Aktywne profileNikola Kowalik

30 sierpnia 2016autor Nikola385
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/08/nikola-kowalik.jpg

Nikola urodziła się jako zdrowa dziewczynka. W 2013 przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, które spowodowało, że Nikola przestała mówić, chodzić i samodzielnie jeść. Obecnie dziewczynka uczęszcza do przedszkola specjalnego. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny!

Nikola Kowalik
ul. Stary Gaj 10
20-510 Lublin

Imię dziecka:
Nikola Kowalik

Zainteresowania:
Nikola uwielbia huśtawki, spacery, zwierzęta. Lubi bawić się klockami i oglądać bajki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 18.07.2011

Rodzice:
Justyna i Piotr

Choroba:
Porażenie czterokończynowe spastyczne

Rodzeństwo:
Brak.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to, co inne dzieci. Byłam po prostu zdrowa.

W 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu. Moja mama i tata jeździli ze mną od lekarza do lekarza, lecz żaden nie potrafił postawić diagnozy. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu. Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni. Jedynym ratunkiem jest dla mnie przeszczep komórek macierzystych. Mam nadzieję że uda mi się stanąć na nogi i żyć jak dawniej!

guest
385 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witam Pani Justyno, wysłałam dziś do Was list… Pozdrawiam. Wszystkiego dobrego życzę. :XO:

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu
Reply to  Nikola

http://www.kartki.pl/pl/showCard/zycie-bez-przyjazni-jest-jak-ogrod-bez-kwiatow-0
Witam, cieszę się, dziękuję za miłe słowa, staram się być dobrym, mądrym człowiekiem, choć to jest bardzo trudne, zwłaszcza jak ma się ciężko w życiu, miałam źle a i tak zrobiło się gorzej, pisałam Pani o tej sprawie sprzed tygodnia, niestety, z niekorzyścią dla mnie, złożyłam odwołanie, a co będzie Bóg wie, to dla mnie trudny czas, dodatkowy stres, ale i tak staram się robić te sowy i inne rzeczy dla marzycielskich przyjaciół, dzieci i Ich mam. Wszystkiego dobrego życzę. Niech się Pani nie poddaje. A jak się czuje Nikolcia? Zdrowia, szczęścia, radości życzę. Pozdrawiam. 🙂

Mikołaj
Mikołaj
2 lat temu

Cześć źyczę zdrowia i szczęścia i walki z chorobą mam na imię Mikołaj

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witam serdecznie w Światowym Dniu Chorego. Jak się czuje Nikola, a jak się Pani ma? Polecam dziś chorych w modlitwie Panu Bogu, są Oni w moich myślach, pamięci. Modlę się często za marzycielskie dzieci. Zdrowia życzę, sił, błogosławieństwa Bożego, szczęścia, radości. Miłej niedzieli życzę. Pozdrawiam. :XO:
http://www.kartki.pl/pl/showCard/dzien-dobry-555

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/walentynki-2339
Witam w Dniu Walentynek, życzę zdrowia, szczęścia, miłości. Nie poddawajcie się. Buziaki ślę Nikoli.
:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witam, Pani Justyno, podałam w liście do Was swój adres, w razie potrzeby proszę się kontaktować, dziękuję za wszystkie komentarze, odpowiedzi, miłe słowa, wsparcie, zdjęcia. Zdrowia życzę Nikoli, trzymam mocno kciuki, Pani również go życzę i wszelkiej pomyślności. Niech Bóg Was ma swojej opiece. Mnie też, bo mam ciężko, no nic, to nie czas i miejsce na opisywanie swojego życia, którym trzeba się zająć, a co ma być to będzie. Jak będzie? Bóg wie a honor też trzeba mieć. Pozdrawiam. 🙂

Basia Sz.
Basia Sz.
2 lat temu
Reply to  Nikola

Dziękuję. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/w-sercu-sila-0
Pani i Nikola jesteście wyjątkowe.
:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Katarzyna Pietru...
Katarzyna Pietru...
2 lat temu

Witam! Wysłałam Nikolce list z taką różową niespodzianką oraz kartki ze Scooby doo. Mam nadzieje, ze doszlo i podoba sie ?

