Aktywne profileNikola Kowalik

30 sierpnia 2016autor Nikola376
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/08/nikola-kowalik.jpg

Nikola urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 2013 przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, które spowodowało, że Nikola przestała mówić, chodzić i samodzielnie jeść. Obecnie dziewczynka uczęszcza do przedszkola specjalnego. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny!

Nikola Kowalik
ul. Stary Gaj 10
20-510 Lublin

Imię dziecka:
Nikola Kowalik

Zainteresowania:
Nikola uwielbia huśtawki, spacery, zwierzęta. Lubi bawić się klockami i oglądać bajki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 18.07.2011

Rodzice:
Justyna i Piotr

Choroba:
Porażenie czterokończynowe spastyczne

Rodzeństwo:
Brak.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to, co inne dzieci. Byłam po prostu zdrowa.

W 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu. Moja mama i tata jeździli ze mną od lekarza do lekarza, lecz żaden nie potrafił postawić diagnozy. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni. Jedynym ratunkiem jest dla mnie przeszczep komórek macierzystych. Mam nadzieję że uda mi się stanąć na nogi i żyć jak dawniej!

376
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Witaj Nikolko!
Zajączki w skorupki się schowały
i wołają na dwa głosy,
że życzą Twojej Rodzince radości, nadziei i spokoju
na Święta Wielkiej Nocy.
Ze świątecznymi uściskami
Iwona
http://ekartki2014.eu/4345_ekartka_wielkanocne_kroliki.html

Agnieszka
Agnieszka

Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość!

Życzenia ślą Agnieszka i Krzysztof Krawczykowie z Łodzi

uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

Witam serdecznie, jak miło jest oglądać uśmiechniętą twarz Nikoli. Dobrze, niech śpi, sen to zdrowie, organizm się wtedy regeneruje. Dobrze, że już po badaniach, przykro mi, że kuli małą, ale jak trzeba, to trzeba, dużo zdrowia życzę dzielnej Nikolce. To dobrze, że ten zapach minie, najważniejsze by ten zabieg przyniósł dobry rezultat, by wszystko było dobrze. To Nikoli należą się brawa, dla dzielnej pacjentki, buziaki i słodkie czekoladki, hi, hi. A ile jeszcze będzie podań tych komórek, wiadomo kiedy będzie następne? A jak Pani się ma, Pani Justyno? Jest Pani wspaniałą mamą. Pozdrawiam serdecznie.

Basia Sz
Basia Sz

Witam, jak się czuje Nikola? Zdrowia dla Nikoli i Państwu życzę. Pozdrawiam serdecznie.

Kasia

Witam Cię Nikolo w imieniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Prudniku, niedawno wysłaliśmy do Ciebie list z naszymi rysunkami, napisz nam czy przesyłka do Ciebie dotarła . Pozdrawiamy Cię gorąco – 4 i 5 latki z Prudnika z panią Kasią i panią Paulinką .

Basia Sz
Basia Sz

Witam, to dobrze, że Nikola dobrze się ma, że przeszczep komórek macierzystych się udał, a na zdjęciu na kucyku wygląda uroczo, uśmiech dzieci lubią zwierzęta, zwłaszcza kucyki i dobrze, że mają kontakt ze zwierzętami, to i przy okazji Pani skorzystała z tej atrakcji. mrugnięcie Pozdrawiam serdecznie. :XO:

Basia Sz
Basia Sz

mala-rzecz-a-cieszy-wszystkiego-najlepszego-z-okazji-dnia-dziecka-0
Wszystkiego najlepszego dla Nikoli w Dniu Dziecka! Pozdrawiam serdecznie. Zdrowia, szczęścia, radości życzę. uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/trzymam-kciuki-2 Pani Justyno, „Bielne słowo mało koszteje a skopicą wiele może dobrego zrobić” i to święta prawda, to powiedzenie w języku kaszubskim, ze względu na brak na klawiaturze odpowiednich znaków nie jest to pisownia oryginalna, a znaczy ono- Dobre słowo mało kosztuje, a może bardzo pomóc, i owszem. Dobrze, że ma Pani wsparcie, pewnie głównie kobiet… My kobiety jesteśmy delikatne, wrażliwe, empatyczne, niektórzy Panowie co niby z zasady powinni pomagać innym, z racji zawodu wykonywanego czy działalności charytatywnej- lekarze, psycholodzy, założyciele fundacji, redaktorzy, zachowują się niestety niestosownie jak ktoś prosi o pomoc lub tę prośbę po prostu ignorują- bez słowa,… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam, to dziś ten ważny dzień, trzymam kciuki za dzielną Nikolcię, dziś Piotra i Pawła, to chyba Nikoli tata ma imieniny, wszystkiego najlepszego Mu życzę, życzę Wam wszystkim dużo szczęścia, zdrowia, radości i pięknych chwil, bo zasługujecie na to. Pozdrawiam. Buziaki dla Nikoli. :XO:

