Aktywne profilePatrycja Ostaszewska

10 lutego 2013autor patrycja962
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/02/patrycja-ostaszewska.jpg

Patrycja cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka rehabilituje się od trzeciego miesiąca życia, a każdy jej dzień wypełniony jest ćwiczeniami usprawniającymi. Chociaż Patrycja nie mówi i nie porusza się, jak każde dziecko tęskni do rówieśników, do wspólnych zabaw. Wierzymy, że z Waszą pomocą jej świat stanie się ciekawszy i bardziej kolorowy.

Patrycja Ostaszewska
Al. Wojska Polskiego 25/2a
11-210 Sępopol

Imię dziecka:
Patrycja Ostaszewska

Zainteresowania:
Patrycja bardzo lubi jak się jej czyta listy lub książki, lubi oglądać bajki dla dzieci. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 19.02.2006

Rodzice:
Aneta i Zbigniew

Choroba:
Napięcie mięśniowe cztero- kończynowe, dziecięce porażenie mózgowe.

Rodzeństwo:
Brak.

Patrycja urodziła się 19 lutego 2006 roku. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz napięcie mięśniowe cztero-kończynowe. Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowana w szpitalu w Bartoszycach, a także w domu. Oprócz tego jeździmy na turnusy rehabilitacyjne do Zabajki i Ameryki koło Olsztyna. Chociaż jest to żmudna i ciężka praca to małymi krokami idziemy do przodu.

Mimo, że Patrycja nie siedzi, nie mówi, słabo chwyta przedmioty rączkami, widać efekty prowadzonej do tej pory rehabilitacji. Długotrwała terapia córki daje szansę na poprawę jej stanu zdrowia, jednakże aby była skuteczna musi odbywać się regularnie. Patrycja wymaga stałej opieki, wizyt w specjalistycznych poradniach w celu usprawniania. Choć tak wiele czasu poświęca ćwiczeniom i terapii, to pozostaje zwykłym dzieckiem, które bardzo lubi wspólne zabawy. Uwielbia, jak się jej czyta, chętnie pomaga w czynnościach domowych. Jest pogodna, radosna, a uśmiech nie znika z jej twarzy.

Jestem pod wrażeniem, że Marzycielska Poczta istnieje. Dzięki wam chore dzieci mogą dostawać listy od innych dzieci. To na pewno podnosi na duchu i dodaje sił w walce o zdrowie.

962
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Ania
Ania

Kochana Patrycjo! Popłakałam się! Jesteście takie cudowne razem z twoją mamą! Pani Aneto! Jest pani cudowną, kochającą i wspaniałą mamą oraz kobietą. Naprawdę cieszę się, że mogłam was poznać w świecie wirtualnym, jednak mam nadzieję, że kiedyś również spotkamy się w realu. Patrycja! Jesteś silna, grzeczna i w ogóle super dziewczynka! Mam nadzieję, że mi wybaczysz jeśli się nie uda z twoim wymarzonym prezentem i w zamian przyślę coś innego mrugnięcie Pozdrawiam was gorąco dziewczyny i spodziewajcie się paczki z Lublina mrugnięcie

patrycja
patrycja

Kochana Aniu wszystko w porządku Patrycja na pewno bardzo się ucieszy z niespodzianki urodzinowej od ciebie bardzo cię z Patrycją lubimy :XO: :XO: :XO:

patrycja
patrycja

:XO: :XO: :XO:

Ania
Ania

Ha! Byłam dzisiaj w jednym z sklepów na mieście i wypatrzyłam prezent dla Patrycji! Mam nadzieję, że się spodoba! Wyślę go za tydzień! Pozdrawiam!

patrycja
patrycja

:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

patrycja
patrycja

Kochana Aniu bardzo ci dziękujemy za prezent niespodziankę dla Patrycji a to dla ciebie Aniu http://www.tapetus.pl/obrazki/n/92319_czerwone-kwiatki-serce-milosc.jpg bardzo cię z Patrycją lubimy i może kiedyś się spotkamy w realnym życiu Aniu fajnie by było się z tobą spotkać Aniu :* :* :*

patrycja
patrycja

:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Agata

Droga Patrycjo!
Niedługo masz urodziny, więc chciałabym Ci życzyć wszystkiego najlepszego-koleżanek, zdrowia i przede wszystkim szczęścia. uśmiech

