Natasza Caban to polska żeglarka, najbardziej znana z opłynięcia w samotności Ziemi.

Natasza aktywnie wspiera różne akcje dobroczynne, a kartki z jej dalekich podróży docierały już do dzieci z Marzycielskiej Poczty. I właśnie dlatego, że nasza akcja nie jest obca Nataszy, poprosiliśmy ją o napisanie kilku słów o znaczeniu takiej pomocy. W takich okolicznościach powstał ten niezwykle miły tekst:

Natasza Caban

„Nasze marzenia i ludzkie słowa maja prawdziwie magiczna moc – nigdy w to nie wątpiłam. O tym jak wielką, przekonałam się najbardziej w czasie realizacji swojego samotnego rejsu dookoła świata. Choć byłam na morzu sama, za sprawa listów jakie otrzymywałam od bliskich, przyjaciół oraz osób zupełnie mi nieznanych, czułam, że ktoś zawsze ciepło o mnie myśli. Dlatego, nawet w najtrudniejszych chwilach mej podroży, nigdy nie czułam się samotna.

Nie wiem jak lepiej mogłabym podziękować wszystkim nadawcom tych listów, niż przyłączając się do akcji Marzycielska Poczta. Z jej pomocą upragnione listy i kartki docierają do tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Dzięki zrobieniu czegoś tak nieskomplikowanego jak wysłanie kartki pocztowej możemy sprawić, że jakieś dziecko poczuje się jak ktoś zupełnie wyjątkowy. Ja przyłączyłam się do Marzycielskiej Poczty w chwili, gdy dowiedziałam się o jej istnieniu. Ty również możesz sprawić komuś ogromną radość. Nie czekaj – napisz choćby dziś!”

– Natasza Caban

[rps]