https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

guest
7797 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie Wojtka, Jasia i Olafa z grupy Myszki Przedszkola w Śmiglu oraz dwie wspaniałe Panie Magdę i Basię :kiss:
Kochani dziękuję za piękne kolorowe laurki i breloczki Myszki :kiss: Buziaczki :kiss:

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Asiu, czy spedzacie teraz czas na dworze, na działce, macie warzywa, kwiaty i jakieś drzewa owocowe i krzewy? A Natalka lubi być na dworze, lubi kwiaty? A Aneta ma ogród? Jak się czujecie? Nie macie alergii? Ja mam, niestety. Zdrowia życzę i radości i Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiam. :kiss:

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, bardzo dużo czasu spędzamy na dworze, mamy warzywa, mamy troszkę truskawek, czereśnie, śliwki, a nawet ziemniaczki. Kwiatów też jest sporo, choć w tym roku nie wszystkie urosły. Na szczęście nie mamy alergii, choć Natalia narzeka ze pieką ją oczy, ale przychodnia nie czynna do odwołania i kropimy oczy kroplami nawilżającymi. Anetka ma duży ogród przy swoim domu i pełne ręce roboty, a do tego dwa małe słodziaki, które trzeba ogarnąć. Natka, lubi z Mają i Patryczkiem przebywać na dworze, mają dużo radości. Alergia to przekichana sprawa. Basiu, życzę Ci dużo zdrowia i radości. Buziaki od Natalii :kiss:

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Asiu, to życzę Wam dużo zdrowia i sił oraz wytrwałości. Niech wszystko dobrze rośnie i owocuje w przyszłości. Dobrego dnia. Spokojnej niedzieli. Buziaki dla Natalii. Pozdrawiam. :kiss:

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Basiu dziękujemy i życzymy Ci miłego wieczoru i dobrego tygodnia. Buziaki od Natalii :kiss:

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Dziękuję i wzajemnie. Pozdrawiam. Dobranoc.

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
3 miesięcy temu

Witaj Asiu. Dopiero co zaczął się maj a zaraz trzeba kalendarz na czerwiec zmienić. W tym roku wszystko jest do góry nogami powywracane, przez tą epidemię.Wczoraj był dzień Mamy… zostają w sercu i myślach wspomnienia o naszych kochanych Mamach. Twoje dziewczyny na pewno zrobiły Ci jakąś miłą niespodziankę z tej okazji:).A za chwilę dzień dziecka .Moja córka, niby już duża pannica a wypatruje jakiegoś małego prezenciku z tej okazji:). A za chwilę dzień ojca , także same święta po kolei.Jak Natalka sobie radzi?przyzwyczaiła się, że jest w domu czy dalej tęskni za szkołą?Na działkach pięknie zielono i kolorowo oraz bzowo.… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu

Witaj Agnieszko, fajnie że jesteś z nami, ale nie fajnie i smutno z powodu choroby Twojego Taty. Jak człowiek był młody to nie myślał o tych wszystkich choróbskach i o stracie najbliższych osób, a dziś niestety pozostała pustka i masa nie wypowiedzianych słów. Mój Tato też ostatnio chodzi smutny i pomimo dużej rodziny, wsparcia, opieki i pomocy tęskni za Mamą… Świąt w maju nie brakuje gorzej z kasą, bo kupić każdemu mały prezent robi spore zamieszanie w budżecie. W tym roku też w rodzinie nie brakuje okrągłych urodzin i rocznic, ale będzie można spotkać się w miłym gronie i odreagować.… Czytaj więcej »

