Poznajcie jedynastoletnią Oliwię, która od lutego tego roku walczy z guzem mózgu. Dziewczynka ze względu na stan zdrowia, podlega nauczaniu indywidualnemu, dlatego Wasze listy z pewnością umilą jej czas spędzany w domu. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

Oliwia Frost
ul. Osiedlowa 5a/3
72-123 Kliniska Wielkie

Imię dziecka:
Oliwia Frost

Zainteresowania:
Gotowanie, gry logiczne, puzzle, śpiew. Ulubiona postać z bajki, filmu: Dylan i Cole Sprouse, Demi Lovato, Ashley Tisdale, Starling Knight. Ulubiony kolor: fioletowy. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 17.05.2000 r.

Rodzice:
Agata, Grzegorz

Choroba:
Guz mózgu i skrzyżowania nerwów wzrokowych – glejak, zanik nerwów wzrokowych, wodogłowie.

Rodzeństwo:
Julia 12 lat (gry komputerowe, muzyka, śpiew), Patrycja 15 lat (muzyka, gra na gitarze, psychologia)

Oliwii od dwóch lat pogarszał się wzrok. Leczona była na krótkowzroczność. Jednak w lutym tego roku wykryto, że przyczyną słabego widzenia jest zanik nerwów wzrokowych spowodowany guzem mózgu (astrocytoma pilocyticum), obejmującym skrzyżowanie nerwów wzrokowych.

Na przełomie lutego i marca br. Oliwia przeszła trzy operacje neurochirurgiczne. Podczas dwóch pierwszych usunięto jej częściowo guza, natomiast podczas trzeciej wszczepiono zastawkę komorowo otrzewnową, gdyż guz spowodował wodogłowie.

Po miesiącu od operacji guz odrósł. Zadecydowano o leczeniu chemioterapią. Oliwia jest po 10 tygodniach intensywnego leczenia cytostatycznego. Na prawe oko nie widzi prawie wcale (nie rozróżnia kolorów, dostrzega tylko kontury przedmiotów), lewe oko widzi bardzo słabo. Na początku września Oliwka zakończyła 6-tygodniową radioterapię (30 naświetlań). Przed nią jeszcze rok chemioterapii podtrzymującej.

Ze względu na stan zdrowia Oliwia podlega nauczaniu indywidualnemu. Mimo choroby ma dużą motywację do uczenia się. Stara się przezwyciężać trudności. Bardzo chciałaby wrócić w przyszłości do szkoły i przyjaciół. Oliwka interesuje się gotowaniem, bardzo lubi pomagać w kuchni w przyrządzaniu różnych potraw. Lubi różne gry logiczne i puzzle. Przepada też za serialami typu Hanah Montana, Jonas, Czarodzieje z Wawerly Place.

Ponieważ Oliwia uczy się w domu, do szkoły chodzi tylko sporadycznie na zajęcia, bardzo jej brakuje kontaktów z rówieśnikami, z przyjaciółmi. Oliwka ma nadzieję, że dzięki Marzycielskiej Poczcie pozna nowych przyjaciół, z którymi będzie miała kontakt nawet w domu, dzięki listom i kartkom. Wyczekiwanie na listonosza urozmaici jej czasami szarą codzienność.