Aktywne profileNikola Kowalik

30 sierpnia 2016autor Nikola385
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/08/nikola-kowalik.jpg

Nikola urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 2013 przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, które spowodowało, że Nikola przestała mówić, chodzić i samodzielnie jeść. Obecnie dziewczynka uczęszcza do przedszkola specjalnego. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny!

Nikola Kowalik
ul. Stary Gaj 10
20-510 Lublin

Imię dziecka:
Nikola Kowalik

Zainteresowania:
Nikola uwielbia huśtawki, spacery, zwierzęta. Lubi bawić się klockami i oglądać bajki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 18.07.2011

Rodzice:
Justyna i Piotr

Choroba:
Porażenie czterokończynowe spastyczne

Rodzeństwo:
Brak.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to, co inne dzieci. Byłam po prostu zdrowa.

W 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu. Moja mama i tata jeździli ze mną od lekarza do lekarza, lecz żaden nie potrafił postawić diagnozy. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni. Jedynym ratunkiem jest dla mnie przeszczep komórek macierzystych. Mam nadzieję że uda mi się stanąć na nogi i żyć jak dawniej!

guest
385 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda G.
Magda G.
3 lat temu

Wspaniale ze jesteś z nami Nikolka ☺
Śliczna z Ciebie dziewczynka. List na pewno powędruje do Ciebie

Basia
Basia
3 lat temu

Witaj Nikolo, miło jest jak nowe dzieci trafiają na Marzycielką Pocztę, niefajnie, że chorują, ach… Marzycielska Poczta to wspaniała inicjatywa i daje dzieciom tyle radości. To wspaniale, że rodzice są z Ciebie dumni, mają powody. Trzymam kciuki by doszło do tego przeszczepu komórek macierzystych. Jesteś dzielna. Życzę Ci dużo zdrowia i uśmiechu. A spacery ja też lubię. Pozdrawiam.

olek
olek
3 lat temu

WITAJ NIKOLA TRZYMAJ SIE DZIELNIE NIEPODDAWAJ SIE CHOROBIE JESTESM Z TOBA

Bartek
Bartek
3 lat temu

Cześć Nikola co u Ciebie słychać ? 😀 🙂

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, fajnie, że Nikolka została miło przywitana na Marzycielskiej Poczcie, to naprawdę super sprawa i pomaga też to w drugą stronę, ludziom, którzy piszą do dzieci na MP. To dobrze, że Nikola to pojętna dziewczynka, a instrumenty to nawet człowiek dorosły nie wszystkie potrafi rozpoznać po dźwięku czy kształcie. Pamiętam jak nauczycielka w przedszkolu różne instrumenty miała i pytała się nas, dzieci co jest co. A kolory to niektórzy ludzie mylą, dla jednego np. dany kolor to różowy, dla innego fuksjowy, dla innego fioletowy. A jaki kolor i instrument lubi Nikola najbardziej? Ja lubię niebieski i na niebiesko mam pomalowane… Czytaj więcej »

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, a szkoda, bo to naprawdę fajne, ładne, ciekawe tereny, czyste powietrze i tak jest pięknie, woda uspokaja, dużo lasów jest, to życzę by Nikolcia, Państwo odwiedzili Warmię i Mazury.
Ja na Lubelszczyźnie nigdy nie byłam, ani nawet tamtędy nie przejeżdżałam.
Różowy, fajnie, to chyba na ogół ulubiony kolor dziewczynek, moja młodsza siostrzenica też lubi ten kolor, ja za różem nie bardzo przepadam, już bardziej wolę czerwony i mówią, że mi pasuje.
Pianino to ciekawy instrument, wydaje piękne brzemiennie, trochę kiedyś na nim sobie pogrywałam.
Pozdrawiam.

Basia
Basia
3 lat temu
Reply to  Nikola

Buziaki.