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
3 miesięcy temu

Tata jest w szpitalu czeka na operację.A ja siedzę jak na szpilkach, bo do szpitala nie mogę wejść przez korona wirusa .Ogólnie jest poluźnienie w tej materii co widać na ulicach, w sklepach, autobusach.Wydaje mi się, że ludzie chyba za szybko sobie odpuścili pewne zalecenia.Wiem ,że świat, gospodarka, nie może się zatrzymać przez covida, ale ludzie jednak powinni być jednak bardziej ostrożni , bo ten wirus przecież zabija. A wracając do mojego taty.Choroba onkologiczna jest strasznie podstępna jedne wyniki wychodzą super i wydaje się, że wszystko jest ok. a inne badanie wykazuje coś zupełnie innego i zaczyna się wyścig z… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu

Nie wiem dlaczego ale dopiero teraz wyświetliła mi się wiadomość.
Agnieszko, strasznie mi przykro z powodu pogorszenia się stanu zdrowia Twojego Taty. Modlę się za to żeby operacja sprawiła szybki powrót do zdrowia. To czekanie i nie możliwość odwiedzenia najbliższych w tak ciężkich chwilach jest nie do zniesienia :(: Zdrówka Wam życzę i dużo siły w nie równej walce ktorą mam nadzieję Twój Tata wygra. Mocno ściskamy i czekamy na wiadomość. Buziaki :kiss:

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Przykro mi z powodu choroby taty. Zdrowia dużo mu życzę i siły. Wam też. Pozdrawiam. Niech Bóg Wam błogosławi.

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Dziękuje Basiu.Sama masz problemy zdrowotne, więc zapewne wiesz jakie bariery musi pokonywać sam pacjent psychiczne, fizyczne, medyczne itd a na samym końcu papierologiczne. Chory jeden dzień w chorobie ma lepszy, inny zaś jest gorszy co zależy od samopoczucia, bólu, czasami ludzi którymi jesteśmy otoczeni czy których spotykamy na swej drodze np: medycznej.Choroba to trudny czas zarówno dla chorego jaki i jego najbliższych.Czasami podejście nawet pielęgniarki do chorego ma duże znaczenie zwłaszcza psychiczne.
Basiu, a jak Twoje sprawy z kręgosłupem ?jakaś rehabilitacja Cię czeka teraz?jak rodzice się czują ?Pozdrawiam.

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Witaj Agnieszko. Współczuję Ci, trzymam kciuki za Twojego tate . Przykro mi. Życzę dużo siły i zdrowia i nadziei oraz wytrwałości. To trudna dla Was sytuacja. Tyle spraw na głowie. Powodzenia. Nie poddawaj się. Dziękuję i doceniam. Rodzice ciężko pracują, upałów nie lubią i źle je znoszą z powodu problemow z sercem i nadciśnieniem. Boli ich. Praca przy drzewie to wysiłek. Ja rehabilitację mam za miesiąc. Neuralgia żebrowa dokucza. Męczę się szybko i tracę równowagę, ale jest jak jest. Przyzwyczaiłam się. Jakoś trzeba funkcjonować. Choć jest trudno i są ograniczenia. Takie życie. Niech Bóg ma Was w opiece. Dużo spokoju… Czytaj więcej »

Magda
Magda
3 miesięcy temu

Cześć Kochane :* jak tam Natalia? Jej szkoła wróciła do normalnego funkcjonowania, czy nadal wszystko zdalnie? Ja dziś dostałam maila, że kurs który rozpoczęłam w marcu i został zawieszony, rusza w przyszłym tygodniu… Trochę średnio bo to wykłady, ćwiczenia i praktyki, a na koniec egzamin, który pewnie będzie w sierpniu i obawiam się, czy będę miała możliwość na niego iść, bo mogą mi się moc no terminy nie zgrać, to raz, a dwa- nie wiem czy się dotocze na drugi koniec miasta 😀 no zobaczymy… 🙂 Jak Wasze pomidorki? Zasadzone? Jejku ja mam przez ostatnie miesiące totalna „fazę” na pomidory…… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Magda

