Nieaktywne profileNikola Kabat

5 sierpnia 2011autor mama Nikoli4704
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/08/nikola-kabat3.jpg

Dziesięcioletnia Nikola to podopieczna Łódzkiego Hospicjum dla dzieci, która zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice dziewczynki wierzą, że Marzycielska Poczta pozwoli zdobyć jej wielu przyjaciół, których Nikoli bardzo brakuje. Dziewczynka czuje się samotna, większość czasu spędza w domu, dlatego Wasze przesyłki z pewnością urozmaicą jej codzienną rutynę.

Nikola Kabat
ul. Nawrot 96a/3
90-040 Łódź

Imię dziecka:
Nikola Kabat

Zainteresowania:
Nikola interesuje się Światem Księżniczek – jej ulubioną bajką jest Śpiąca Królewna. Lubi kolor różowy i marzy o wielkim gronie przyjaciół Więcej…

Wiek:
10 lat, ur. 01.03.2006

Rodzice:
Sylwia, Sebastian

Choroba:
Rdzeniowy zanik mięśni

Rodzeństwo:
Brat Kacper

Nikola to bardzo dzielna dziewczynka, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA1b. Jest to choroba genetycznie uwarunkowana spowodowana płodowym uszkodzeniem rogów przednich rdzenia kręgowego.

Córka jest podopieczną Łódzkiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych. Nie rozumie jeszcze co jej jest, nie zdaje sobie sprawy, że przez cały czas jest i najprawdopodobniej będzie uzależniona od opieki rodziny, a w dorosłym życiu prawdopodobnie od osób zupełnie jej obcych. Na pewno jednak czuje, że jest słabsza od rówieśników, że nie wszystko jest tak, jak być powinno.

Nikoli nie można wyleczyć ani na dzień dzisiejszy sprawić by chodziła na własnych nogach, można jedynie uczynić naprawdę wiele, aby mniej cierpiała i choć w niewielkim stopniu była samodzielna i czuła się bezpiecznie. Wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, która wspomaga jej rozwój oraz zabezpiecza sprawność układu oddechowego.

Nasza córka jest bardzo samotną dziewczynką ,która większość czasu spędza w domu z powodu częstych infekcji. Tęskni za rozmową i zabawą z dziećmi, bardzo kocha towarzystwo i zainteresowanie pod czas zabawy. Jej świat to bajki i książki. Każdego dnia patrzymy na naszą córkę, jesteśmy z niej bardzo dumni i cieszymy się, że jest tak dzielna i wciąż radosna.

Bardzo się cieszymy na wieść przyjęcia Nikoli do Marzycielskiej Poczty. Mamy nadzieję, że to pozwoli jej zdobyć wielu przyjaciół, których teraz, w tych ciężkich chwilach zmagań z chorobą bardzo brakuje.

4704
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Ania
Ania

Witaj Nikolko! Dawno mnie tu nie było… Mam do ciebie pytanie: Czy masz może jakieś marzenia lub jakiś wymarzony prezent, który chciałabyś dostać na urodziny? Wiem, że to jeszcze ponad 2 miesiące, ale wiesz chciałabym już wiedzieć wcześniej. No i jeszcze drugie pytanie: Jaką czekoladę lubisz najbardziej? A może wolisz jakieś inne słodkości? Pozdrawiam Ania z Lublina!

Nikola
Nikola

Przepraszam dawno mnie tu nie było.
Czekolad nie mam tych jedynych wchlaniam wszystkie ,nawet i za dużo.
Pozdrawiam

Basia
Basia

Super Nowego Roku wypełnionego realizacją najpiękniejszych marzeń! uśmiech uśmiech uśmiech

Nikola
Nikola

Witam .
Ja przepraszam ,że mało mnie tu .
Czekolady wchlaniam wszystkie ,że aż zadłużo .
Pozdrawiam

