BlogO trudnej sytuacji u Tomka Radomskiego i jego rodziny

30 listopada 2011autor Tomasz Chmiel23
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/tomek-radomski1.jpg

Mam głęboką nadzieję, że mama Tomka Radomskiego nie będzie mi miała za złe przekazanie Wam poniższej wiadomości. Wiele osób nawiązało emocjonalną relację z Tomkiem i chciałoby wiedzieć co u niego i jego rodziny, a żadne moje słowa nie opiszą całej sytuacji lepiej niż słowa Pani Joli – mamy Tomka. Żadne moje słowa nie oddadzą też tak dobrze wdzięczności Tomka za Waszą pomoc.

Nie jest tajemnicą, choć nie wszyscy mogą o tym wiedzieć, że mama Tomka również zmaga się z bardzo ciężką chorobą. Tomek – jak przystało na prawdziwego mężczyznę – mimo własnej choroby troszczy się o rodzinę i nie zawsze może udzielać się na Marzycielskiej Poczcie oraz odpisywać na Wasze wiadomości i czuje przez to, że nas zawodzi. Myślę, że nikt z nas nie ma takich oczekiwań wobec Tomka i na pewno nie chce, aby miał z tego powodu wyrzuty sumienia, bo nie mają one podstaw. To, że Tomek ma jednak takie uczucia pokazuje jednocześnie jak dobrym i porządnym jest człowiekiem. Taka jest zresztą cała rodzina Radomskich. To naprawdę wspaniali ludzie.

Wiadomość od mamy Tomka:

Po długiej rozmowie w naszym domu kierujemy do Was prośbę. W związku z tym, że niestety los nam się tu ciut pogmatwał i teraz ja osobiście się poważnie rozchorowałam – mam ostre stwardnienie rozsiane OUN z alzhimeremowym zanikiem pamięci – nie mamy jak ogarniać na forum dzieci – odpowiedzi na wszystkie wypowiedzi. Już od pewnego czasu, gdy zaczęły się moje kłopoty ze zdrowiem – Tomek nie był w stanie z tym wszystkim sobie poradzić, a jest w nim poczucie, że zawodzi, a chcemy tego uniknąć, bo on naprawdę gdzie tylko może rozmawia z ludźmi, żeby pisali listy do dzieci. Tomek mówi, że jeśli można by było – proszę w jego profilu napisać – że odtąd pozostanie wiernym wolontariuszem, że na ile będzie miał sił postara się wspierać Waszą akcję. Nie wiemy do końca jak to ująć, ale tak, żeby ludzie wiedzieli, że Tomek jest ogromnie Im wdzięczny za każdy list jaki dostał. Postaramy się wysłać setki listów z podziękowaniami do każdego, kto do Tomka napisał. Już część czeka na wysyłkę. Wiecie, my nie chcemy tworzyć miejsca, gdzie ludzie pomyślą – duży chłopak, młody facet – a mu się nawet nie chce odpowiadać. To nie tak. Tomek ma mnie na głowie. Los się odwrócił i teraz On każdego dnia pomaga mi się odnaleźć. Sam ma swoją walkę, ale teraz każdego dnia ma jeszcze mamę, która potrzebuje, żeby to On zrobił mi herbatę, pomógł mi wejść do domu, gdy idę do lekarza. Musi zaopiekować się młodszym rodzeństwem, gdy mąż jest w pracy. Zrobiliście dla nas bardzo wiele i nawet nie wiem jak moglibyśmy się odwdzięczyć. Jednak musimy prosić o taką właśnie pomoc – niech ludzie widzą, że to nie jest tak, że Tomek dorósł i mówiąc brzydko wszystkich olał… bo tak nie jest. Przepraszamy, że przynosimy tyle trosk, ale nikt nie myślał, że nasze życie aż tak się wywróci.

23
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Maciek

Tomku wiesz ja czasem śpie z misiem od ciebie najbardziej jak jest burza bo bardzo sie jej boje i też nie odpisuje na listy choć bym chciał ale mama dużo apeli wysyła bo chce kupić mi pomoce bo bez nich niebede umiał mówić i system do szkoły bo czasem niewiem co pani mówi a znaczki sa drogie i tez nie mamy bo jak mama kupi znaczki to potem niemamy pieniedzy Szkoda że twoja mama jest chora ja nie lubie jak mama choruje Jesteś fajny i bede sie modlił by twoja mama i ty wyzdrowiał i nie martw sie bo aniołowie… Czytaj więcej »

Basia Opas (Gocyła)

