Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie, torby listonoszów pękają w szwach od kolorowych kartek świątecznych z ciepłymi pozdrowieniami i życzeniami. Zwyczaj wysyłania kartek bardzo spodobał się Maluchom z oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Kurowie i postanowiły podzielić się świąteczną radością z innymi. Podjęły decyzję o napisaniu listu i zrobieniu prezentów dla Wiktorii, która ma chore serce. Chciały w ten sposób zrobić jej niespodziankę i sprawić by jej serduszko zabiło mocniej z radości.

13 i 14 grudnia najmłodsze dzieci w szkole, 3 i 4- latki ochoczo zabrały się do pracy. Wyciągnęły z półek swoje ulubione kredki i namalowały rysunki dla Wiktorii, najpiękniej jak potrafiły. Wspólnie wykleiły bibułą duże serduszko i odbiły wokół niego swoje małe pomocne rączki, aby w ten sposób okazać Wiktorii wsparcie i pozwolić jej się poznać. Maluszki zrobiły własnoręcznie również kartki bożonarodzeniowe i wkleiły do nich życzenia oraz pozdrowienia dla dziewczynki.

Maluchy z Kurowa zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Mają nadzieję, że ich paczka spodoba się Wiktorii i sprawi jej radość. Przygotowywanie własnoręcznych prezentów bardzo spodobało się dzieciom i nie jest to na pewno ich ostatnia taka akcja. Na pewno tu jeszcze wrócą! A póki co, życzą wszystkim podopiecznym Marzycielskiej Poczty, całej fundacji oraz wszystkim czytelnikom Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!