Cześć Kochana Madziu, niestety ale szkoła nadal zdalnie i Natalia jakoś nie może się z tym faktem pogodzić. Tęskni i już. Pomidorki posadzone i zapowiadają się nieźle, gorzej z ogórkami bo są takie sobie, no ale nie ma co narzekać.
No, to rzeczywiście masakra z tym dzwonieniem. W środę Natka, miała mieć wizytę u okulisty, ale przychodnia nie czynna do odwołania, ponieważ jedna z lekarek jest chora i co teraz miedy będzie jakaś wizyta nie wiem. Porażka.
Pozdrawiamy serdecznie Całą Rodzinkę i mocno Was ściskamy 🙂 Buziaczki :kiss:

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Magdo. Pozdrawiam i życzę zdrowia i pomyślności i łask Bożych. Z moim licho. 🙂

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Witaj Asiu. Też u Was jest duszno, ciepło? Burze zapowiadaja. Dlatego moi rodzice przy drzewie, by je zwiezc, ułożyć pod dachem w pomieszczeniu. Jedni sąsiedzi woza siano A drudzy wywoza gnoj z kurnikow, mają ferme indykow, można się domyślić jaki jest zapach. Wczoraj była u nas siostra z mężem i z dziećmi. Od tygodnia dziewczynki mają nowe zwierzątko. Cocer spaniel, miesięczna suczka, Lady, Ola ją tak nazwała. Maleństwo, urocze. Nasz Łatek to już stary, duży psiuk, 9 lat ma i niestety gania trochę i dokucza Bandziorkowi, ma prawie rok, a jego starszy brat Felek, kocur, który jest z nami prawie… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, u nas wczoraj do południa można było sie roztopić, a po południu padał deszcz i na szczęście przez małą chwilę grad. Współczuję Twoim rodzicom, ponieważ to ciężka praca, a wiadomo wiek i choroby potęgują ciężar. Wszyscy kochamy pieski i kotky, ale nikt z nas ich nie ma. U mojego taty jest chyba z 5 kotów, co jeden to ładniejszy. Moj kuzyn miał 8 lat jamnika i w noc sylwestrową zginął, do dziś nie mogę się z tym faktem pogodzić. Moja Anetka nie ma zwierząt, ale codzienne przychodzi do nich jakiś kotek. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i… Czytaj więcej »

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Asiu, dziękuję. Przykro mi z powodu jamnika. To Tata ma wesoło. Oj tak, koty lubią wędrować i chodzić to tu, to tam. To dobrze, że lubicie zwierzęta. U nas deszczu i gradu nie było. Dziś było zimno i pochmurno. Oj tak, z wiekiem jest ciężej, trudniej. Wszystkiego dobrego życzę i dużo zdrowia, szczęścia i łask Bożych. Buziaki. Dobranoc. A jutro dobrego dnia i dobrego nowego tygodnia.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu

Serdecznie pozdrawiam moich przyjaciół 🙂 Uczniów- Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu oraz wspaniałą opiekunkę Szkolnego Klubu Wolontariatu Panią Alicję Borzobohata. Kochani dziękuję za bardzo ciekawy list z którego dużo dobrego dowiedziałam się o Waszym mieście :up: Dziękuję baaaaardzo za pięknego Krasnala Helpika. Helpik jest cudowny, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia :kocham:
Przytulam Was bardzo mocno i przesyłam buziaki :kocham :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Natalia

