https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

7712
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Wiktorię z Malborka i przesyłam buziaki całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Anitę i Macieja z Owińska i dziękuję za życzenia i piękny rysunek uśmiech całuję całuję całuję buziaki całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witam, jak sobie radzicie z sledzeniem w domu? Ja nie bardzo, jest mi strasznie smutno, że nie mogę chodzić do szkoły i spotykać się z moimi koleżankami :(:

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Pozdrawiam serdecznie Karolinę z Wrocławia i dziękuję za piękne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
Mocno ściskam, życzę wszystkiego najlepszego zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Przesyłam buziaczki całuję kocham całuję kocham całuję kocham

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Dziś otrzymałam list z zagranicy, ktory został poddany kontroli i przepakowany w inna kopertę. List jest od Tajemniczego Wielbiciela, ktorego bardzo mocno ściskam, dziękuję za słowa otuchy, które dziś są bardzo, a to bardzo ważne i potrzebne, ponieważ czuję się strasznie samotna i smutna jak nigdy dotąd. Straszna zaraza zamknęła wszystkie drzwi płacz
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia w tym trudnym czasie kocham

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Rudnej za piękne Świąteczne życzenia Kochani serdecznie Was pozdrawiam, życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych i dużo radości

BasiaSz
BasiaSz

Witam. Asiu, życzę Wam spokojnych świąt Wielkanocnych, radości, odpoczynku, wiary, nadziei, miłości, łask Bożych. Trudny to czas, ale co zrobić. Trzeba przetrwać, mieć nadzieję, że będzie lepiej. Cierpliwość jest ważna. Pozdrawiam ze słonecznych Mazur. Buziaki dla Natki, rozumiem, że chce do szkoły, do koleżanek, ach. Trzymajcie się. całuję

Agnieszka i gosia
Agnieszka i gosia

Basiu zdrowych Świąt Ci życzę i szczypty optymizmu w tym trudny czasie.

BasiaSz
BasiaSz

Agnieszko, dziękuję za życzenia, pamięć, mądre słowa. Tobie również i Twojej rodzinie życzę pogody ducha, spokoju, wytrwałości, odpoczynku, zdrowia. Dziś jest wietrznie, nieciekawie, chłodno. Pozdrawiam. uśmiech

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Basiu, życzmy Tobie i Twoim bliskim wesołych, pełnych nadziei i wiary świąt Wielkiej Nocy, spędzonych wśród srebrnych bazi i kochającej rodziny, przy wspólnym stole. Oj, tak to strasznie trudny czas dla nas wszystkich, ale tak jak piszesz musimy być cierpliwi i mieć nadzieję na lepsze jutro. Ja to rozumiem, ale Natalia nie bardzo :(:
Serdecznie pozdrawiam, ściskam i przesyłam buziaki od Natki całuję

BasiaSz
BasiaSz

Witaj Asiu, dziękuję za życzenia. Wesołego Alleluja. Nie dziwię się Natce, przykre, ale co zrobić. Buziaki. całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Basiu, zdrowych i spokojnych Świąt. Buziaki

BasiaSz
BasiaSz

przytulam przytulam przytulam

Agnieszka i gosia
Agnieszka i gosia

Asiu przede wszystkim zdrowycH i spokojnych Świąt Wam życzę.oby wszystko co złe szybko się skończyło.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Agnieszko, dziękujemy piękne całuję Wam również życzymy zdrowych i spokojnych Świąt kocham Buziaczki całuję

Magda
Magda

Natalko, słoneczko, domyślam się, że jest Ci ciężko. smutek Trudno zrozumieć to, co dzieje się na świecie, nie dziwię się, że czujesz się samotna przez tą izolacje. Pamiętaj, że często o Tobie myślę, opowiadam o Was Jarkowi i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze nie raz spotkać. Ściskam Was mocno. Natka, pamiętaj! Nie jesteś sama kochana kocham kocham kocham

BasiaSz
BasiaSz

Magdo, jesteś, super, zdrowia życzę, wszystkiego dobrego, powodzenia.

