https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/05/natalia-sidlo-1.jpg

Po raz czwarty do Marzycielskiej Poczty dołączyła dziewczynka o imieniu Natalia. Kiedy Natalka wraca do domu i nie ma się z kim bawić, czuje się bardzo samotna. Mam nadzieję, że dzięki Wam dziewczynka szybko znajdzie nowych przyjaciół.

Natalia Sidło
ul. Brzechwy 20/15
49-305 Brzeg

Imię dziecka:
Natalia Sidło

Zainteresowania:
Uwielbia układać puzzle, rysować, oglądać ulubione bajki oraz książeczki ze zwierzakami. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 22.02.2003

Rodzice:
Joanna i Dariusz

Choroba:
Zespół Downa, niedoczynność tarczycy

Rodzeństwo:
Starsza siostra Aneta

Natalia urodziła się 22 lutego 2003 roku. W drugiej dobie swojego życia, przeszła bardzo poważną operację udrożnienia zarośniętej dwunastnicy. Podczas pobytu w Klinice Chirurgicznej we Wrocławiu zostały też przeprowadzone badania genetyczne, które potwierdziły wadę genetyczną – Zespół Downa, niedoczynność tarczycy i wiele innych niedoskonałości.

Niedoczynność tarczycy: ta choroba u Nati leczona jest przez codzienne podawanie hormonu tarczycy, którego występuje niedobór. Dziecko ma co trzy miesiące pobieraną krew do badań poziomu hormonów tarczycy i ustalaną odpowiednią dawkę leku. Te leki są jej pierwszym śniadaniem.

Obniżona odporność organizmu: Nati jest chorowitym dzieckiem, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych, oddechowych w pierwszych dwóch latach życia głównie były to zapalenia krtani i ciągłe pobyty w szpitalu, a w późniejszym okresie wirusowe lub bakteryjne zakażenia gardła.

Natalia w czwartym miesiącu po urodzeniu rozpoczęła intensywną rehabilitację, która pozwoliła jej w 7 miesiącu na samodzielne siedzenie, a w 16 na postawienie pierwszych kroków. Niestety rehabilitacja jest nie odłącznym elementem jej życia z uwagi na opóźnienie intelektualne i ruchowe. Od 9 lat ciągle poszukujemy nowych metod, które pozwoliłyby jej w godny sposób żyć i cieszyć się tym życiem, a przede wszystkim przebywać wśród zdrowych ludzi. Prawidłowa opieka lekarska, akceptacja i zaangażowanie oraz edukacja mogą zapewnić Natalii lepszy rozwój oraz większe szanse na jej samodzielność.

W obecnej chwili jest pod opieką szeregu specjalistów. Uczestniczy w różnych rehabilitacjach, kocha zwierzęta i dlatego też jej i naszym marzeniem jest wyjazd na delfinoterapię, ale niestety sami nie możemy jej tego zapewnić. Wierzymy, że taki wyjazd oraz praca z delfinami pozwoliłaby Natalci nie tylko na rehabilitację, której jej nie brakuje, ale także na rehabilitację poprzez zabawę. Natalia w obecnej chwili jest uczennicą szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Pomimo przebywania w grupie rówieśników, jest bardzo samotna. To co dla jej rówieśników jest codziennością – dla Niej stanowi ogromne problemy.

Wszyscy mamy prawo do szczęścia –
Ci zdrowi i Ci z różnymi niedoskonałościami.
Po prostu chcemy być akceptowani i kochani.
Dajcie mi szansę, a będę bardzo szczęśliwa. – NATALIA

Informacje o MARZYCIELSKIEJ POCZCIE znalazłam przypadkiem i postanowiłam zgłosić moją córeczkę do akcji. Wiem, że będzie bardzo szczęśliwa, jak będzie mogła otrzymać swoją pocztę. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom Marzycielskiej Poczty oraz ludziom dobrej woli za wszystko co robicie dla chorych dzieci.

7417
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Basia Sz
Basia Sz

Witaj Asieńko, brr, dzisiaj znowu mróz, za godzinkę jadę do Ośrodka Zdrowia na zastrzyk i odebrać ten lek od kaszlu, oby szybko mi pomógł, bo do pracy trzeba wracać. Kiepsko jest na razie. Trzymajcie Asiu kciuki za moje rychłe wyzdrowienie. Pochorowałam przed samymi urodzinami. Asiu, a ja trzymam kciuki za postępy Natki w nauce, rozumiem, że nie jest łatwo, że ma dużo nauki, wierzę, że sobie poradzi z Twoją pomocą Asiu. Dużo wytrwałości obu Wam życzę. Do I Komunii coraz bliżej, później będzie już lepiej, bo mniej nauki. Mam nadzieję, że Natka odpocznie w weekend, odstresuje się. Ucałuj ją ode… Czytaj więcej »

Weronika

kochana, bardzo zdolna Natalko :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: gratuluję szósteczki! :XO: :XO: :XO: nie dość, że taka ładna, to jeszcze zdolna dziewczynka z Ciebie! :XO: :XO: :XO: :XO: gratuluję :halo: :halo: :halo: :halo: jak tam u Ciebie Natalko? co ciekawego dziś się działo?
jakoże weekend, odpoczywaj :XO: :XO: pozdrawiam cieplutko :XO: :XO: :XO: :XO:

Isia
Isia

Hej moja śliczna księżniczko! :XO: :XO: :XO:
Co u Ciebie skarbie? Jak zdróweczko? jak w szkole? Masz jakieś weekendowe plany slicznotko moja kochana? :))
Mnie jakieś choróbsko zbieraa. ;/ Tak i to kilka dni przed badaniami oczywiście. ;/ A nie chcę przekładać ich, bo i tak już czekalam miesiac czy dwa, a zapisy to już chyba na lipiec są, więc…
Jak Ci mija dzionek? Co dziś robiłaś? U ciebie skarbie też taka okropna pogoda? ;(
buziaki :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

Sebastian

Krecik jakoś będzie próbował się uśmiechać. Teraz codziennie latam do kościoła, rekolekcje a jutro peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Taka duchowa pociecha.