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Witaj Asiu, gratuluję skrzata Helpika. Te skrzaty Helpiki tworzy Stowarzyszenie aktywnego seniora w Mławie. Różne są skrzaty, są cudne. To skrzaty skandynawskie, mnie od dawna się podobają. Jest sklep aktywnego seniora w Internecie, różne produkty tam mają, miłe Panie tworzą piękne rzeczy, w tym maseczki ochronne, zamówiłam sobie jedna, zielona w groszki, by wspomóc innych, seniorów, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla seniorów, zakup żywności, leków, szczytny cel. Chciałam pomóc i cieszę się, że mogłam pomóc. Dobrze jak ludzie mają jakąś pasję i zajęcie A nie krytykuja innych i są wscibscy i chamscy, zwłaszcza na wsi ludzie, tylko… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, Helpik jest uroczy, Natka zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia ja zresztą też. Moje truskawki jeszcze chwila i się skończą, przez te deszcze niestety gniją, ale ogólnie jest ich dość dużo. Dziś potwornie pada ulice zamieniły się w rzeki pewnie na ogrodzie będzie dużo zniszczeń. Twoja mama walczy z nornicą a my z kretem, który wszystko nam niszczy. Natka z uporem maniaka tęskni za szkołą, dużo słucha różnej muzyki, uwielbia karaoke i wbrew wszystkiemu jest samotna. U nas koronawirusa leczą w K.Koźlu i chyba w Opolu, ale nie jestem do konca pewna. Ściskamy mocno, przesyłamy buziaki i… Czytaj więcej »

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Duszno jest i wczoraj też tak było. Byłam w mieście, wczoraj, dużo się nachodzilam i nadzwigalam, 4kg karmy dla kotów, min. Grzmi. Wczoraj była burza. Pozdrawiam. 🙂

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Asiu, pisałam komentarz, nie ma go, przykre, może i tego nie będzie….

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
3 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Basiu, pozdrawiam serdecznie, życzę dużo zdrowia i spokojnej nocki:)

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Asiu, dziękuję. Dziś moja mama pierwszy razy od 3 miesięcy poszła do Kościoła, ostatnio były burze i deszcz i piękna, wielka, rozległa tęcza, zawsze w tym samym miejscu, nad posesja sąsiadow, tradycyjnie. Truskawki dojrzały, są, super. Przykro mi, że wojujecie z kretem, ach te gryzonie. Pięknie się rozwinęły piwonie i róże, lilie, rumianki, chabry i kwitną akacje A od wczoraj mamy Lato. Przykro mi, że Natalka tęskni za szkoła, że czuje się samotna, współczuję. A co z wakacjami, nie ma turnusów rehabilitacyjnych przez epidemie? Ściskam Was mocno. Buziaki dla kochanej Natalki. Zdrowia, szczęścia i wytrwałości i radości oraz łask Bożych… Czytaj więcej »

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu
Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Nie można wstawiać emotikonek, plików. Buuu. Przykre .

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
2 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu.Co u Ciebie?jak się czujesz?jesteś chyba przed rehabilitacją?Najwięcej radości w tej porze roku daje obcowanie z przyrodą.Tylko, że przyroda wariuje przez człowieka od suszy do ulew,po wichury.U nas niedawno była burza z błyskawicą i urwanie chmury.Nasz piesek mimo, że staruszek i już niedosłyszy jak zobaczył błysk i usłyszał grzmot to strasznie się bał.Też ma już coraz mnie sił i wigoru.Staruszek 15 -letni.Bardzo go kochamy i czasami jak pomyślę, że może go wkrótce zabraknąć (oby był z nami jak najdłużej)to nie wyobrażam sobie tego.Pozdrawiam 🙂

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Witaj Agnieszko. Przykro mi, współczuję, z powodu operacji Twojego taty. Przykra to sytuacja, trudna bardzo. Zdrowia tacie życzę, sił i wytrwałości, radości i Bożego błogosławieństwa, dużo wypoczynku i by miał jakieś miłe chwile. To Wasz piesek ma swoje lata. My kiedyś mieliśmy Dore, była z nami najdłużej, 17 lat. Łatek ma 9. Przykro jak zwierzęta chorują i odchodzą. Naszej sasiadce ktoś udusil kota, sznurkiem. Znałam tę kotkę. Przeżyła to i ja też się zdenerwowałam. Naszego Felka nie ma, z tydzień, ale chyba jest u sąsiadów, oni mają kurniki, a Felek u swoich pierwszych właścicieli właśnie w klinikach przebywal, w innej… Czytaj więcej »