Magda
Magda

Dziękuję Basiu. Dla Ciebie też dużo zdrówka!

Basia
Basia

Dziękuję i wzajemnie. Miło, że się odezwałaś, niejednokrotnie zastanawiałam się co u Ciebie słychać i jak się czujesz. Wszystkiego dobrego. Nie poddawaj się. Pozdrawiam z Mazur. przytulam

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Kochana Madziu, ludzie nie rozumią takich ludzi jak Natka. Twoje słowa otuchy są dla niej bardzo ważne. Ona bardzo mocno przeżywa to co się teraz dzieje i nie może pogodzić się z tym, że nie może chodzić do szkoły. Mama i tata nie dadzą jej tego co kolezanka w szkole.
Dziękujemy, że jesteś z nami kocham
Madziu, ja też mam taką nadzieję, że uda nam się spotkać w powiększonym składzie całuję Bardzo byśmy chcieli kocham
Bardzo mocno Was ściskamy i życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na codzień całuję
Buziaki od Natalii całuję całuję

BasiaSz
BasiaSz

Witaj Asiu, przykro mi, że Natalka czuje się osamotniona, że tęskni za szkołą, za koleżankami, że ciężko znosi izolację, nie rozumie dlaczego. Nasza Ola też by chciała do szkoły, do kolegów i do koleżanek z liceum, w bloku dzieci mają nieciekawie. Przykre, ale co zrobić, dzieci też tęsknią za babciami i dziadkami, ach. A jak ma się Twój tata? A Maja i Patryk w domu z mamą są, oj ciężki to czas. Na wsi jest inaczej, więcej swobody, ale i roboty, rodzice muszą sami ciąć drzewo i rąbać, nie jeżdżą busy do miasta, nie ma sklepu, a my nie mamy… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Basiu, jest nie fajnie, ale jakoś musimy sobie wszyscy poradzić z obecną sytuacją. Maja to jakoś rozumie, ale Patryczek strasznie płacze i wyciąga raczki, a wtedy serce się kroi i łzy płyną po policzkach. My wszyscy jesteśmy bardzo mocno ze sobą zwiazani i dlatego gorzej to znosimy. Dobrze, że Anetka ma dom, a nie mieszkanie, bo dziś z dwójką małych dzieci można byłoby oszaleć , a tak można pobawić się na dworze. Tato strasznie przejęty i smutny, że nie może widywać sie z rodzinką, a zdrowotne to jest nieźle. U nas dziś było dość ciepło i świeciło słońce. Pozdrawiam… Czytaj więcej »

BasiaSz
BasiaSz

Asiu, dziękuję za odpowiedź, Patryk jest malutki, to nie rozumie, przykre, że maluch płacze, to smutne. Racja, to dobrze, że mają dom, swoje podwórko, to jest ważne, dzieci mogą pobawić się, pobiegać, pospacerować, być na świeżym powietrzu, szkoda że się nie widujecie, przykre, ale jest jak jest.
Taty, żal, sam, starszy, dobrze, że ze zdrowiem nie jest źle, osoby starsze i samotne mają gorzej, ciężko, współczuję. U nas potem, po południu też świeciło słońce, kwiaty kwitną, żonkile, stokrotki, niezapominajki, szafirki, ładnie jest.
Dziękuję za pozdrowienia i buziaki. Odpoczywajcie. Buziaki. Dobranoc. przytulam

Magda
Magda

Życzę Wam, byście trafiali na ludzi, którzy jednak będą Natkę rozumieli… Chociaż wiem, że to niezwykle trudne…
Natalka ma jakieś nauczanie on line czy zupełnie nic?
Ciężka sprawa, ale będzie dobrze, przecież musi… Tymczasem trzymajcie się cieplutko! Ściskam mocno, buziaki i uściski od nas uśmiech

