Archiwalne profileNatalia Stosik

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/03/natalia-stosik3.jpg

Natalia „Mukolinka” to niesamowita dziewczynka, która czeka na Wasze kartki i listy. Jest pierwszym dzieckiem, które samodzielnie przygotowało profil dla Marzycielskiej Poczty. Dodatkowe informacje zamieszczone w profilu otrzymałam od mamy Natalki.

Natalia Stosik
Miedzno 48
86-150 Osie

Imię dziecka:
Natalia Stosik

Zainteresowania:
Uwielbiam bawić się z moim zwierzętami zwłaszcza z pieskami – Fifim, Daisy oraz z Luną która ciągle przebija mi piłki. Lubię się nimi zajmować, a kiedy jest mi smutno one leżą koło mnie i mnie pocieszają. Ubóstwiam konie, oraz motocykle zwłaszcza yamaha yzf r125 w kolorze zielonym. Więcej…

Wiek:
15 lat, ur. 04.04.1998 r.

Rodzice:
Marzena, Sławomir

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Brat Przemek, 18 lat. Interesuje się tak jak ja motocyklami (mam to po braciszku ^^). Lubi układać różne rzeczy z klocków lego (ostatnio ułożył fajny motor :D).

Natalka ma 15 lat. Jest wesołą, radosną i szczęśliwą dziewczynką. Kiedy miała niecałe dwa miesiące została u niej zdiagnozowana nieuleczalna choroba – Mukowiscydoza. Walka z chorobą naszej córki przypomina walkę z „wiatrakami”. Mukowiscydoza jest chorobą przewlekłą, co oznacza że będzie towarzyszyć Natalii przez całe życie.

Kiedy „mukolinka” nie umiała poradzić sobie jeszcze z odkrztuszaniem wydzieliny z płuc, bardzo często przebywała w szpitalu. Zdarzało się, że wracając nad ranem ze szpitala po 10 dniowym pobycie, w nocy jechaliśmy tam z powrotem, ponieważ Natalka dusiła się do nieprzytomności.Stad ponad 50 hospitalizacjo jak dotąd. W całościowy proces leczenia Mukowiscydozy wchodzą następujące elementy: Fizjoterapia oddechowa: Polega ona na ułożeniu Natalii w pozycji głowa skierowana w dół i oklepywaniu dłońmi jej pleców i klatki piersiowej przez około 20 minut. i tak 3 razy dziennie po inhalacjach.

Ważną sprawą jest suplementacja witaminowa i odżywki wysokoenergetyczne. Ważny jest sport i ćwiczenia fizyczne, których nie brak w jej życiu, ponieważ Natalka chodzi do szkoły (już 2 klasa gimnazjum) i czuje się tam wspaniale. Jak sama mówi KOCHAM SZKOŁĘ.

Dzień Natalki podporządkowany jest inhalacjom i rehabilitacji.Co jakiś czas jedzie do szpitala na leczenie antybiotykami dożylnymi i jak sama mówi to jej drugi dom. To co możemy zrobić, to nie dopuścić, aby choroba wyniszczała organizm naszej córci.

Wiele łez za nami, ale daliśmy radę. Kochamy Natalię i będziemy o nią walczyć. Słowa, które słyszymy każdego dnia od córki są dla nas najpiękniejszym darem. „MAMO, TATO. KOCHAM WAS I DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO CO ROBICIE DLA MNIE.” Marzena i Sławek-rodzice Natalki.

Życie jest piękne
Choć to jedno tylko masz
Życie jest piękne daj mu szanse póki trwa
To nie prawda że nikt
Nie czeka na twe ręce,
To nie prawda że nic, nie zdarzy się więcej!
Życie jest piękne, więc mu nie daj obok przejść!
Życie jest piękne, nawet jeśli czasem źle.
Tam gdzie piołun jest miód gdzie światłość
Jest i ciemność. A kto czeka na cud przegapi swe niebo!
Życie jest piękne, tylko uwierz w siebie sam
Życie jest piękne te trzy słowa innym daj (innym daj. chór 1x)
Niech się uczą jak ty co było już nie wraca.
A przez rozpacz i łzy nie widzi się świata!
Życie jest piękne i dlatego warto żyć!
Życie jest piękne, za nadzieja tylko iść.
Niech nie będzie ci żal że ziemia twoje miejsce
Niech podniesie cię tak skrzydlate twe serce!
Bądź jak ptak
Bądź jak ptak co wolny jest
Bądź jak ptak i życia nie bój się
Bądź jak ptak
Bądź jak ptak na w niebo wzleć
Ty bądź jak ptak nie bój się…

Kiedy wstaje słońce, zaczyna się dla nas nowy dzień. Każdy inny, ale przez to piękny. Dla nas Mukolinków jedno się nigdy nie zmienia: inhalacje-drenaż-rehabilitacje… Dlatego miło Mi będzie przeczytać, czy tu na stronie Marzycielskiej Poczty, czy w listach od Was, kilka słów z serc płynących, za co bardzo serdecznie dziękuję.

2714
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image