Myślę, że wiele osób które od dłuższego czasu są na MP i są zaznajomione z sytuacją Tomka. Przypuszczali już wcześniej jaka jest sytuacja.. Tomek od czasu do czasu gry wpada, pisze o tych zmianach i o chorobie mamy. Więc każdy w jakiś tam sposób buduje sobie wyobrażenie tego, co u nich się dzieje.. i pewnie nikt nigdy nie miał mu za złe że go nie ma na MP, że nie ma jego podziękowań. Dla mnie osobiście Tomek to wielki wzór do naśladowania ! wspaniały młody człowiek, któremu należą się ogromne wyrazy szacunku za to co robi ! Także Tomku, jak… Czytaj więcej »

Natalka Mukolinka

Tomku i ja dostałam od Ciebie Misia i serce do kompletu
żeby nie było mi smutno kiedy czasem mówię że nie chce mi się
robić tych wszystkich inhaalcji lol lol
Jestem leniuszkiem czasem ja wiem-ale taki ludziom jak ty
jak twOi rodzice to ja chcę powiedzieć JESTEŚCIE WIELCY!!
JESTEŚCIE WSPANIALI!!!DOBRZE-ŻE JESTEŚCIE!!

to od Ciebie Tomek-kiedyś..pamiętasz?

[img]http://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/100_9241.JPG[/img]

DZIĘKUJĘ-SERCEM Z WAMI JESTEM.

Zuzka
Zuzka

Oj, nie martwmy się na zapas:)
Wszystko napewno się ułoży:)
I tak sądzę,że Tomek jest tak silny jak Pudzian i Adamek razem wzięci:)
A pani…pani niech się nie martwi moja ciocia też chorowała na tą ciężką chrobę ale pogodziła się z tym i teraz żyje normalnie:)

Pozdrowionka i buziaczki,
Zuzka

P.S. Wszystko się ułoży!

Magda K.

Tomku, choć nie jestem tu często, ale mocno wspieram Cię i Twoją Mamusię. Jesteś niesamowity i myślę, że odpowiedzi nie są tak ważne. To tak jak z innymi naszymi kochanymi Marzycielskimi dziećmi i młodzieżą. Najważniejsze dla nas jest to, że jesteście, podejmujecie każdego dnia walkę o zdrowie a my chcemy z Wami być. Zatem dołączam moje ukłony dla Ciebie i cieplutkie pozdrowienia :XO: Jesteś bardzo bardzo dobrym człowiekiem Tomku, trzymaj się dzielnie. Życzę także Pani wielu sił do walki z SM, przytulam mocno!

Karolina
Karolina

Tomku nie macie za co przepraszać. Wszyscy tu zdajemy sobie sprawę z przeciwności z jakimi musicie się zmagać każdego dnia i rozumiemy dlaczego nie możesz poświęcić więcej czasu na odpisywanie na Marzycielskiej.Jesteście cudowną rodziną i mi pozostaje tylko chylić przed Wami głowę i podziwiać Was za mądrość i siłę. Pozdrawiam Was bardzo bardzo mocno i życzę wszystkiego najlepszego :XO:

katla
katla

TOMCIU TY I TWOJA RODZINA TO WSPANIALI LUDZIE,a życie często lubi płatać figle,ale przyjdą i lepsze dni dla Was,pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Ela Ausobska

Kochani nie martwcie się nami, bo to MY mamy do Was pisać, a nie odwrotnie, to że zmagacie się z tyloma kłopotami i wciąż się uśmiechacie i nie poddajecie to jest największy dar dla nas, ludzi zdrowych, aby przeć do przodu. Trzymam mocno kciuki za Was oboje i myślami jestem przy Was. kciuk do góry

mama Nikoli

Hej.. Tomek nie ma co się martwić bez powodu.. Wydaje mi się że każdy z nas rozumie Waszą sytuację.. Powiem Ci że ja też zaniedbałam ostatnio odpisywanie nie raz problemy są takie że nie ma głowy na odpisanie ….A Ty nasz kawalerze dbaj o siebie i MAMĘ rodzeństwo .. Dużo zdrówka życzymy .jak i Dużo dużo listów .!

Aneta
Aneta

Tomku,ja tak nie do końca byłam zorientowana w Twojej sytuacji,bo ciągle jeszcze jestem tu nowa,ciągle brak mi czasu na to,żeby dokładnie wszystkich poznać.Powiem tak,rozumiem Twoje obawy i uczucia,bo każdy z piszących do marzycielskich dzieciaków mimo wszystko czeka na jakis sygnał,że poczta sie spisała i przesyłka dotarła.Widze to po swoich uczniach,jest im niezmiernie miło,że ktoś sie cieszy z ich listów,widzą wtedy jeszcze bardziej,ze warto pisać,że warto pomagać.Ale są też bardzo wyjątkowe sytuacje,takie jak Twoja i my też to rozumiemy,wiemy,że są wieksze problemy niż nieodpisanie komuś na list,nawet,jeśli jest tak wyjatkowy,bo marzycielski.Masz na głowie chłopaku o wiele wiecej niz nie jeden dorosły… Czytaj więcej »