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Trudne i chyba zaczynam się do tego przyzwyczajać, choć nadal jest to trudne dla mnie. Tak Natka, ma nauczanie on line i nie jest z tego zadowolona, bo jak to ona mówi chce do szkoły i koniec kropka.
Codziennie mamy nowe zadania do wykonania, które musimy zamieszczać w necie. Kochana Madziu, będzie dobrze uśmiech Mocne uściski i pozdrowionka dla Ciebie i Jarka całuję kocham

Magda
Magda

Powiem szczerze, że wcale się nie dziwię Natalce uśmiech i serce rośnie, że tak pokochała szkole, tym bardziej, że pamiętam te koszmarne szkolne początki. Br.
Jeszcze chwila… Mam nadzieję. Buzka! kocham

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Witaj Asiu:)ciężkie czasy epidemii niestety jeszcze trwają. Jedni mówią wprawdzie, że już jesteśmy po szczycie a inny natomiast, że przed jej szczytem.Ludzie są umęczeni tym wszystkim, ale niestety nikt nie ma wpływu na to co się dzieje.Przychodzi na myśl piosenka Tiltu. ” Mieszkańcy miasta i przyjeżdżający Tacy zmęczeni i tacy cierpiący Przeklinający swój codzienny los Słyszałem także taki głos Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie Jeszcze będzie przepięknie, aaah…” i właśnie tej normalności chyba nam wszystkim trzeba.Docenia się teraz bardziej to co się miało na wyciągnięcie ręki wolność,… Czytaj więcej »

BasiaSz
BasiaSz

Agnieszko, ładnie napisałaś, ja wielokrotnie sobie od lat powtarzam słowa piosenki Tiltu, które napisałaś, to prawda, jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie,
Przykro mi, że tata czuje się osamotniony, rozumiem i nie widział się z wnuczką, smutne.
Zdrowia Wam życzę i dobrze, że macie działkę, pomyślności, radości. Pozdrawiam. Basia uśmiech

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Dziękuje.Basiu jak sobie radzisz z rodzicami w takim życiu codziennym?Ciężko chyba jest, nie macie samochodu a w masce jeździć na rowerze po zakupy jest strasznie.Ale co zrobić …W ogrodzie mam trochę kwiatów, ale jestem trochę zła, bo jesienią sadziłam tulipany i mało ich wyszło.Nie wiem, czy nornica je zjadła czy inny zwierz, raczej nie przemarzły, bo przecież zim u nas nie ma. Zaraz maj, maj bez matur to chyba pierwszy raz się tak zdarzyło.Ciekawe czy dzieciaki wrócą jeszcze do szkół.A Twój ogródek ma dużo kwiatów ?Ja uwielbiam tulipany i niezapominajki , na trawie wyglądają uroczo.Zdrowia Cię życzę .Pozdrawiam.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Jejku jak pięknie to napisałeś, aż mam łezki w oczach. My też mamy działkę i uciekamy na nią żeby móc oddychać bez maski, bo w masce nie idzie. Tato to już w ogóle dusi się w tej masce i nie może oddychać. Mój tato też ostatnio chodzi smutny i czesto w jego oczach widzę łzy, wtedy tlumaczy, ze łzawią mu oczy. Przyzwyczajony do tego, że zawsze przy nim było dużo wnuków, prawnuków, a dziś nie ma nikogo:( Tak jak piszesz kontakt telefoniczny to nie to co spotkanie w realu. Moim wnusiom też brakuje babci i dziadka, biedny Patryczk nie wie… Czytaj więcej »

