Aktywne profileNikola Kowalik

30 sierpnia 2016autor Nikola381
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/08/nikola-kowalik.jpg

Nikola urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 2013 przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, które spowodowało, że Nikola przestała mówić, chodzić i samodzielnie jeść. Obecnie dziewczynka uczęszcza do przedszkola specjalnego. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny!

Nikola Kowalik
ul. Stary Gaj 10
20-510 Lublin

Imię dziecka:
Nikola Kowalik

Zainteresowania:
Nikola uwielbia huśtawki, spacery, zwierzęta. Lubi bawić się klockami i oglądać bajki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 18.07.2011

Rodzice:
Justyna i Piotr

Choroba:
Porażenie czterokończynowe spastyczne

Rodzeństwo:
Brak.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to, co inne dzieci. Byłam po prostu zdrowa.

W 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu. Moja mama i tata jeździli ze mną od lekarza do lekarza, lecz żaden nie potrafił postawić diagnozy. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni. Jedynym ratunkiem jest dla mnie przeszczep komórek macierzystych. Mam nadzieję że uda mi się stanąć na nogi i żyć jak dawniej!

381
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Lenka
Lenka

Czesc Nikola, wyslalam do Ciebie kartke swiateczne i jestem ciekawa, czy doszla do Ciebie i czy sprawilam Ci troche radosci ?:) Lenka z Konina

Zespół Szkół Urszulanek w Pniewach
Zespół Szkół Urszulanek w Pniewach

Hej Nikolko, zorganizowaliśmy akcje w szkole wysyłania do Ciebie listów. Wszyscy jesteśmy ciekawi czy nasz wspólny list dotarł i co u Ciebie słychać? Trzymaj się!!! :XO: :XO: :XO:

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

comment image&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*
Z noworocznymi życzeniami
Iwona

Basia
Basia

Super Nowego Roku wypełnionego realizacją najpiękniejszych marzeń! uśmiech uśmiech uśmiech

Basia
Basia

Witam w Nowym Roku, dużo szczęścia, zdrówka, spełnienia marzeń, radości, pięknych chwil życzę. A jak ma się Nikola? Pozdrawiam serdecznie.

Anna
Anna

Witaj Nikolka!
Dzieci z Nowego Miasta nad Wartą wysłały do Ciebie caaaaałą paczkę kartek świątecznych uśmiech mamy nadzieję, że doszły i się podobały. Daj znać- nie możemy się doczekać Twojej odpowiedzi uśmiech uśmiech uśmiech

Basia
Basia

Witam, o to niedobrze, ach te choróbska, mnie też coś bierze, coraz gorzej się czuję, ale się nie poddaję, z nosa leci, ach, to kurujcie się, niech Nikolka szybko zdrowiej, dużo zdrowia życzę. Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia

Marzycielska poczta listy chorym dzieciom niesie, Pozdrowienia i życzenia nad chorobę wzniesie. Wiele miłych słów i szczerych zwrotów płynie, By pomóc dzieciakom i zmartwionej rodzinie. Czasem kilka zdań nawet na prędce pisanych, Pozwala pokazać, jak dużo ludzi jest oddanych. Ból dzieci i krzywda przez chorobę zadana, Wzruszeniem ściska za serce i boli jak rana. Nikogo nie powinno takie coś w życiu spotkać, Ale dzieciaki potrafią wielu rzeczom sprostać. Muszą być silne i twarde by wyzdrowieć i żyć, A bliskich zadaniem jest przy nich trwać i być. Listy przychodzące pocztą tradycyjną do dzieci, Sprawiają, że w ich oczach błysk nadziei świeci.… Czytaj więcej »

Basia
Basia

nie mój ale rzeczywiście bardzo ładny https://www.facebook.com/fabryka.zyczen/?ref=page_internal z tej strony można zobaczyć bardzo ładne wierszyki tam są i można je wykorzystać na prawdę śliczne są pozdrawiam :XO: :XO: :XO:

