Ty zostań Świętym Mikołajem. Napisz list i spraw radość! Takim hasłem rozpoczęła się akcja pisania listów i tworzenia kartek pocztowych dla Tobiasza w naszej placówce. Zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu do udziału w warsztatach.

We wstępie rozmawialiśmy o tym jak dzieci lubią spędzać wolny czas, w co lubią się bawić, czy lubią chodzić do szkoły i dlaczego. Później zapoznaliśmy się z ideą Marzycielskiej Poczty i profilem Tobiasza, żeby dowiedzieć się, jakie ma zainteresowania, co jest jego pasją i co zatrzymuje go w domu, na co choruje. Okazało się, że zainteresowania Tobiasza pokrywają się z pasjami dzieci biorących udział w akcji. Ta rozmowa pozwoliła nam wyobrazić sobie jak dzielnym i pogodnym chłopcem jest Tobiasz w swojej chorobie. Z jeszcze większym zaangażowaniem przystąpiliśmy do tworzenia kartek pocztowych dla naszego nowego kolegi. Każdy napisał coś od siebie, trochę świątecznych życzeń- bo już zniecierpliwieni jesteśmy świąt, dzieci podzieliły się też swoimi pasjami. Po wykonaniu kartek zabawiliśmy się w filmowców i nagraliśmy film z życzeniami dla Tobiasza, który przesłaliśmy wraz z kartkami na wskazany adres.

Dziękujemy Marzycielskiej Poczcie, przede wszystkim Tobiaszowi i jego Rodzicom, bo to z ich powodu mogliśmy się spotkać i wesoło spędzić czas. Mamy nadzieję, że sprawimy uśmiech na twarzy Tobiasza, bo jest naszym Bohaterem.