13, 20 i 27 maja bieżącego roku na zajęciach z psychologiem, dzieci z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola Faustynka w Pułtusku, po raz drugi przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Przedszkolaki z najstarszej grupy „Pszczółki” z pomocą pani napisały życzenia i stworzyły kartę urodzinową dla chorego na mukowiscydozę Mateuszka Szostaka.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji, która przybliżyła dzieciom osobę Mateusza. „Pszczółki” poznały ulubione bajki chłopca i dowiedziały się, co Mateusz lubi robić najbardziej. Okazało się, że wielu z przedszkolaków ma podobne zainteresowania, ulubione postacie z bajek. Wiedząc już jak wygląda Mati i jego wierna towarzyszka Cora, dzieci przystąpiły do tworzenia karty. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaangażowane w pracę. Bardzo zależało im na tym, aby karta spodobała się Mateuszowi.

Mamy nadzieję, że stworzona przez nas karta wywoła uśmiech na Twojej twarzy Mateuszku. uśmiech Mamy też ogromną nadzieję, że zachęcimy do przystąpienia do „Marzycielskiej Poczty” więcej osób z naszego otoczenia. To na pewno nie ostatnia karta jaką wykonamy i nie ostatnie życzenia jakie składamy.

Pozdrawiamy,
PRZEDSZKOLAKI z grupy „Pszczółki”
Niepubliczne Katolickie Przedszkole Faustynka w Pułtusku