Basia
Basia

Marzycielska poczta listy chorym dzieciom niesie, Pozdrowienia i życzenia nad chorobę wzniesie. Wiele miłych słów i szczerych zwrotów płynie, By pomóc dzieciakom i zmartwionej rodzinie. Czasem kilka zdań nawet na prędce pisanych, Pozwala pokazać, jak dużo ludzi jest oddanych. Ból dzieci i krzywda przez chorobę zadana, Wzruszeniem ściska za serce i boli jak rana. Nikogo nie powinno takie coś w życiu spotkać, Ale dzieciaki potrafią wielu rzeczom sprostać. Muszą być silne i twarde by wyzdrowieć i żyć, A bliskich zadaniem jest przy nich trwać i być. Listy przychodzące pocztą tradycyjną do dzieci, Sprawiają, że w ich oczach błysk nadziei świeci.… Czytaj więcej »

Basia
Basia

nie mój ale rzeczywiście bardzo ładny https://www.facebook.com/fabryka.zyczen/?ref=page_internal z tej strony można zobaczyć bardzo ładne wierszyki tam są i można je wykorzystać na prawdę śliczne są pozdrawiam :XO: :XO: :XO:

Mania Marcin i Daria
Mania Marcin i Daria

Życzymy Ci dużo siły, uśmiechu na każdy dzień i radości uśmiech uśmiech uśmiech

Ania
Ania

Nikolko! A masz jakiś prezent wymarzony w swojej małej główce?

Basia
Basia

Nikolo, witaj w tym wyjątkowym dniu, wszystkiego najlepszego, zdrówka, szczęścia, spełnienia marzeń, powodzenia w nauce. Pozdrawiam. Trzymaj się.

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Witaj Nikolko!
Zajączki w skorupki się schowały
i wołają na dwa głosy,
że życzą Twojej Rodzince radości, nadziei i spokoju
na Święta Wielkiej Nocy.
Ze świątecznymi uściskami
Iwona
http://ekartki2014.eu/4345_ekartka_wielkanocne_kroliki.html

Basia Sz
Basia Sz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/wielkanoc-2756
Nikolo, wesołych Swiąt życzę, błogosławieństwa Bożego, szczęścia, radości, wiary, nadziei i miłości.
Pozdrawiam.

Agnieszka
Agnieszka

Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość!

Życzenia ślą Agnieszka i Krzysztof Krawczykowie z Łodzi

uśmiech

Mariusz
Mariusz

Nikolo,
Nazywam się Mariusz Szwonder. Wysłałem dla Ciebie płytkę z bajkami pt. „Mały Świat”. Byłoby mi bardzo miło, gdybym otrzymał tutaj informację, który wierszyk spodobał się Tobie najbardziej. Pozdrawiam Ciebie oraz Twoich rodziców z Olsztyna.

Basia Sz
Basia Sz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/serduszko-dla-ciebie-14
Wszystkiego najlepszego w Dniu Dziecka wspaniała i dzielna Nikolko, dużo zdrowia, szczęścia, radości Ci życzę, by spełniły się Twe marzenia. Pozdrawiam. uśmiech

Ci0cia
Ci0cia

Dawno tutaj nie byłam Nikolko , widzialam Twoje zdjęcia wyroslaś na młodą piękną damę ., pozdrawiam serdecznie

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/happy-birthday-780
Nikolo, pamiętam o Tobie, życzę Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, uśmiechu Księżniczko, jesteś wspaniała. Trzymaj się. Pozdrawiam. :XO:

Zuzia
Zuzia

Czy mogę napisać kartkę? całuję

BasiaSz
BasiaSz

https://www.youtube.com/watch?v=fO1DLD3EufA
https://www.google.com/search?rlz=1C1GGRV_plPL758PL758&q=wszystkiego+najlepszego+gif&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwje5ezHt-DgAhWK-ioKHQ
Witaj Nikolo, pamiętam o Tobie i życzę Ci wszystkiego najlepszego, zdrowia, radości, szczęścia.
Jesteśmy marcowe dziewczyny.
Pozdrawiam. uśmiech

Agnieszka
Agnieszka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składam najpiękniejsze życzenia pięknych
i niezapomnianych chwil w gronie rodziny!
Niech przyniosą one radość i wzruszenie
oraz wzajemną życzliwość i optymizm
w nadchodzącym Nowym Roku!!!

Basia
Basia

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Nikolo. Zdrowia i szczęścia oraz radości i spełnienia marzeń życzę. Pozdrawiam. uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image