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
2 miesięcy temu

Cześć Asiu. Co tam dziewczynki u Was słychać? Natka ma zakończenie roku szkolnego? Gosia, po odbiór świadectwa idzie dopiero we wrześniu.Chyba pierwszy raz w życiu zatęskniła za szkołą:)brakuje jej koleżanek.Te wakacje, też będą inne jak wszystko w tym roku.Martwię się, że jak ludzie z województw, gdzie jest najwięcej zakażeń zaczną podróżować po kraju to może być nieciekawie.Zwłaszcza, że ludzie sobie bardzo odpuszczają noszenie maseczek, nie przeraża ich nic.A jutro dzień ojca:).Natka przygotuje tacie może jakiś pyszny deser z tej okazji?Mój mąż nie lubi ciast, ale za sernik na zimno z bakaliami odda wszystko:)Gosia dzisiaj robiła sernik mam nadzieję że wyjdzie:).Mój… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
2 miesięcy temu

Cześć Agnieszko, Natka tak samo jak Twoja Gosia świadectwo odbierze dopiero we wrześniu. Tęsknota za szkołą nie do opisania. Okropne braki koleżanek i kolegów sprawiają że Natka jest strasznie smutna. My wszyscy to nie to co spotkanie z koleżankami, ach szkoda gadać. Kochani serdecznie Was pozdrawiam, życzę dużo uśmiechu na codzień, a Tacie dużo zdrowia i wiary że wszystko będzie w porządku. Buziaki:)

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Witaj Asiu, dziś dzień ojca, to pewnie swojego tatę odwiedzisz, dużo zdrowia, siły, radości, łask Bożych mu życzę, Darkowi też, na pewno Wasze córki pamiętają o tym dniu o tacie. Wszystkiego dobrego życzę, niech Bóg Wam błogosławi, dużo wypoczynku życzę. Pozdrawiam.

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

6 lat temu, o tej porze dnia w Olsztynie, 23 czerwca jadąc busem, zderzył się on, z winy kierowcy busa z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Miałam wtedy stluczony bark i na policję byłam potem wzywana na przesłuchanie. Byłam wtedy odebrać dyplom z uczelni w Kortowie, administrację podyplomowo skończyłam.
Niestety przez tę epidemie od 3 miesięcy nasz szpital powiatowy funkcjonuje jako jedyny w regionie, na Warmii i Mazurach jako szpital imienny, zakazny, mama nie mogła być u kardiologa, na rehabilitacji i w poradni chorób zakaźnych, z powodu boreliozy, ja nie byłam u ortopedy. Ach.
Pozdrawiam.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
2 miesięcy temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, co słychać jak się czujesz?
Dziewczyny zawsze pamiętają o swoim tacie. Natka potrafi już o 5 rano wstać zeby usciskac swojego tatulka hihi
Pozdrawiamy serdecznie:) Buziaczki.

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Witaj Asiu, to dobrze, że córki kochają tatę a on je. Rozumiem i przykro mi, że Natalia czuje się samotna i teskni za szkoła i koleżankami i kolegami. Współczuję. Dziękuję. Różnie się czuję, raczej cały czas z bólem, przyzwyczaiłam się. Codziennie staram się na rowerku stacjonarnym jeździć. Truskawki jeszcze mamy. Dużo gnije.
Ja teraz jadę autobusem do miasta, do dentysty, oczywiście prywatnie i drugi raz w tym miesiącu, liche mam zęby.
Jest u nas Agata i teraz pieką z babcią rogaliki.
Przykro mi, że boli Cię kręgosłup, odpoczywaj, współczuję i zdrowia życzę. Pozdrawiam. Buziaki dla Natalii. Pa.