Katarzyna+Pietru...
Katarzyna+Pietru...
2 lat temu
Reply to  Nikola

Super 🙂 bardzo sie cieszę

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/w-dniu-kobiet-dla-ciebie-0
Wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam. Buziaki dla Nikoli, za którą, za Jej leczenie trzymam mocno kciuki i życzę dużo zdrowia. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu
Reply to  Nikola

Witam, to cieszę się, że przeszczep się udał, przyjął, świetna wiadomość. Przykro mi, że Nikola choruje, oby antybiotyk pomógł i by Nikolka szybko wyzdrowiała. Zdrówka Jej życzę, niech się kuruje. Modlę się w intencji zdrowia i szczęścia Nikolci. Dobrze, że Pani napisała co u Was słychać. Pani jest niezwykłą kobietą, proszę się nie poddawać, spokoju, wytrwałości, siły życzę, odpoczynku na tyle ile to możliwe, miłych chwil, zasługuje Pani na piękne, szczęśliwe chwile. Wszystkiego dobreo Wam życzę. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witam, wysłałam dziś do Was kartkę na święta, koperta trochę się pobrudziła, proszę mi to wybaczyć. A co u Nikoli, jak się czuje, a jak Pani się czuje Pani Justyno, jak z nastrojem? Niech się Pani nie smuci i nie zamartwia. Zdrowia i wszelkiej pomyślności życzę. Modlę się o zdrowie dla Nikoli. Niech Pani się nie poddaje, wiem, że to nie proste. Mi samej jest trudno, diagnoza jest powalająca, sytuacja trudna, skomplikowana, szkoda że nie każdy ją rozumie, przez co mam wątpliwości czy pisać na Marzycielskiej Poczcie. Miałam nie wysyłać kartek, ale kilka wysłałam… Swoje zdrowie, życie jest ważne. A… Czytaj więcej »

Ania
Ania
2 lat temu

Hej Nikola! Co u ciebie słychać? Jak się czujesz?
Pani Justyno! A co u Pani? Jak się Pani czuje?
Niedługo zajmę się wysyłaniem kartek na święta i postaram się nie zapomnieć o koleżance z miasta 😉
Ostatnio mam niestety kłopoty ze zdrowiem, i dużo czasu spędzam na załatwianiu wizyt. Postaram się jednak nie zaniedbać Nikoli i innych dzieci z MP.
Pozdrawiam cieplutko,
chociaż za oknem śnieg
Ania z Lublina <3

Martyna
Martyna
2 lat temu

Witam. Właśnie zabieram się do pisania listu do Nikolci. Mam nadzieję, że nie zagubi się po drodze 🙂 Życzę zdrówka i Wesołych Świąt Wielkanocnych! :przytulam:

Aleksandra
Aleksandra
2 lat temu

Witam 🙂 chciałam zapytać, czy dotarła przesyłka od Oli i Marka z Bydgoszczy 🙂

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/zawsze-o-tobie-pamietam-0
Dziś Dzień Polskiej Niezapominajki, lubię te skromne kwiatki.
Nie zapominam o innych, o chorych, biednych, cierpiących, samotnych.
Pani Justyno, pamiętam o Pani, o Nikoli, o Pani miłych słowach, dziękuję, doceniam.
Dziś są imieniny Zofii i Nadziei.
Nadzieja jest odwieczną wszystkich ludzi piastunką: kołysze nas bezustannie i smutki nasze usypia. – Klementyna Hoffmanowa
Życzę zdrowia, nadziei i Bożego błogosławieństwa.
Pozdrawiam Panią, Państwa serdecznie, ściskam Nikolę, uśmiechy lecą z Mazur do Lublina
🙂

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/kwiatki-na-dzien-matki-0
Pani Justyno, witam, życzę Pani Wszystkiego najlepszego w Dniu Matki. Zdrowia, szczęścia, radości. Jest Pani wspaniałą, mądrą, dzielną, kochającą mamą. Podziwiam Panią. Życzę Powodzenia Nikoli, zdrowia i radości. Pamiętam o Was. Nie poddawajcie się. Pozdrawiam serdecznie.

