Aktywne profileNikola Kowalik

30 sierpnia 2016autor Nikola379
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/08/nikola-kowalik.jpg

Nikola urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 2013 przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, które spowodowało, że Nikola przestała mówić, chodzić i samodzielnie jeść. Obecnie dziewczynka uczęszcza do przedszkola specjalnego. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny!

Nikola Kowalik
ul. Stary Gaj 10
20-510 Lublin

Imię dziecka:
Nikola Kowalik

Zainteresowania:
Nikola uwielbia huśtawki, spacery, zwierzęta. Lubi bawić się klockami i oglądać bajki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 18.07.2011

Rodzice:
Justyna i Piotr

Choroba:
Porażenie czterokończynowe spastyczne

Rodzeństwo:
Brak.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to, co inne dzieci. Byłam po prostu zdrowa.

W 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu. Moja mama i tata jeździli ze mną od lekarza do lekarza, lecz żaden nie potrafił postawić diagnozy. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni. Jedynym ratunkiem jest dla mnie przeszczep komórek macierzystych. Mam nadzieję że uda mi się stanąć na nogi i żyć jak dawniej!

379
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
niki124
niki124

i co pani Justyno jeśli można panią spytać wysłała pani karteczkę urodzinową dla chorego Michałka razem z Nikolą adres domowy podałam pani wcześniej :XO: :XO: :XO:

Dominika
Dominika

Dzień dobry uśmiech pomimo pochmurnego dnia w moim mieście wchodząc na tą stronę ujrzałam piękne słoneczka uśmiechające się do mnie i od razu uśmiech i mnie pojawił się na twarzy. Dzięki Tobie Nikolko mój dzień będzie piękniejszy. Chciałabym Ci się odwdzięczyć i napisać Ci list. Czy mogę wiedzieć na jaki adres powinnam korespondowac? Buziaki z pochmurnych Kielc

Basia
Basia

Witam, weekend mnie minął spokojnie, ale i pracowicie, na powietrzu. Pogoda była ładna, było ciepło. To fajnie, że u Was było słonecznie, dobrze jak świeci słońce, pluchy jeszcze przed nami… Mamy jeszcze lato, wrzesień potrafi być ładnym słonecznym miesiącem, można wtedy gdzieś wyjechać, jest mniej ludzi. Wrzesień kojarzy się z wrzosami, piękne rośliny. Poniedziałek mnie minął na załatwianiu spraw, spacerowaniu, byłam nad jeziorem- cudnie. O, to niedobrze, że Nikola nie miała wczoraj apetytu. Może coś Ją bolało, coś Jej nie smakowało, może nie była głodna? To mam nadzieję, że dziś śniadanie zostało zjedzone, sama jeszcze go nie jadłam, a już… Czytaj więcej »

niki124
niki124

Witam pani Justyno tu ma pani ulotkę projektu kołderki za jeden uśmiech :XO: :XO: :XO: i cieszę się że zdecydowała się pani na to żeby napisać do projektu kołderki za jeden uśmiech żeby zgłosić Nikolę do tego projektu wszystkie informacje potrzebne jak ma pani zgłosić Nikolę do tego projektu ma pani napisane w ulotce :XO: :XO: :XO: pozdrawiam

http://www.kolderki.org/kolderki/pages/ulotka_projektu.pdf

Basia
Basia

Dzień Dobry, piękny dzień, słoneczny, ciepły. To życzę jeszcze więcej listów i kartek. Wspaniale, że sprawiają tyle radości Nikoli i Jej bliskim i o to chodzi by biła pozytywna energia. To dobrze, że u Państwa w porządku Pani Justyno, i że Nikola jest uśmiechnięta i szczęśliwa. Tak to bywa, że czasem mamy gorszy dzień, gorzej jak tych gorszych dni jest dużo, za dużo, ech… I o to chodzi by dać radę. Super, że u Was też świeci słońce. Tak mi się przypomniało, kiedyś jak byłam na Podkarpaciu w sanatorium to jeden Pan w sklepie mnie zagadnął, że chyba jestem z… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam, dzisiaj jest ładna pogoda, choć trochę wietrzna, chłodno rano było, ale najważniejsze, że świeci słonko. Ja dziś byłam w Kościółku, potem mała przejażdżka rowerem. A jak ma się Nikola? Pozdrawiam.

Basia
Basia

Witam, to życzę Pani i Pani mężowi dużo zdrowia, teraz trzeba uważać by się nie przeziębić, rano było zimno, jest pogodnie, słonecznie. To dobrze, że u Państwa w porządku. Jeszcze raz życzę dużo zdrowia dla Nikoli i Jej rodziców. Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia

Witam w pięknym, pierwszym dniu października. Jak samopoczucie Pani Justyno, a jak ma się Nikola, tez macie taką ładną pogodę. Zdrowia życzę. Miłego dnia. Pozdrawiam.