Magda
Magda
2 miesięcy temu

Hej Kochane :* Jak Wasze samopoczucie? 🙂 u nas ciągle upały. W innych rejonach podtopienia, a u nas ciągły skwar… Jak pada to z 10 min max i dalej gorąco… Albo ja już po prostu jestem taka przegrzana, że nie mogę znieść tych temperatur, a najgorsze przede mna 😀 ale damy radę, nie ma wyjścia 🙂 Czytałam o zwierzaczkach, my mamy psiaka 16 letniego (shih tzu wiec to duży wyczyn dla tej rasy), a u nas w domku cudowna kotkę 1,5 roczna 🙂 Mia to mała agentka, choć ostatnio biedna ma niefajne przygody, jeździmy z nią na badania, szczepienia itp… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
2 miesięcy temu
Reply to  Magda

Witajcie Kochani:)
Samopoczucie hmmm, różne z tym samopoczuciem, ale nie narzekamy, bo to nic nie zmienia. Wczoraj była okropna ulewa, woda u taty dostala się do pomieszczeń gospodarczych. Masakra z tą pogodą, wszystko gnije czereśnie, truskawki, pomidory skręcone szkoda mojej pracy i kręgosłupa.
Kochani jak się czujecie i co u Was słychać? Pozdrawiamy buziaczki zostawiamy:)

Basia Sz
Basia Sz
2 miesięcy temu

Asiu, co u Was słychać?
A u Was Agnieszko?
Pozdrawiam Was serdecznie. Pomyślności. Zdrowia i spokoju życzę.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu
Reply to  Basia Sz

Witah Basiu, u nas ciągle pada i jest bardzo dużo komarów, których mamy dość. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrówka

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

U nas nie pada. Oj tak komary potrafią dokuczyc, u nas na Mazurach jest ich wiele. Raczej jest słonecznie. Jest sporo wiśni. Ja chodzę na rehabilitację, do 28 lipca mam, to dla mnie wysiłek. W maseczce trzeba być. Czekać pod szpitalem. Potem na korytarzu, odległość trzeba zachowac i w innym budynku jest rehabilitacja, niektóre zabiegi w jeszcze innym, w naszym szpitalu leczą chorych na covid 19, na oddziale chorób wewnętrznych, jest nieczynny do odwołania. Dziękuję, również życzę zdrowia, radości, pomyślności, łask Bożych. Pozdrawiam.

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia
2 miesięcy temu

Asiu, Basiu niestety mój tato zmarł.Tyle walki, badań,cierpienia .Straszne to jest, nie umiem się jeszcze z tym pogodzić….

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu

Kochana Aguś, wiadomość o śmierci Twojego Taty wstrząsnęła mną dogłębnie, trudno pogodzić się z tak wielką stratą.

Proszę przyjmij ode mnie wyrazy najszczerszego współczucia i żalu.

Jak trudno żegnać na zawsze osoby najbliższe naszemu sercu wie tylko ten kto tego doświadczył.

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

Agnieszko, dopiero teraz przeczytałam wiadomość o śmierci Twojego taty, strasznie mi przykro, współczuję Wam, straszna strata, bardzo mi przykro, to dla Ciebie, dla Was wyjątkowo trudny czas, tak bardzo mi Ciebie żal. Dużo siły życzę. Pozdrawiam serdecznie.

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

Życzę dobrego i spokojnego, szczęśliwego, nowego miesiąca, zdrowia i odpoczynku, łask Bożych, Asiu, dla Ciebie i Twojej rodziny, dla Agnieszki również, rozumiem, że jest ciężko, strata taty boli.
Moi rodzice byli na pogrzebie sąsiada, 56 lat nagle, chyba zawał, żona i najmłodszy syn bardzo płakali, ja też jak kondukt żałobny w drodze na cmentarz jechał koło naszego domu potem koło domu sąsiada przystaneli, tak mi szkoda sąsiadki i Kamila, młody chlopak, rodzeństwo ma już swoje rodziny i mieszka gdzie indziej. Swoje zmarły sąsiad przeżył, napad, porwanie,poturbowanie….
Pozdrawiam.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu
Reply to  Basia Sz

Strata rodziców boli, mimo mijającego czasu w sercu zostaje żal i mnóstwo roznych pytań…
Co tam u Ciebie jak zdrowie i jak czują się Twoi rodzice.
My codziennie słyszymy od Natki, ze chce wracać do szkoły, a tu nie wiadomo jak to będzie.
Pozdrawiam serdecznie, życzę miłego dzionka i dużo zdrowia.