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu
Reply to  Nikola

Witam Pani Justyno, ja również dziękuję za odpowiedź, za podanie adresu mailowego, zaraz napiszę wiadomość. U nas też deszczowo. Pozdrawiam. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
1 rok temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/7-urodziny-0
Witam w tym cudownym dniu, dniu urodzin Nikolki, hurra, niech żyje nam. Wszystkiego najlepszego życzę jej, zdrówka, radości, spełnienia marzeń, niech to będzie miły dzień dla Nikoli.
Pozdrawiam serdecznie. :kiss:

Ania
Ania
1 rok temu

Hej Nikolcia! Obiecuję, że jak tylko znajdę chwilę to napiszę do Ciebie list. Co u Ciebie? Jak się czujesz? Jak Ci mijają wakacje?
U mnie ze zdrowiem już lepiej.
A co u Pani, Pani Justyno? Pozdrawiam, Ania z Lublina

BasiaSz
BasiaSz
1 rok temu
Reply to  Nikola

Pani Justyno, tak, kończą się wakacje, życzę Nikoli wszelkiej pomyślności, powodzenia w przedszkolu. Wspaniale, że ruszyła zbiórka, trzymam kciuki za jej powodzenie. Wierzę, że ludzie pomogą. Są dobrzy, wspaniali, mądrzy ludzie, są.
Dobrze, że się wtedy udało, trzymam kciuki by też było tak i tym razem. Zdrowia życzę Nikoli. Pani również. Jest Pani dzielną, wspaniałą, odważną mamą. Oby do przodu. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Kurczakowa Ławka
Kurczakowa Ławka
1 rok temu

Cześć, jesteś słodka i współczuje za to co ci sie stało a masz jakieś zwierzę w domu?? 🙂

ola
ola
1 rok temu

Cześć, masz jakieś zwierzątko w domu??? Czytałam twój profil, i przeczytałam że lubisz oglądać nicelodeon ja też to mój ulubiony kanał, moja ulubiona bajka na nicelodeonie to nicki,ricky,dicki i down a twoja jaka???
Pozdrawiam 🙂 ola

Basia
Basia
1 rok temu

Witam w Międzynarodowym Dniu Pisania Listów. Dużo listów Wam życzę i wszelkiej pomyślności oraz dużo zdrowia i radości. A jak się czuje Nikola? A Pani jak się miewa. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
1 rok temu

Witam. Napisałam list, jutro postaram się wysłać. Pozdrawiam. 🙂

Basia
Basia
1 rok temu

Witam serdecznie. Pani Justyno dziś wyslalam do Was list. Pamiętam o Was. Pozdrawiam. Życzę Dobrej Nocy. Buziaki dla dzielnej Nikoli. 🙂

BasiaSz
BasiaSz
1 rok temu
Reply to  Nikola

Takie życie, najpierw zacznijmy od siebie, czy Pani da dobrze tę osobę, jej życie, może ktoś ma zły moment, może dzieje się z nim coś złego, wiem, że nie każdy przejmuje się innymi, jeste empatyczny, ale należy się szanować. . Czy ta osoba Pani groziła, okradła Panią, wzywała, zrobiła Pani krzywdę, Pani dziecku, słała anonimy, innym na Panią nagadywała? Tak łatwo jest rzucać kamieniami. A Pani niech będzie wdzięczna, że ktoś poświęca Pani czas, Pani dziecku. Ja piszę tu wiele lat, wiele ludzi zrezygnowało z pisania do dzieci, rodzice chorych dzieci też święci nie są, nie odpisują. Może niech Pani… Czytaj więcej »

owia
owia
1 rok temu

Cześć Nikola ja mam na imię Zosia czytałam o Twojej chorobie bardzo Ci współczuję. Czytałam że lubisz zwierzęta mam 2 pieski rasy maltańczyki mają na imię Pusia i Dejzi.
Czytałam też że lubisz bajki też czasami lubię oglądnąć jakąś bajkę chociaż że mam 11lat
też lubię spacerować.
Życzę Ci szybciutkiego powrotu do zrdowia. Buziaki pozdów też swoich rodziców ode mnie.
Mam nadzieję że sie tak kiedyś spotkamy.
PA

Nikola świtała
Nikola świtała
1 rok temu

Cześć Nikola, też mam na imię Nikola także lubię zwierzęta jak ty 🙂
Życzę ci dużo zdrówka Pozdrawiam Nikola 🙂

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter