Największy rozrabiaka pośród wszystkich dzieci Marzycielskiej Poczty: oczywiście w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poznajcie Natana!

Natanael Witczak
ul. Armii Ludowej 75b/3
87-100 Toruń

Imię dziecka:
Natanael Witczak

Zainteresowania:
To jeszcze mały chłopiec , który tak jak inne dzieci lubi budować z klocków lego, ćwiczy akrobatyke sportową, lubi pływać. Jego ulubioną ostatnio postacią jest Czesio z niedozwolonej bajki. uśmiech Więcej…

Wiek:
14 lat, ur. 26.11.2001

Rodzice:
Żaneta i Krystian

Choroba:
Nieuleczalna choroba genetyczna: niedobór alfa1 antytrypsyny. Refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia trawienia.

Rodzeństwo:
Dopiero planowane. 🙂

Natanael jest z pozoru niczym nie wyróżniającym się prawie 8 letnim chłopcem. Jest niestety chory na nieuleczalną chorobę genetyczną; NIEDOBÓR ALFA1 ANTYTRYPSYNY.

Choroba ta powoduje zwłóknienia i rozedmę płuc, marskość wątroby, nowotwory; trzustki, wątroby, płuc. Często tak jak w przypadku Natana towarzyszą jej jeszcze inne choroby; refluks żołądkowo- przełykowy (u Natana na poziomie 15,9%) zaburzenia trawienia, pruritus (poważny świąd skóry).

To wszystko sprawia, że mój mały, ruchliwy smyk musi przyjmować masę leków, poddawać się wielu zabiegom aby w jak najlepszej formie doczekać chwili, kiedy jakiś mądry człowiek znajdzie lekarstwo na tę chorobę (bo naprawdę bardzo w to wierzymy iż ktoś taki się znajdzie) .Niestety na dzień dzisiejszy jesteśmy bezsilni i jedynie co możemy zrobić to niedopuszczać aby choroba niszczyła narządy wewnętrzne naszego smyka zbyt szybko.

To naprawdę jest miłe kiedy dzieci dostają kartki. Teraz kiedy Natan jest starszy i bardziej wszystko rozumie już kilkakrotnie wracał do czytania kartki i listu od „kołderkowych cioc” które zrobiły mu Kołderkę za Jeden Uśmiech. Takie akcje bardzo ludzi uwrażliwiają i dają siłę nie tylko chorym dzieciom ale też ich rodzicom.