Aktywne profilePatrycja Ostaszewska

10 lutego 2013autor patrycja962
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/02/patrycja-ostaszewska.jpg

Patrycja cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka rehabilituje się od trzeciego miesiąca życia, a każdy jej dzień wypełniony jest ćwiczeniami usprawniającymi. Chociaż Patrycja nie mówi i nie porusza się, jak każde dziecko tęskni do rówieśników, do wspólnych zabaw. Wierzymy, że z Waszą pomocą jej świat stanie się ciekawszy i bardziej kolorowy.

Patrycja Ostaszewska
Al. Wojska Polskiego 25/2a
11-210 Sępopol

Imię dziecka:
Patrycja Ostaszewska

Zainteresowania:
Patrycja bardzo lubi jak się jej czyta listy lub książki, lubi oglądać bajki dla dzieci. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 19.02.2006

Rodzice:
Aneta i Zbigniew

Choroba:
Napięcie mięśniowe cztero- kończynowe, dziecięce porażenie mózgowe.

Rodzeństwo:
Brak.

Patrycja urodziła się 19 lutego 2006 roku. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz napięcie mięśniowe cztero-kończynowe. Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowana w szpitalu w Bartoszycach, a także w domu. Oprócz tego jeździmy na turnusy rehabilitacyjne do Zabajki i Ameryki koło Olsztyna. Chociaż jest to żmudna i ciężka praca to małymi krokami idziemy do przodu.

Mimo, że Patrycja nie siedzi, nie mówi, słabo chwyta przedmioty rączkami, widać efekty prowadzonej do tej pory rehabilitacji. Długotrwała terapia córki daje szansę na poprawę jej stanu zdrowia, jednakże aby była skuteczna musi odbywać się regularnie. Patrycja wymaga stałej opieki, wizyt w specjalistycznych poradniach w celu usprawniania. Choć tak wiele czasu poświęca ćwiczeniom i terapii, to pozostaje zwykłym dzieckiem, które bardzo lubi wspólne zabawy. Uwielbia, jak się jej czyta, chętnie pomaga w czynnościach domowych. Jest pogodna, radosna, a uśmiech nie znika z jej twarzy.

Jestem pod wrażeniem, że Marzycielska Poczta istnieje. Dzięki wam chore dzieci mogą dostawać listy od innych dzieci. To na pewno podnosi na duchu i dodaje sił w walce o zdrowie.

962
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Ania
Ania

Kochana Pani Aneto! Dziękuję za odzew na moja wiadomość. Oczywiście kartkę do Magdy napiszę a także poproszę o to moje przyjaciółki, które nie mogą się przełamać i napisać do kogokolwiek z tej oto strony. Mam nadzieję, że dziewczyna dojdzie do siebie. Rozumiem ją. Sama od kilku lat choruję na nieuleczalną chorobę skóry, a urodziny będę obchodzić już w niedzielę. Z chęcią do niej napiszę i wspomogę dobrym słowem. W takim razie pozdrawiam cieplutko Patrycję i Panią i w takim razie spróbuję odezwać się wkrótce! Pozdrawiam! Ania z Lublina uśmiech

Basia
Basia

Droga Aniu, pozwolę sobie tu na profilu Patrycji do Ciebie krótko napisać: to wspaniale, że namówisz, poprosisz koleżanki by napisały do Magdy, że żal Ci Jej, Ona, tak, potrzebuje pomocy, to dobrze, że mimo swojej choroby, współczuję i życzę dużo zdrowia myślisz o innych. Pozdrawiam z Mazur.

Ania
Ania

Pani Basiu! Dziękuję za miłe słowa! Dzisiaj jestem chora trochę i uśmiech pojawił się na mojej twarzy… Koleżanki poprosiłam i powiedziały, że się zastanowią. Pozdrawiam z Lublina!