Bartek
Bartek
3 lat temu

Jest jakaś stronka facebookowa Nikolki? 🙂

liwia
liwia
3 lat temu

Śliczna, malutka Dziewczynko 🙂 przesyłam Tobie Buziaki i Bardzo Serdeczne Pozdrowienia dla Twojej Rodzinki

edyta
3 lat temu

ej nikola golwa do gory dasz rade ja jezdze na wozku i nie poddajemy sie karolina wolanin jestem w marzycielskiej

Martyna
Martyna
3 lat temu

Witaj na Marzycielskiej Poczcie Nikola ! Spodziewaj się ode mnie listu. Pozdrawiam Martyna

Basia
Basia
3 lat temu

Witam. I jak było w przedszkolu, Nikola zadowolona, wesoła wróciła do domu? Pewnie było dziś dużo wrażeń. Piękna dziś jest pogoda, słonecznie, ciepło. Dzieci na dworze mogą się jeszcze pobawić. Niech Nikolka odpoczywa. Pozdrawiam serdecznie.

niki124
niki124
3 lat temu

:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, a ja życzę dobrego dnia, miłego weekendu. Jak się ma Nikola? Też dzisiaj u Was padał deszcz, a teraz świeci słońce? Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia
3 lat temu
Reply to  Nikola

Witam, to dobrze, że macie słoneczną pogodę, i że humorek Nikoli dopisuje, dziękuję i pozdrawiam wieczornie. Odpoczywajcie.

niki124
niki124
3 lat temu

Witam pani Justyno może zechce pani zgłosić Nikolę do projektu Kołderki za jeden uśmiech te panie robią śliczne kołderki dla chorych dzieci więc myślę że warto zgłosić Nikolę do tego projektu

http://www.kolderki.org/kolderki/pages/zglaszanie.php tu pani Justyno ma pani szczegóły jak ma pani zgłosić Nikolę do tego projektu myślę że warto zgłosić Nikolę do tego projektu bo kołderki są bardzo ładne :XO: :XO: :XO:

niki124
niki124
3 lat temu

Super pani Justyno cieszę się że pomogłam tu ma pani galerię gotowych kołderek http://kolderki.org/galeria/
http://www.kolderki.org/kolderki/index.php

niki124
niki124
3 lat temu
Reply to  Nikola

Pani Justyno śliczne są te kołderki na prawdę śliczne więc myślę że na prawdę warto zgłosić Nikolę do projektu kołderki za jeden uśmiech tu ma pani szczegóły jak ma pani zgłosić Nikolę do tego projektu myślę że na prawdę warto tam ma pani wszystko napisane jak zgłosić http://www.kolderki.org/kolderki/pages/zglaszanie.php na tej stronie jest wszystko napisane i jeszcze raz cieszę się że pomogłam :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, u nas na Mazurach nie pada, ale jest pochmurnie i chłodno, niestety jesień się zbliża, nie zazdroszczę deszczu, tylko spać, ach… Ze spaceru nici. Pora wyciągać z szaf ciepłe ubrania, ja letnie obuwie schowałam w pudełkach do wielkiego kartonu, a szkoda, bo mało razy nosiłam w tym roku sandałki. Jakiś wirus panuje teraz w powietrzu, dużo dzieci choruje, nawet w szpitalach ląduje, ach… To dobrze, że Niokolka jest grzeczna, niestety nie wszystkie dzieci są grzeczne, spokojne, dobrze, że mimo przygnębiającej, sennej pogody ma humorek, jak to mówią, najważniejsza pogoda ducha. To super, że macie taki zwierzyniec, smutno byłoby bez… Czytaj więcej »

niki124
niki124
3 lat temu
Reply to  Nikola

Pani Justyno i co zdecydowała się pani na zgłoszenie Nikoli do projektu kołderki za jeden uśmiech http://www.kolderki.org/kolderki/pages/zglaszanie.php mam nadzieję że tak bo kołderki są bardzo ładne 🙂 🙂 🙂

Basia
Basia
3 lat temu
Reply to  Nikola

Dziękuję i cieszę się, że Nikolka dostaje kartki, listy, brawo i życzenia zdrówka i pomyślności dla nadawców, są ludzie o dobrych sercach. Pozdrawiam.

