Aktywne profilePatrycja Ostaszewska

10 lutego 2013autor patrycja962
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/02/patrycja-ostaszewska.jpg

Patrycja cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka rehabilituje się od trzeciego miesiąca życia, a każdy jej dzień wypełniony jest ćwiczeniami usprawniającymi. Chociaż Patrycja nie mówi i nie porusza się, jak każde dziecko tęskni do rówieśników, do wspólnych zabaw. Wierzymy, że z Waszą pomocą jej świat stanie się ciekawszy i bardziej kolorowy.

Patrycja Ostaszewska
Al. Wojska Polskiego 25/2a
11-210 Sępopol

Imię dziecka:
Patrycja Ostaszewska

Zainteresowania:
Patrycja bardzo lubi jak się jej czyta listy lub książki, lubi oglądać bajki dla dzieci. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 19.02.2006

Rodzice:
Aneta i Zbigniew

Choroba:
Napięcie mięśniowe cztero- kończynowe, dziecięce porażenie mózgowe.

Rodzeństwo:
Brak.

Patrycja urodziła się 19 lutego 2006 roku. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz napięcie mięśniowe cztero-kończynowe. Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowana w szpitalu w Bartoszycach, a także w domu. Oprócz tego jeździmy na turnusy rehabilitacyjne do Zabajki i Ameryki koło Olsztyna. Chociaż jest to żmudna i ciężka praca to małymi krokami idziemy do przodu.

Mimo, że Patrycja nie siedzi, nie mówi, słabo chwyta przedmioty rączkami, widać efekty prowadzonej do tej pory rehabilitacji. Długotrwała terapia córki daje szansę na poprawę jej stanu zdrowia, jednakże aby była skuteczna musi odbywać się regularnie. Patrycja wymaga stałej opieki, wizyt w specjalistycznych poradniach w celu usprawniania. Choć tak wiele czasu poświęca ćwiczeniom i terapii, to pozostaje zwykłym dzieckiem, które bardzo lubi wspólne zabawy. Uwielbia, jak się jej czyta, chętnie pomaga w czynnościach domowych. Jest pogodna, radosna, a uśmiech nie znika z jej twarzy.

Jestem pod wrażeniem, że Marzycielska Poczta istnieje. Dzięki wam chore dzieci mogą dostawać listy od innych dzieci. To na pewno podnosi na duchu i dodaje sił w walce o zdrowie.

guest
962 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
niki124
niki124
4 lat temu

😉 😉 😉 😉 😉 😉

Basia
Basia
4 lat temu

Witam. Jak się czuje Patrycja, jak minęły wakacje? Pozdrawiam. Zdrowia życzę Patrycji i dużo uśmiechu.

Basia
Basia
4 lat temu
Reply to  patrycja

Dzień Dobry jeszcze raz, to dobrze, że Patrycja zdrowa i oby tak było dalej, trzymam kciuki (jesienią różne choróbska się przyplątują do ludzi, ach…). Wakacje w domu też mogą być fajne. Dziękuję za pozdrowienia.

Julia
Julia
3 lat temu

Cześć Patrycja! Życzę zdrowia, uśmiechu i dobrej wspaniałej zabawy 🙂 Pozdrawiam

Julia
Julia
3 lat temu

Piszę do Ciebie Patrycjo list 🙂 :XO: 😀

Basia
Basia
3 lat temu

:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Agnieszka Krawczyk (Stolarska)
Agnieszka Krawczyk (Stolarska)
3 lat temu

Z okazji świąt Bożego Narodzenia
pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia:
niech narodzone Dzieciątko Wam błogosławi –
wielu Łask Bożych, ciepła i nadziei w sercu,
a w Nowym Roku dużo zdrowia, miłości i obfitości!!!
Spełnienia najskrytszych marzeń!!!
Niech nadchodzący Nowy Rok będzie o wiele lepszy, niż ten,
który odchodzi!!!
Pozdrawiam z Łodzi!!!
🙂 😀 8)

Basia
Basia
3 lat temu

Wesołych Świąt, zdrowia, szczęścia, radości i nadziei oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Ania
Ania
3 lat temu

Witaj Patrycjo! Przepraszam za tak długą nieobecność. Teraz postaram się to nadrobić. 2 dni temu zachorowałam, więc nawet nie miałam możliwości napisać Ci życzeń:
Patrycjo!
Niech w święta w Twym domu zagości
mądrość i zgoda, uśmiech i dostatek.
Niech przez cały rok nie braknie miłości!
Przesyłam uściski i biały opłatek…
Ania z Lublina z rodziną i przyjaciółmi!