Martyna
Martyna

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Patrycjo! :XO: 8) kciuk do góry śmiech

Szkoła Podstawowa nr 48 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa nr 48 w Częstochowie

Witaj Patrycja uśmiech
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 wysłali do Ciebie kartki i listy uśmiech
Jesteśmy bardzo ciekawi czy przesyłki doszły do Ciebie i czy sprawiły Ci przyjemność uśmiech
Prosimy odpisz do Nas uśmiech
Gorąco Cię pozdrawiamy uśmiech

Ania
Ania

Patrycjo! Przepraszam, że nie wysłałam Ci życzeń ani obiecanej paczki w terminie. Niestety miałam strasznie dużo na głowie. Paczka już w drodze a w niej prezent ode mnie. Mam nadzieję, że się spodoba! Pozdrawiam Ania z Lublina!

Wiktoria
Wiktoria

Witaj Patrycjo ! Mam na imię Wiktoria Titkin mam 12 lat uśmiech chodzę do szkoły im.Jana Pawła II w Korczynie. Działam w wolontariacie szkolnym i chciałabym Ci sprawić trochę przyjemności i radości ;). W niedługim czasie wyślę CI też list .
Serdecznie pozdrawiam Wiktoria uśmiech

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska
Ania
Ania

Pani Aneto! Serdecznie gratuluje! Rodzeństwo na pewno ucieszy naszą Patrycję! Pomodlę się za panią i pani dziecko. W poniedziałek wyślę list do Patrycji, więc w tygodniu powinien dojść. Czekam, więc na odpowiedzi z komentarzy i mojego listu. Pozdrawiam serdecznie! Ania z Lublina

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Witaj Patrycjo,

Zajączki w skorupki się schowały
i wołają na dwa głosy,
że życzą Twojej Rodzince radości, nadziei i spokoju
na Święta Wielkiej Nocy.
Ze świątecznymi uściskami
Iwona
http://ekartki2014.eu/4345_ekartka_wielkanocne_kroliki.html

Agnieszka
Agnieszka

Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość!

Życzenia ślą Agnieszka i Krzysztof Krawczykowie z Łodzi

uśmiech

Ania
Ania

Dużo zdrowia, szczęścia, radości i miłości w tym pięknym dniu! Pozdrowienia z Lublina uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

mala-rzecz-a-cieszy-wszystkiego-najlepszego-z-okazji-dnia-dziecka-1
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka dla Patrycji i wszystkiego dobrego dla Jej rodziny.
Pozdrawiam. uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

kto-ma-slonce-w-sercu-ten-ma-w-ramionach-caly-swiat-0
Dziękuję i wielu słonecznych dni życzę, a na naszych Mazurach pięknie ono świeci… uśmiech

Ania
Ania

Pani Aneto! Bardzo się cieszę, że wreszcie pani do nas napisała. Życzę dużo zdrowia dla Patrycji, pani i nowej siostrzyczki Patrycji. Mam nadzieję, że prezent który wysłałam się podobał naszej dzielnej, przyszłej, starszej siostrze. Pozdrawiam serdecznie! Ania z Lublina

Basia
Basia

Kochana Pani Aneto, witam w poburzowy poranek, ale lało, że hej, burza była, ale dobrze, że powietrze się oczyściło. Tak, do wakacji coraz bliżej, dzieci nie mogą się ich doczekać i nie ma co się im dziwić. To faktycznie może lepiej zrobić Patrycji te badania, dużo zdrowia Jej życzę i Pani również, niech Pani uważa na siebie i maleństwo. Nie wiem ile zostało jeszcze Pani do rozwiązania i jak Pani znosi ciążę, czy nogi mocno puchną, a teraz będzie coraz cieplej i nogi będą puchnąć każdemu, ach, dużo odpoczynku życzę. Dzieci teraz fakt dużo czasu spędzają na dworze, ale jak… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image