Basia
Basia

http://www.kartki.pl/pl/showCard/dzis-sa-twoje-urodzinki-0
Witam w tym wyjątkowym dniu, Wszystkiego najlepszego w Dniu urodzin Nikolki, szczęścia, beztroski, radości, spełnienia marzeń życzę i dużo zdrowia. uśmiech
Nikola to dzielna dziewczynka, tyle w życiu zniosła, współczuję tych pobytów w szpitalu. Jak się czuje po przeszczepie, udał się, w porządku jest?
Pozdrawiam. :XO:

Basia
Basia

To cieszę się, że Nikolcia czuje się dobrze i oby tak było dalej, zdrówka życzę, by kaszelek minął, teraz to i łatwo można się przeziębić przez tę pogodę, raz ciepło, słonecznie a raz chłodno, deszczowo.
To super, że jest szczęśliwa, to najważniejsze, i że jest pełna energii. Pozdrawiam i buziaki dla Nikolci, dziś wyjątkowy dla Niej i pewnie miły dzień, pewnie miłe niespodzianki na Nią czekają, na pewno będzie miała fajne urodziny. Wszystkiego dobrego. uśmiech

Barbara
Barbara

Witam. I jak się czuje Nikola? Czy czeka Ją w przyszłości kolejny przeszczep komórek macierzystych?
Zdrowia życzę Nikoli i dużo uśmiechu. Pozdrawiam Państwa serdecznie. Cieszcie się wakacjami. uśmiech

BasiaSz
BasiaSz

To trzymam mocno kciuki za ten przeszczep i by Bóg czuwał nad Nikolą, by wszystko było dobrze. Zdrowia dużo i radości życzę Nikoli. Pozdrawiam. uśmiech

Ania
Ania

Kochana Nikolko! Jest mi bardzo miło, poznać Cię tutaj. Ja również jestem z Lublina, ale mieszkam w zupełnie innej części. Otoczę Cię modlitwą przez następne dni. Mam nadzieję, że Pan da ci zdrowie i sprawi, abyś wreszcie mogła znowu robić to wszystko. Powiedz kochanie jak się czujesz? Co u ciebie poza tym wszystkim?
Pozdrawiam, Ania z Lublina

Ania
Ania
BasiaSz
BasiaSz

Witam, proszę napisać jak się udał przeszczep tych komórek macierzystych, jak się czuje Nikola, jak to zniosła?
Jesteście dzielną, wspaniałą, kochającą się rodziną, podziwiam Was i Wam kibicuję. Wszystkiego dobrego Kochani.
Dużo zdrowia życzę Nikoli. Pozdrawiam serdecznie. Ściskam mocno Nikolkę. :XO:

Marysia
Marysia

Pozdrawiam

Ewa
Ewa

Cześć Nikola. Masz piękne imię uśmiech Jesteś bardzo ładna, na pewno radosna, ciekawa świata, tak mi wyglądasz. Życzę Ci, kochana samych sukcesów w osiąganiu zdrowia:)

Ada i Oliwka
Ada i Oliwka

Cześć Nikolu tu Oliwka i Ada. Mieszkamy w Krakowie i też bardzo lubimy zwierzęta. Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Maja
Maja

Cześć Nikola chciałam Cię pozdrowić i żebyś trzymała się bardzo zdrowo i szczęśliwie. uśmiech uśmiech uśmiech kciuk do góry

Mia i Kasia
Mia i Kasia

Witaj Nikolciu z tej strony Mia i Kasia, chciałyśmy Ci życzyć zdrowia, szczęścia i miłości. Mamy nadzieję, że dobrze się ostatnio czujesz, pozdrawiamy, Mia i Kasia.
mrugnięcie :* uśmiech kciuk do góry

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image