BasiaSz
BasiaSz

Witaj Asiu, Asiu Kochana, chyba zbliża się kolejna, druga, chyba rocznica śmierci Twojej mamy, pamiętam, przykro mi, współczuję. Ja w tym tygodniu bardzo przeżyłam i miałam łzy w oczach z powodu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym, Podlasie, nad Biebrzą, piękne tereny, zielona płuca Polski, wpłaciłam na konto na rzecz Parku na walkę z pożarem choć 30 zł, sama nieraz widziałam pożar lasu, paliły się trawy, potem to strasznie wyglądało, mieszkam w sumie niedaleko lasu i przeżyłam straszny pożar u sąsiadów przez drogę, na przeciwko, kilka lat temu, spaliły się drzewa, kurniki, indyki i inne budynki, ten swąd, trzask, czuję, widzę… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Kochana Basiu, dziękuję za pamięć, jutro jest druga rocznica śmierci mojej mamy i aż trudno uwierzyć że to już dwa lata jak jej z nami nie ma:( Pożar to coś strasznego, pamiętam jak kilka lat temu paliła się rodziców stodoła, wielkie języki ognia, trzask i ten okropny swąd przez długie dni brrrr My podlewamy swoje roślinki, bo też jest strasznie sucho, a ziemniaczki już zeszły i ładnie je widać. Drzewa piękne kwitną i śpiewają ptaki, kocham tą porę roku. Dziś było pochmurno, a zamiast deszczu wiał wiatr, który wszystko suszył, jakby tej suszy było mało. Strasznie mi przykro, że musisz… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Asiu kochana. Witaj. Pamiętam, że 26.04.2018r zmarła Twoja mama. Leokadia. Urodziny miała w sierpniu tak hak moja. Bardzo Ci współczuję. Przykro mi, że kiedyś paliła się stodoła u Twoich rodziców. Oj ile to stodol się na wsiach paliło. To dobrze, że podlewacie rośliny. Ja dziś rano podlalam drzewka owocowe i warzywa. Mamy od jakiegoś czasu mamy problem z pompą na dworze, leci woda słabym strumieniem i z mchem i z trawą. Oj to wielki wysiłek i satysfakcja. Dziś świeci słońce. Spokój. Bocian klekotal na gnieździe na słupie przy przystanku niedaleko od mojego domu. Ja lubię bociany. Tak, rodzice ciężko pracują,… Czytaj więcej »

Magda
Magda

Witajcie. Jejciu. To już 2 lata? Zleciało, a jakby było wczoraj smutek ciężki okres. Dla nas kwiecień to też kiepski czas, 2.04 jest nasza rocznica… Tylko u nas już 10lat. Sama nie wiem jak to możliwe, że czas tak poleciał… smutek Trzymajcie się cieplutko. Jestem z Wami i mocno ściskam!!! :*

Basia
Basia

Twoja mama zmarła 02.04.2010r.? Przykro mi i współczuję. Czas leci. To Twoja mama odeszła w tym samym roku co moja niedoszla tesciowa, 27.05.2010r., rak piersi. Magdo, życzę Tobie i Jarkowi, Twoim bliskim dużo zdrowia, siły, wytrwałości. Wiosna jest. Bociany klekocza. Kwitną drzewka owocowe i kwiaty. Słońce świeci. Pozdrawiam. całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Madziu, no niestety czas tak szybko leci, dwa lata minęło jak jeden dzień.
Obie znamy ten ból smutek
My też jesteśmy z Wami i serdecznie pozdrawiamy kocham Buziaczki całuję

Basia
Basia

Witaj Asiu. Też u Was słonecznie i ciepło? Jak się czujesz? A co oprócz nauki porabia Natalka? Zdrowia Wam życzę i siły oraz radości. Pozdrawiam. całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Basiu, pogoda nas rozpieszcza, wczoraj coś tam popadało, ale to wszystko mało. Sucho trzeba wszystko podlewać.
Natalia, czyta, uwielbia słuchać muzyki i śpiewać karaoke uśmiech Basiu, gdyby nie mój problem z kręgosłupem to byłoby ok śmiech Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia całuję