Basia
Basia

Dzień Dobry, u nas też pada, nieciekawa pogoda, to i spać się chce, energii mniej. Tak, 1 października było ładnie, słonecznie. Oj to niedobrze, że natknęliście się Państwo na te wypadki, ach… Nikola to ładna, miła dziewczynka, ładnie wyszła na zdjęciu, ma ładny uśmiech. To dobrze, że Nikola dobrze się czuje. To dobrze, że do Nikoli przychodzą listy, kartki, na pewno miło jest dostać taki miły list. Moja mama poszła na grzyby do lasu. Ciekawe czy coś znajdzie… Mogłoby wyjść słoneczko, wtedy lepiej się człowiek czuje, no ale mamy jesień to i popadać trochę musi, grunt to by żadne wirusy… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam wieczorową porą, dziękuję, życzenia zdrówka wskazane jak najbardziej, a moje mogłoby być lepsze, ach, ale najważniejsze by gorzej nie było, piękne byłoby by życie bez bólu, ale i z nim trzeba żyć. Pogoda dziś nie sprzyja na pewno dobremu samopoczuciu, miałam dziś okazję zmoknąć, no cóż, mamy jesień, grunt to nie dać się tym przeziębieniom. W taki wieczór wskazana jest ciepła, aromatyczna herbatka. Pozdrawiam serdecznie i również życzę miłego wieczoru.

Basia
Basia

Witam, dziękuję, że pyta się Pani o moje zdrowie. Mam niestety poważne problemy z kręgosłupem, jestem po kilku operacjach, czekam na następną, niedawno byłam na komisji w sprawie renty, nie dostałam, ech. Pani Doktor Orzecznik wybadała mnie, przygadała, przyglądała się… Złożyłam odwołanie i czekam. Najpierw skolioza, potem chore korzonki w rezultacie czego dysk mi wypadł, bo coś dźwignęłam i tak się zaczęło. Mam problemy ze snem, mało co śpię jak boli kręgosłup, zwłaszcza jak np. teraz, jak wieje. Dużo ludzi narzeka na kręgosłup, niestety. Mieszkam w małej miejscowości, jest więcej obowiązków, praca fizyczna, a kręgosłup to odczuwa. A bez kręgosłupa… Czytaj więcej »

Martyna
Martyna

Witaj Nikolko:). Mam nadzieję, że list od mojej grupy do Ciebie dotarł. Czekamy na wieści z niecierpliwością. Czy listowne czy też drogą elektroniczną:D buziaki od grupy 5 z Przedszkola 385 w Warszawie

Barbara
Barbara

Witamy Cię Nikolko i bardzo się cieszymy ze z nami jesteś śmiech :XO:

Basia
Basia

Co Pani tak zamilkła Pani Justyno? Pozdrawiam. Miłej niedzieli życzę.

Basia
Basia

Witam. Dziękuję za zrozumienie, za współczucie. Dużo ludzi, moi bliscy uważają, że przesadzam, że inni mają gorzej, gorzej są chorzy, jak to się mówi kogo nie boli, temu woli, ach… Przykre to, ale takie jest życie. Będę chodzić za miesiąc na rehabilitację do szpitala. Do bioenergoterapeutów nie mam zaufania, a akupunktury nie stosowałam, nie mam gdzie, nie ma jak, wielu ludzi chwali sobie takie leczenie. Smaruję się różnymi maściami, żelami przeciwbólowymi, używam plastrów przeciwbólowych, czasami tabletki biorę, rzadziej zastrzyki, termofor przykładam i jakoś to „idzie”. Dziękuję za miłe słowa, to dla mnie dużo znaczy. Również pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam, to prawda, empatia to coś pożądanego, ale trudno osiągalnego, od obcych, wiadomo człowiek nie wymaga wiele, ale przykro jest jak bliscy nie okazują współczucia, ale to już nawet nie o to chodzi, gorsze jest wymądrzanie, pouczanie- są ludzie leżący długo lub całe życie w łóżku, a są ludzie co fizycznie, ciężko pracują, niektórzy przez całe życie, a są ludzie starsi, to co Oni mają powiedzieć- takie słowa się słyszy, a Ci bliscy sami narzekają na zdrowie, ech, długo by o tym można było… Wszędzie jest zimno, dziś u nas też jest chłodno, przenikające zimno, to witam w klubie, ja… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam ponownie, dziękuję. Ale zimno, wietrzenie, nieciekawie, trochę dziś spędziłam czasu na dworze.
Teraz sobie słucham Vivaldiego, „Lato”, to już za nami, ach, a często słucham sobie „Jesieni”. Pozdrawiam. A co u Nikolci? Zdrowia dużo życzę, co chwilę słyszę, że czyjeś dziecko chore, ach…

Marta
Marta

Trzymaj się Nikola, szybkiego powrotu do zdrowia uśmiech uśmiech uśmiech Bądź wytrwała i nie upadaj na duchu kciuk do góry mrugnięcie

ola

Hej mam nadzieje że wrucisz do zdrowia napewno napisze do ciebie list

Basia
Basia

Witam, to życzę Nikoli dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia

Witam, oj to niedobrze, że Nikola się pochorowała, życzę Jej dużo zdrowia, by gardło nie bolało. Teraz przy takiej pogodzie łatwo o chorobę. U nas też nieciekawie, mokro, chłodno, pochmurnie, brr. Spać się chce, ach ta jesień… Ja również pozdrawiam. Niech Nikolcia szybko zdrowieje. Wszystkiego dobrego.

Wiktoria
Wiktoria

Cześć Nikola śmiech .Jak się masz? Pozdrawiam mrugnięcie

adam

Witaj uśmiech ,co u ciebie? Życzę ci zdrowia

Olga
Olga

Czejść Nikola twoja chistoria bardzo mnie wzruszyła. uśmiech śmiech
Mam nadzieje że wrócisz do zdrowia.
POZDRAWIAM uśmiech uśmiech

Ewelina
Ewelina

Cześć Nikolka uśmiech przesyłam serdeczne pozdrowienia ze Śląska, buziaki :*

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image