-)

Weronika
7 lat temu

dzień dobry :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: cześć księżniczko ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:
jak tam u kochanych naszych Pań? :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: dzisiaj u Nas śnieżyca 🙁 🙁 🙁 🙁 kiedy w końcu na dobre przyjdzie wiosna? 😕
Natalko, jak tam tabliczka mnożenia?? macie coś zadane na weekend?:)
buziaki, PaPa ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

Aneta
Aneta
7 lat temu

Hej,hej,to ja wpadam choć na chwilkę powiedzieć dobrej nocki i …. właściwie to już udanego poranka 🙂 Tą tabliczką tak sie nie martwcie,ale ćwiczcie do upadłego,tak jak my z Niną,a w końcu coś w tej główce zostanie 🙂 nie każdy musi być matematykiem (Nina na pewno nie będzie 😆 ) Ale fajnie że Natalce piąteczki też wpadają,oby jak najwięcej.
Ps. karteczkę urodzinową robiłam tym razem sama i super,że Ci się Natalko podobała.
Pozdrowienia dla wszystkich

MAGDA G.
7 lat temu

Hej Nati.
W szkole dziś byłaś, czy masz rekolekcje?
Zdjęcia jak zwykle piękne, ściskam Cię mocno :XO: :XO: :XO:

Dosia
Dosia
7 lat temu

Witaj moja kochana księżniczko:-):-):-) Jak było w szkole? Jak sprawdzian z angielskiego? Cały dzień trzymałam kciuki żeby do dziennika wpadła piąteczka:-) Do mnie dzisiaj wróciła zima. Pada śnieg i jest baaardzo zimno brrrr. A jaka pogoda u Ciebie? Natusiu przesyłam samolot buziaków i ściskam bardzo mocniutko Ciebie perełko i mamusię:-):-):-) cmoook