niki124
niki124
3 lat temu

Michałek ma już prawie 6-lat i jest walczącym Małym Rycerzem. Chłopiec jest po przerażającym nieszczęśliwym wypadku (upadek z 3 piętra) na skutek którego ma uszkodzenie wiele narządowe.Przebył też złamanie obu nóg udowych, żeber, żuchwy, oczodołu, wstrząs i opuchnięcie mózgu. Następstwem wypadku jest AUTYZM. Chlopiec NIE MÓWI. Ma silna nadwrażliwość na dźwiek a leki u niego sa już codziennoscia.Konieczność leczenia, rehabilitacji, trud walki o lepsze jutro towarzyszyć mu będzie już zawsze. Nie wiele rzeczy go cieszy, wywołanie uśmiechu na jego twarzy to sprawa bardzo trudna ale i też priorytetowa dla mamy, która sama wychowuje chłopca. Dziś pomoc w wywołaniu uśmiechu u… Czytaj więcej »

niki124
niki124
3 lat temu

https://www.facebook.com/events/622525604574997/?active_tab=highlights Pani Justyno może pani i Nikola wyślecie karteczkę urodzinową dla chorego Michałka szczegóły tej akcji są napisane i w linku który pani podałam pani Justyno :XO: :XO: :XO:

niki124
niki124
3 lat temu
Reply to  Nikola

Dziękuję w imieniu chorego Michałka na pewno się ucieszy z karteczki urodzinowej od pani Justyny i Nikolki :XO: :XO: :XO:

niki124
niki124
3 lat temu

Michałek już niedługo skończy 6 lat! Chłopczyk w swoim życiu przeszedł bardzo dużo…. W tamtym roku otrzymał 50 karteczek urodzinowych, z których bardzo się cieszył! Razem możemy sprawić, że w tym roku dostanie ich dużo, dużo więcej!!!! „Chłopiec jest po przerażającym nieszczęśliwym wypadku (upadek z 3 piętra) na skutek którego ma uszkodzenie wiele narządowe.Przebył też złamanie obu nóg udowych, żeber, żuchwy, oczodołu, wstrząs i opuchnięcie mózgu. Następstwem wypadku jest AUTYZM. Chlopiec NIE MÓWI. Ma silna nadwrażliwość na dźwiek a leki u niego sa już codziennoscia.Konieczność leczenia, rehabilitacji, trud walki o lepsze jutro towarzyszyć mu będzie już zawsze. Nie wiele rzeczy… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna
3 lat temu

Nikola! Jesteś cudowna! Na pewno wszystko się ułoży 🙂 ja też uwielbiam kotki, wręcz je kocham :XO: :XO: :XO: tylko niestety ostatnio mój ulubieniec ( mały rozrabiak ) trafił do nieba… Dobrej nocy 🙂 i zawsze miej nadzieję !

adrian Papierski
adrian Papierski
3 lat temu

Hej nikola ,ja też tak jak ty lubię pluszowe misie i lubię te same kanały z bajkami co ty i te same bajki lubimy , może wpadniesz kiedyś pozwiedzać moje miasto Oborniki , a mój ulubiony zespól to Arka Noego i dla ciebie dwie piosenki z moich ulubionych piosenek mojego ulubionego zespołu : wuchta wiary to jest piosenka o tym że w życiu są mury ,doły jakieś niemożliwości ale jeżeli mamy wiarę i nadzieje to te wszystkie przeszkody pokonamy :https://www.youtube.com/watch?v=W2rBM0ooCmw&list=PLAMlF4NO0BZFXhJpjTN0H35OxecPARGxc i druga piosenka pt . nieidealna to jest piosenka która mówi nam że tacy jacy jesteśmy jesteśmy fajni nie musimy… Czytaj więcej »

adrian Papierski
adrian Papierski
3 lat temu

Jestem lektorem w parafi miłosierdzia bożego w obornikach , lubie chodzić do kościoła a ty lubisz chodzić do kościoła?

1 2 3 9
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image