Basia
Basia

Witaj Asiu w maju, majowa dziewczyno. Dziękuję za komentarz. Oj deszczu za mało było. Wietrznie jest. Boli mnie blizna na głowie, na czole, ta po zabiegu sprzed roku. To podlewanie to wysiłek. Zdrowia Wam życzę. Odpoczynku. Dobrze, że kwitną drzewka owocowe, pieknie to wygląda i pięknie pachnie. Konwalie są i dużo stokrotek i niezapominajek. Fajnie. Bociany są i codziennie przychodzą na naszą łąkę. Lubię bociany. Rodzice przy drzewie ciężko pracuja. Szkoda mi ich. Zwłaszcza mamy… życie na wsi jest bardzo trudne. Dziś 1 maja. Pamiętam te pochody. Czas leci. Kolorowe kwiaty, balony. O to Natalka tak jak ja czyta książki… Czytaj więcej »

Magda
Magda

Basiu, zgadza się z tą data. Czas leci strasznie. Dziękujemy, ny również życzymy wszystkiego dobrego. I zdrówka, bez tego ani rusz!

Basia
Basia

Dziękuję. Z moim zdrowiem jest źle. Godze się z tym.

Magda
Magda

Pani Asiu. Już dziś napisze, bo nie wiem, czy jutro będę miała możliwość. Wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, życia bez bólu i dużo uśmiechu! :*
Co do kręgosłupa, to współczuję, tym bardziej, że sama obecnie po krótkim spacerze dostaje takiego ataku bólu… A jeszcze tyle przed nami lol lol lol
Ale dajemy radę uśmiech Trzymajcie się cieplutko uśmiech :*

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Dziękuję bardzo i mocno Was ściskam Kochani moi uśmiech Buziaczki całuję kocham całuję kocham całuję kocham

Basia
Basia

Asiu. Już dzisiaj skladam Tobie życzenia. Niech Ci się wiedzie jak najlepiej. Zdrowia, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń. Maj to miesiąc maryjny. Niech Maryja otoczy Cię opieką. Ona tak jak Ty jest kochająca, współczujaca i cierpiaca matka. Cierpliwa. Pamiętam, że w maju są i Twoje imieniny. Pozdrawiam. Buziaki dla Natalki. całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Basiu, dziękuję Ci pięknie i mocno Cię ściskam uśmiech Buziaczki całuję całuję Wiesz ja to jestem bardzo majowa uśmiech urodziny, imieniny i Dzień Matki wszystko w jednym kocham

Basia
Basia

Racja. Dziękuję za wszyst całuję ko. Dobranoc.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

To ja dziękuję całuję Dobranoc uśmiech

Basia
Basia

Witaj Asiu. Dziś międzynarodowy dzień pielęgniarek. To i chyba Magda Grzymala tu piszaca ma swoje święto. Mam kilka pielęgniarek w rodzinie, min. Chrzestna. Wszystkim pielęgniarkom życzę zdrowia i cierpliwości i sił oraz Bożej opieki i pomyślności. Choć i bywają niemiłe pielęgniarki. Wiem z doświadczenia. Liczne pobyty w szpitalach i operacje.
Wam Asiu życzę zdrowia i pomyślności oraz dużo radości i Bożego błogosławieństwa. Natalii wytrwałości. Wiem, że chce do koleżanek i nie dziwię siw. Pozdrawiam serdecznie. całuję

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Wszystkim pielęgniarkom życzymy dużo zdrowia, siły i dużo powodów do radości.
Witaj Basiu, tak się składa, że my też mamy 4 pielęgniarki w rodzinie i im również życzymy dużo siły i aby mogły w zdrowiu przetrwać ten trudny czas.
Naszej Madzi kochanej życzymy dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze całuję
U nas troszkę zimno, ale wiadomo trzej ogrodnicy i zimna Zośka muszą dać o sobie znać.
Kochana mocno ściskamy zyczymy duuużo zdrówka i radości każdego dnia. Buziaki całuję

Basia
Basia

Dziękuję Asiu. To dobrze, że macie też pielęgniarki w rodzinie. Tak. Było zimno. Przymrozki zapowiadają na noc. Dobranoc. całuję