Ania
Ania
3 lat temu

Jako, że za niecałe 2 miesiące będą twoje urodziny mam pytanie: Czy masz może jakieś marzenie lub jakiś wymarzony prezent w twojej główce? Chętnie bym Ci coś przesłała. No i przypomnij mi jaką czekoladę lubisz najbardziej? NO chyba, że wolisz jakąś inną słodycz? Pisz śmiało! 😉
Pozdrawiam Ania z Lublina!

patrycja
patrycja
3 lat temu

Witaj Aniu fakt dawno się nie odzywałaś ale fajnie że wróciłaś do nas co do czekolady to Patrycja lubi mleczną czekoladę a co do prezentu za który też ci z Patrycją bardzo dziękujemy Aniu Patrycja bardzo lubi bajkę Kraina Lodu więc możesz wysłać Patrycji jakiś prezent związany z bajką Kraina Lodu bo Patrycja lubi tą bajkę i jeszcze jedna podpowiedz dla ciebie Patrycja bardzo lubi jak jej czytam książki z bajkami pozdrawiamy cię Aniu i cieszymy się razem z Patrycją że się do nas odezwałaś :XO: :XO: :XO:

patrycja
patrycja
3 lat temu
Reply to  patrycja

Aniu jeszcze jedna podpowiedz dla ciebie Patrycja bardzo lubi pluszaki lubi się do nich przytulać bardzo je lubi mama Aneta :XO: :XO: :XO:

patrycja
patrycja
3 lat temu

Pozdrawiamy cię Aniu :XO: :XO: :XO: jesteś na prawdę super Aniu bardzo cię z Patrycją lubimy :XO: :XO: :XO:

Ania
Ania
3 lat temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. To wiele dla mnie znaczy. I myślałam, że się zaraz popłaczę. Bardzo dziękuję i także bardzo was lubię Patrycjo i Pani Aneto! Pozdrawiam!

Basia
Basia
3 lat temu

Super Nowego Roku wypełnionego realizacją najpiękniejszych marzeń! 🙂 🙂 🙂

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, życzę wiele szczęścia, miłości, radości, zdrowia, optymizmu w Nowym Roku. Pozdrawiam.

Basia
Basia
3 lat temu

Witaj Patrycja w Nowym Roku 😀 😀 😀

Basia
Basia
3 lat temu

🙂 🙂 🙂 Patrycjo witaj 😀 😀 😀

Ania
Ania
3 lat temu

Hej Patrycjo! Co u ciebie? Jak się czujesz? Co tam u was w nowym roku? A jak tam Pani Aneto u pani? Jak się pani radzi? Czekam na nowe wiadomości od was! Pozdrawiam!

Ania
Ania
3 lat temu

*sobie

Basia
Basia
3 lat temu

Witam, o, wiedziałam, że Magda jest w szpitalu, ale nie wiedziałam, co Jej dolega, od mniej więcej tego samego czasu działamy na Marzycielskiej Poczcie, to się porobiło, ajaj, młoda dziewczyna, żal, słabi są teraz młodzi ludzie, ach, ale Magdy szkoda, dużo w życiu przeszła… Pamiętam, że ma urodziny w styczniu. Pozdrawiam Pani Aneto, zimno u nas na Mazurach… To dobrze, że macie się dobrze z Patrycją. Miłej niedzieli.

patrycja
patrycja
3 lat temu
Reply to  Basia

Witaj Basiu może wyślesz kartkę urodzinową chorej Magdzie tak młoda osoba bardzo mi przykro że jest tak bardzo chora ona wysyłała karteczki do Patrycji a teraz sama potrzebuje wsparcia i pomocy w postaci karteczek bardzo mi przykro z jej powodu 🙁 🙁 🙁 🙁

Basia
Basia
3 lat temu

Witam Pani Aneto jeszcze raz, miło mi, że Pani mi odpisała, to miłe, że przejęła się Pani losem Magdy, docenia Ją za to co Ona robiła dla dzieci, dla Patrycji, przykro mi z Jej powodu. Sama wiem jak ważne jest wsparcie, wiem co to jest jak ktoś lekceważy nasze problemy zdrowotne, to przykre jak ktoś nie dość, że nie wspiera to na dodatek krytykuje (od 10 lat mam problemy z kręgosłupem, jestem po kilku operacjach, następną mam mieć wiosną i różnie może być, liczę się z tym, więc póki mogę, póki żyję staram się innym pomagać jak tylko mogę i… Czytaj więcej »

Ania
Ania
3 lat temu

Kochana Pani Aneto! Dziękuję za odzew na moja wiadomość. Oczywiście kartkę do Magdy napiszę a także poproszę o to moje przyjaciółki, które nie mogą się przełamać i napisać do kogokolwiek z tej oto strony. Mam nadzieję, że dziewczyna dojdzie do siebie. Rozumiem ją. Sama od kilku lat choruję na nieuleczalną chorobę skóry, a urodziny będę obchodzić już w niedzielę.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image