Dosia
Dosia

Witaj moja kochana księżniczko:-):-):-) Dzisiaj powitało mnie piękne słoneczko i mam nadzieję, że słoneczko u Ciebie równie mocno świeci, jak i u mnie:-) Kochane życzę Wam słonecznego i cudownego weekendu i przesyłam mnóstwo buuziakóóów:-):-)

Basia Sz
Basia Sz

Witaj Asiu, też u Was ładnie świeci słoneczko? Ślicznie jest, biało i słonecznie, ale zimno, dalej na minusie, oj kiedy przyjdzie ta wiosna i będzie cieplej?! Choróbsko nie odpuszcza. Nie wiem co mam jeszcze zrobić, brać by wyzdrowieć, ach…
Życzę miłej soboty, dużo wypoczynku, 0 stresu. Buziaczki ślę Natalce. Gorąco pozdrawiam.

Weronika

cześć ksieżniczko :XO: :XO: ja się coraz lepiej czuję, dziękuję :XO: :XO:
odpoczywasz kochana? jak tam się czujesz? możemy w końcu nadrobić oglądanie Scoobiego bo weekend, prawda? :halo: :halo: śmiech śmiech śmiech
buziaczki ślę ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

Sandra18
Sandra18

Witam Mojeeeeeee Damyyyyyy :* :*
ufff, w końcuuu jestem!!!
Ależ się za Wami stęskniłam ;* :*
Gratuluję 6, ale jestem z Ciebie dumna Księżniczko :))) ;*
Jakie plany weekendowe? uśmiech
Ja dziś się wybieram do koleżanki na urodziny uśmiech
Stada buziaków fruną do Brzegu, do Pięknej Księżniczki :* :* :*

ula88
ula88

Zycze milej i pogodnej niedzieli:) buzziaki i pozdrowionka

Weronika

piękna księżniczko i jej rodzinko- wspaniałej niedzieli! :XO: :XO: :XO: :XO:
buziaczki ślę ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

Basia Sz
Basia Sz

Witaj Asiu, to cieszę się, że wczoraj było lepiej. Dziś także pięknie świeci słoneczko, mroźno jest, chociaż może wczoraj i zimniej było.
Tak Asiu, leżę w łóżeczku, kuruję się, ale ciężko jest, żeby w takim dniu, jedynym w roku chorować, ach… Co zrobić, choroby się nie wybiera ani czasu na chorobę. Wy nie dajcie się choróbskom! Mojego tatę też niestety „coś bierze”. Zdrowia Wam życzę oraz miłego dnia. Odpoczywajcie. Słodkie buziaczki ślę. Pa.

MAGDA G.

Hej Natalka. uśmiech
Miłego pobytu u Dziadków! Baw się dobrze i naciesz się nimi :XO: :XO:
Ściskam Cię mocno i pozdrawiam całą rodzinkę :XO:

MAGDA G.

Ode mnie również wszystkiego co najlepsze dla p. Eli i Basi!
Sto lat. :XO:

Basia Sz
Basia Sz

Magdo, dziękuję Ci bardzo. Serdecznie pozdrawiam. Wszystkiego Dobrego życzę!

sylwia89
sylwia89

łeee,szkoda,ze peklo uups .
Wspanialej niedzieli :XO: :XO:

Dosia
Dosia

Witaj kooochana księżniczko:-):-) Jak Ci minął dzionek? U mnie dzisiaj znowu pięknie świeciło słoneczko, ale niestety towarzył mu dosyć silny wiatr. Byłaś Natusiu u dziadków? Ja w ten weekend świętowałam urodziny mojej siostry:-) Kochane przesyłam buziaki, życzę dobrej nocki, a jutro wspaniałego dnia:-)

Isia
Isia

Witam moje kochane śliczne panie. :)) co u Was słychać? :)) Ja dalej się nie najlepiej czuję, buuuuu kciuk w dół kciuk w dół kciuk w dół Chyba jutro nie pójdę do szkoły.
Księżniczko, a u Ciebie jak zdróweczko?:))
Jak ci promyczku mija weekend, co robiłaś? :’)
Buziaki, dobrej nocki :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: ::-*: ::-*:

Ilonka

Witam Moja Kochana Natuniu i Pani Asiu śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech dziękuję za piękne zdjęcie :XO: :XO: :XO: życzę superaśnego tygodnia dla całej rodzinki :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: buziaczki ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

Basia Sz
Basia Sz

Asieńko, dostałam dzisiaj od Was śliczną karteczkę urodzinową, dziękuję!!! Bardzo to miłe. Jeszcze raz dziękuję. Buziaki Wam ślę! Pa.

Weronika

dzień dobry kochane moje Panie :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:
jak zdrówko? jak się czujecie? co w szkole ciekawego? my mamy teraz rekolekcje.
czuje się coraz lepiej, ale mogłoby już być cieplej-może wtedy mniej byśmy chorowali. pozdrawiam cieplutko, buziaczki ślę ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:

MAGDA G.

Hej Natalko,
Witam Pani Asiu. uśmiech
Ale piękne te zdjęcia powyżej. uśmiech
Co tam u Ciebie kochana?
Ściskam mocno i milion buziaków wysyłam :XO: :XO: :XO:

Anna

Natuś życzę Ci miłego wieczoru i słodkich snów