Aga Kizinkiewicz

Tomek, nie martw się o nas, my rozumiemy Ciebie i Waszą sytuację, wiemy, że jesteś z Nami sercem. mrugnięcie
My też jesteśmy z Wami. mrugnięcie
Pozdrawiam serdecznie.
Aga

Basia Sz
Basia Sz

Pewnie, że rozumiemy Waszą sytuację Tomku i Pani Jolu. Przykro nam bardzo z tego powodu. Wiemy, że o nas myślisz Tomu. My też o Tobie, o Twojej rodzinie myślimy. Jesteśmy z Wami. Trzymajcie się!!!Buziaki!

Ania

Tomku, jesteś naprawdę wspaniałym człowiekiem. Nie wiem, czy są takie słowa, które mogłyby opisać mój podziw i uznanie w stosunku do Ciebie. Jestem pewna, że nikt z nas nie mógłby w takiej sytuacji pomyśleć, że zawiodłeś – wręcz przeciwnie uśmiech Życzę Tobie i Twojej mamie dużo sił i wytrwałości – to cudowne, że tak dzielnie wzajemnie się wspieracie kciuk do góry Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia ::-*:

Mama Wandzi z MiśMisia

Tomku to co dajesz nam wszystkim nie przelicza się na liczbę komentarzy ,ale świadectwo łańcucha zwykłych,a tak naprawdę NIEZWYKŁYCH ,bo pełnych odwagi,nadziei,miłości powszednich dni Twojej Rodziny.Tak naprawdę to walcząc o siebie bardzo,bardzo pomagacie innym ,po prostu udowadniacie,że nawet najpoważniejsza choroba nie może nam zabrać szansy ŻYCIA PO LUDZKU

Emilka Kocurek

Trzymajcie się oboje, dobrze, że Tomek jest taką podporą w pani życiu. Niestety choroba nie wybiera, o czym wszyscy tu doskonale wiemy. Ja też dobrze wiem, jak ciężko jest, że ludzie listy piszą, czytamy je, podobają się, a człowiek nie ma siły i ma jakąś psychiczną blokadę przed wejściem na stronę i napisanie choć paru słów. Potem to sie nawarstwia i jest coraz gorzej. Sama walczę z tarczycą i różnymi depresyjnymi nastrojami. teraz moja rodzina mnie pilnuje i w porę reaguje, ale nieraz nic nie można poradzić. Trzymam kciuki za was oboje, żeby choroba choć trochę odpuściła, żeby dni upływały… Czytaj więcej »

ewelina
ewelina

ALe silny chłopak z Ciebie , teraz wspomagasz mamę, mama Ciebie , To ważne by być razem. ŚLĘ fluidki

Wiktoria Głowacka ;D
Wiktoria Głowacka ;D

Z tego co czytałam Tomku jestes bohaterem. Życze Wam siły dużo zdrowia. ;**

Szymek

Pozdrawiam Cię Tomku, jesteś bardzo dzielny.
Ja będę o Tobie pamiętał i na swój sposób, wspierał uśmiech
Cóż powiedzieć więcej, konkretny facet!

Anna

Tomku, jestem pełna uznania dla Twojej postawy.
Nigdy nie wątpiłam, że heroiczna siła charakteru nie zawsze musi się wiązać z kondycją fizyczną, chociaż bardzo przydałaby Ci się. Życzę Ci wytrwałości i powstrzymania waszych chorób. Codziennie polecam Was Bogu w modlitwie.

Anna

Tomku, jestem pełna uznania dla Twojej postawy.
Nigdy nie wątpiłam, że heroiczna siła charakteru nie zawsze musi się wiązać z kondycją fizyczną, chociaż bardzo przydałaby Ci się.
Życzę Ci wytrwałości i powstrzymania waszych chorób. Codziennie polecam Was Bogu w modlitwie.

Anna

Wybacz, ale jakiś błąd pojawił się w tym komentarzu

Violetta
Violetta

Witam Ciebie Tomku uśmiech

Po zapoznaniu się z Waszą historią podziwiam Cię, bo nie każdy człowiek potrafiłby się w tym wszystkim odnaleźć.

Od dziś będę myślami z Wami, bo wierzę, że to Wam pomoże..

Zauważyłam, że jesteś z Poznania uśmiech Ja również ;D

Pozdrawiam bardzo gorąco Ciebie i Twoją rodzinę śmiech

edzia
edzia

Witam Tomku,
przystojniak z Ciebie :0
Mam syna w Twoim wieku i następnego w drodze.
Jesteście…niesamowici.
Myślę, trzymam kciuki i przeznaczę swój 1%.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image