Magda
Magda

Hej, hej, hej:)
Po pierwsze–dziękuję bardzo drogie Panie za życzenia 12.05 uśmiech Jakie to miłe! uśmiech
Co tam u Was słychać? Ogrodnicy minęli, mam nadzieję, że teraz będzie ciepłej. Trochę cieplej, bo upałów jakoś w tym roku wyjątkowo się obawiam, haha śmiech
U nas dziś dzień ‚badaniowy’… Jakie to irytujące jak każą załatwiać wszystko przez telefon, a nie idzie się dodzwonić za żadne skarby… Ale spokojnie, wdech i wydech, jutro kolejna próba uśmiech pozdrawiam serdecznie, ślę buziaki, a Natalkę ściskam najmocniej jak umiem uśmiech Pa! * całuję całuję

Basia
Basia

A to drogie Panie dotyczy też mnie? Mam nadzieję. To ja pierwsza o tym wspomnialam i to jest fakt i jest ważne uśmiech

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Hej, hej całuję
Proszę bardzo kocham
Mam nadzieję, w końcu udało się dodzwonić, uff skąd ja to znam, no cóż trzeba jakoś sobie radzić. Liczę do 10-ciu i dzwonię dalej śmiech
Ogrodnicy minęli więc zabieram się za sadzenie pomidorów, co swój pomidorek to swój, zapach, smak mniam uśmiech
Dużo zdrówka Kochani Wam życzymy kocham Buziaczki dla Ciebie Madziu od Natki całuję całuję całuję całuję całuję

Basia
Basia

Witaj Asiu. Dziś dzień dobrych uczynków. Dziękuję Ci, Wam za nie, za kartki na różne okazje, za farbki kiedyś dla moich siostrzenic, za życzenia, maile, wpisy, za wszystko.
Dużo dobrych uczynków od innych Wam życzę.
Fundacja dobry Uczynek należy do administratora poczty, dobrych uczynków mu życzę i dziękuję za nie. całuję
Magdzie G też dziękuję za dobre uczynki, maile, list, kartkę, życzenia i wpisy i dużo dobrych uczynków od innych jej życzę. przytulam
Zdrowia Wam wszystkim życzę, szczęścia i Bożej opieki. aniołek
Pozdrawiam.
Basia

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki

Witaj Basiu, nam nie ma za co dziękować uśmiech My dziękujemy Tobie i Wszystkim osobom, które są z nami i dobrze życzą mojej Natalci. Pamiętamy i myślimy też o osobach, które do nas pisały, a dziś z różnych przyczyn ich nie ma. No cóż samo życie. Zaraz zabieram się za sadzenie pomidorów uśmiech
Mocno ściskam i życzę pięknego dnia całuję

Basia
Basia

Witaj Asiu, dziękuję. Masz rację, były osoby tu na Marzycielskiej poczcie, co pisały do chorych dzieci i ja o nich też pamiętam- Magda ze Szczecina, Karolina, Acia, Sandra, Paula, Basia Gocyla, Baturka, Sebastian zwany Krecikiem, Bartek, Weronika z Pelplina, jak była niepełnoletnia, ciociu do mnie się zwracała, nie ma Weroniki Mazurkiewicz… To powodzenia przy pomidorach, w pracach na działce, dobrej pogody i samopoczucia życzę i wszelkiej pomyślności oraz dużo radości i Bożego błogosławieństwa i opieki Anioła Stróża i dużo radości i wytrwałości i szczęścia oraz zdrowia dla Natalki i całej Waszej rodziny. Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia

Asiu, witaj, póki pamiętam, jutro mogę zapomnieć, a dziś pamiętam, bo moja siostra ma imieniny, Iwona. Jutro jest Joanny i Zuzanny. Joanna to córka mojego kuzyna, 18 latka i Zuzanna to córka kuzynki, przedszkolak. Droga Asiu, życzę Ci wiele, wiele szczęścia