Poznajcie Oliwię, niesamowitą gadułę, która z racji swojego usposobienia nazywana jest przez rodzinę drugą Hanką Bielicką. Dziewczynka choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i porusza się na wózku indwalidzkim. Z powodu niepełnosprawności bywa odtrącana przez dzieci, dlatego Wasze dobre słowo będzie nieocenionym wsparciem dla Oliwki.

Oliwia Mela
ul. Moniuszki 3/31
47-100 Strzelce Opolskie

Imię dziecka:
Oliwia Mela

Zainteresowania:
Oliwia lubi książki oraz bajki integracyjne jak Dora, Dr. Dosia, Diego. Uwielbia układać koraliki, przyklejać rożnego rodzaju naklejki, którymi ozdabia wózek inwalidzki. Jest niesamowita gadułą. Więcej…

Wiek:
6 lat, ur. 21.01.2010

Rodzice:
Marzena, Marek

Choroba:
Porażenie mózgowe czterokończynowe- spastyczne

Rodzeństwo:
Kasia, Maciej

Oliwia ma 4 lata. Jest zdiagnozowana jako dziecko z Porażeniem Mózgowym Czterokończynowym. Intelektualnie rozwija się jak zdrowi rówieśnicy. Córka porusza się na wózku inwalidzkim- nie chodzi, nie ma stabilizacji, sama nie podniesie się z pozycji leżącej do siedzącej. Oliwia przeszła dwie operacje, niestety nie dały one efektów. Od 3 lat walczy o swoje marzenie- chce postawić pierwszy krok. Jest bardzo dzielna, mimo bólu, cierpienia i łez z zacięciem ćwiczy na zajęciach rehabilitacyjnych, stara sie wykonywać polecenia rehabilitantów jak tylko potrafi, czasami ze łzami w oczkach. Oliwia to dziecko zawsze uśmiechnięte, bardzo pozytywnie nastawione do świata zewnętrznego. Jest straszną gadułą- dużo mówi, wszystko ją interesuje, dlatego nazwaliśmy ją „Hanka Bielicka”.

Oliwia kocha życie, uwielbia ludzi, ale ze względu na chorobę bywa odtrącana. Chciałabym jej zaoszczędzić tych przykrych doświadczeń. Wiem, że Marzycielska Poczta pozwoli jej uwierzyć, że są też dobrzy ludzie, że nie ma dla niej barier i przeszkód.