Renata
Renata

Witam serdecznie, mam nadzieję, że cała Rodzinka już zdrowa mrugnięcie
Przesłałam w imieniu dziewczynek z klasy II szkoły katolickiej z Kielc kartki i małe prezenciki, mam nadzieję, że paczka dotarła. Dziewczynki dopytują, czy ich pozdrowienia przyniosły Nikoli radość? Pozdrawiam

Basia
Basia

:XO: :XO: :XO:

Ania
Ania

Właśnie robię dla Ciebie kartkę!!! Niedługo ją wyśle! Mam nadzieje ze kartka-list dojdzie. Jesteś wspaniałą dziewczynką, nie martw się chorobą! Wracaj do zdrowia kochana!!
Ania z Tulec-okolice Poznania❤

Agnieszka

Hej Nikola jakiś czas temu nasze przedszkolaki z Przedszkola Nr 63 wysłały do Ciebie kartki robione wraz z rodzicami mam nadzieję, że dotarły, dały dużo uśmiechu i siły.
Życzymy dużo zdrowia i ślemy buziaki do Ciebie i Twojej rodziny :*

Joanna
Joanna

Witam
Piszę w imieniu dzieci z Przedszkola nr 35 w Lublinie, które przed świętami wysłały Ci album i kartki. Małe Smerfy dopytują się czy przesyłka doszła. POzdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia. Joanna Ćwierz – wychowawczyni dzieci.

patrycja
patrycja

Pani Justyno mam dla pani taką propozycję może zgłosiła by pani Nikolę do projektu Kołderki Za Jeden Uśmiech moja Patrycja już taką kołderkę ma i jest z niej bardzo zadowolona oto kołderka Patrycji http://www.kolderki.org/galeria/thumbnails.php?album=1634 a oto jak ma pani zgłosić Nikolę do projekt Kołderki Za Jeden Uśmiech http://www.kolderki.org/kolderki/pages/zglaszanie.php myślę że Nikoli też spodoba się taka kołderka więc proszę ją zgłosić do tego projektu :XO: :XO: :XO:
Pozdrawiamy https://marzycielskapoczta.pl/patrycja-ostaszewska/

Magdalena
Magdalena

Droga Nikolu!
Czy doszły do ciebie pozdrowienia z kartkami i rysunkami od Dzieci z Przedszkola ” Kujawskie dzieci” z Inowrocławia?
serdecznie Cie pozdrawia grupa Jeżyki z wychowawczynią

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska
Basia
Basia

Witam, Pani Justyno ja trzymam kciuki za ten przeszczep, to bardzo ważna sprawa, ja na kwiecień przyszłego roku mam wyznaczoną operację, ech, dobrze, że były zbierane pieniążki na rzecz Nikoli, że pokazał się ten artykuł, prasa ma moc. I trzymam kciuki by doszło do przeszczepu. Moja koleżanka, kilka lat ode mnie młodsza w tych dniach miała przeszczep nerki, rodzinny, od sw0jej mamy, i też rodzina znajomi się martwią czy się to uda, koleżanka ma dziecko do I Komunii. A gdzie byłaby operacja Nikoli, w Lublinie, a może w Warszawie lub w Łodzi? To zdjęcie z tym diadem jest bardzo ładne,… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam Pani Justyno, cieszę się, że Pani się odezwała i dziękuję za miłe słowa, to bardzo miłe. A ja się cieszę, że ja sprawiłam radość. W Lublinie też są chyba dobrzy specjaliści, ja w Lublinie nigdy nie byłam, za daleko mam, kilka lat temu jak była w sanatorium na Podkarpaciu jeden Pan w sklepie, nie wiem czy miejscowy, czy turysta, czy kuracjusz powiedział- Pani jest chyba z Lublina, ma Pani inny akcent, wschodni! Też mieszkam na wschodzie, ale jeszcze wyżej, na północnym, Mazury. Na pewno Nikolcia będzie miała tam w tym szpitalu klinicznym fachową, dobra opiekę, jeszcze raz trzymam kciuki.… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image