Basia
Basia

Witaj Droga Aniu, przykro mi, że jesteś chora, dużo zdrówka życzę. Cieszę się, że się uśmiechasz, tak trzeba, to pomaga. To oby koleżanki dały się przekonać i napisały do Magdy, a jak nie, trudno… Pozdrawiam gorąco i wszystkiego dobrego.

patrycja
patrycja

Witam Basiu i Aniu dziękuję wam za dobre serce :XO: :XO: :XO: dla Magdy dziękuję wam bardzo :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia

Pani Aneto, to dzięki Pani można napisać do Magdy, ja dziś wysłałam kartkę do Magdy. Pozdrawiam serdecznie, dużo zdrowia Pani, Patrycji życzę.

patrycja
patrycja

Witajcie moi drodzy mam do was taką prośbę może przekażecie 1 procent podatku dla Patrycji jak macie przekazać 1 procent podatku dla Patrycji macie napisane w ulotce w linku dziękuję tym którzy zdecydują się na przekazanie 1 procentu dla Patrycji :XO: :XO: :XO:comment image?oh=7a7138163ff74b21ab4c65a00fd0510a&oe=5910B1B0 tu jest ulotka jak przekazać 1 procent podatku dla Patrycji dziękuję tym co się zdecydują przekazać 1 procent podatku dla Patrycji :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia

Witaj Patrycjo super że dostałaś tle przesyłek na prawdę super :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia

Marzycielska poczta listy chorym dzieciom niesie, Pozdrowienia i życzenia nad chorobę wzniesie. Wiele miłych słów i szczerych zwrotów płynie, By pomóc dzieciakom i zmartwionej rodzinie. Czasem kilka zdań nawet na prędce pisanych, Pozwala pokazać, jak dużo ludzi jest oddanych. Ból dzieci i krzywda przez chorobę zadana, Wzruszeniem ściska za serce i boli jak rana. Nikogo nie powinno takie coś w życiu spotkać, Ale dzieciaki potrafią wielu rzeczom sprostać. Muszą być silne i twarde by wyzdrowieć i żyć, A bliskich zadaniem jest przy nich trwać i być. Listy przychodzące pocztą tradycyjną do dzieci, Sprawiają, że w ich oczach błysk nadziei świeci.… Czytaj więcej »

Basia
Basia

nie mój ale rzeczywiście bardzo ładny https://www.facebook.com/fabryka.zyczen/?ref=page_internal z tej strony można zobaczyć bardzo ładne wierszyki tam są i można je wykorzystać na prawdę śliczne są pozdrawiam :XO: :XO: :XO:

Karolina

Witam, czy listy od dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej z Serocka dotarły do Patrycji? Dzieci dopytują i pozdrawiają Patrycję. Wychowawczyni, Karolina Chmielińska.

Mama Natalki

Mama Natalki
19 stycznia 2017 at 8:42

Witaj Kochana Patrysiu i mamo Patrycji uśmiech
U nas już jest lepiej bo ubiegły rok był nie zaciekawy… a co u Ciebie Patrycjo? Miło popatrzeć na Twoją uśmiechniętą buźkę bo my mamy czerpiemy wtedy pozytywną energię od naszych dzieciaczków :XO: Patrycjo życzę Ci dalszych sukcesów w rehabilitacji no i tego pięknego uśmiechu na co dzień :XO: :XO: :XO:

Ania
Ania

Witaj Patrycjo! Co tam u was? Jak się czujecie?

Ania
Ania

Kochana Patrycjo! bardzo się cieszę, że jesteś zdrowa! Moje ferie też są od poniedziałku, i wiem jaka to radość! Powodzenia i miłych ferii! Buziaki! :XO:
Ania z Lublina uśmiech

patrycja
patrycja

Kochana Aniu wysłałaś już kartkę urodzinową chorej Magdzie i jeszcze jedno pytanie namówiłaś swoje koleżanki żeby wysłały kartki urodzinowe chorej Magdzie pozdrawiamy cię Aniu :XO: :XO: :XO:

patrycja
patrycja
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image