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

Masz rację Asiu. Dziękuję. Rodzice mają dolegliwości, stawy, kości bolą, zmęczenie, wiek robi swoje. A pracy jest sporo to i ból się odczuwa. Dziękuję za troskę, zrozumienie, poważne traktowanie, współczucie, szacunek i życzliwośc. Doceniam. Nie dziwię się, że Natalka chce do szkoły i do kolegów i koleżanek. Pozdrawiam.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu

Pozdrawiam serdecznie Marysię z Krakowa i przesyłam buziaczki:)

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu

Kochani może ktoś z Was ma na zbyciu naklejki z lidla to Natalia będzie wdzięczna. Pozdrawiamy serdecznie

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

Witaj Asiu, niestety ja nie mam, rzadko chodzę do Lidla, nie po drodze. A co można wygrać i ile naklejek musi być uzbieranych? To trzymam kciuki by udało się zebrać. Asiu, tak mi smutno i płacze, rodzice też, dziś straciliśmy naszego Bandziorka, niedawno skończył rok, przytulal się, mruczal. Znowu jakiś samochód przejechał nam kolejnego kota. To boli. Był taki kochany. A teraz z drugiej strony podwórka robią drogę, obwodnicę, przy lesie. Hałas, Bandziorek się bał, pył, eh. A jak się czujecie? Natka tęskni za szkoła. Ciekawe czy dzieci pójdą do szkoły od 1 września. A jak Twój kręgosłup? Ja w… Czytaj więcej »

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu
Reply to  Basia Sz

Witaj Basiu, te naklejki można wymienić na skarbonki.
Strasznie mi przykro z powodu Bandziorka, rozumiem co teraz przeżywasz, bo nam w zeszłym tygodniu ktoś straszne podły otruł naszą kotkę. Jak można być tak bezduszną osobą.
Ja jakoś daje sobie radę choć bywają dni, że jest ciężko. Teraz moja Anetka siedzi na lekach z powodu kręgosłupa. Natka strasznie tęskni za szkołą i jak nie będzie można do niej iść to chyba będzie płakać. Teraz nie mamy żadnych rehabilitacji, choć bardzo by się przydały mnie i Natce.
Ściskamy mocno, życzymy dużo zdrowia i uśmiechu. Buziaki od Natalii:)

Basia Sz
Basia Sz
1 miesiąc temu

Asiu, to życzę by udało się uzbierać naklejki na skarbonke.
Przykro mi, że ktoś otrul Wasza kotkę. Współczuję. Co za ludzie. Mojej sąsiadce ktoś kotkę udusil, drugiego kotka jej ktoś ukradł. My przeżywamy odejście Bandziorka, nagłe, za szybko, dopiero co rok skończył. Ktoś za szybko jechał. Został Felek, przyszedł wieczorem, jest na strychu.
Przykro mi, że Anetke boli kręgosłup, zdrowia jej życzę, by leki pomogly.
Na pewno rehabilitacja by Wam się przydała.
To trzymam kciuki by dzieci wróciły do szkoły i by Natka nie płakała.
Zdrowia Wam życzę. Ściskam mocno. Dobranoc. Buziaki dla Was.

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
1 miesiąc temu
Reply to  Basia Sz

Buziaczki:)

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
27 dni temu

Pozdrawiam serdecznie Julię i Weronikę z Gdańska

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
27 dni temu

Pozdrawiam serdecznie moją imienniczkę Natalię z Gdańska

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
27 dni temu

Pozdrawiam serdecznie Liceum Plastyczne w Opolu, Pania Marię Ołdak, klasę 1 PLSP „A” oraz Kingę i dziękuję za życzenia i bardzo cenną płytę kocham muzykę. B