Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet (tak dorosłych, jak i tych całkiem małych) chłopcy z Punktu Przedszkolnego w Hucie Krzeszowskiej z pomocą swoich wychowawczyń zorganizowali akcję wysyłania laurek do chorych koleżanek z „Marzycielskiej Poczty”.

Wykorzystując różne techniki pracy (rysowanie, naklejanie, wycinanie, origami płaskie z koła i kwadratu), bogactwo materiałów plastycznych, a nade wszystko własną inwencję twórczą, stworzyli niepowtarzalne karteczki, do których dołączyli najszczersze życzenia, przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.

Adresatką swoich prac starsi chłopcy (grupa „Krasnale”) uczynili Martynkę Małecką, młodsi zaś („Słoneczka”) wysłali laurki Nikolce Kabat. W związku z tym, iż Nikolka obchodziła kilka dni temu swoje urodziny, młodsza grupa postanowiła dołączyć do przesyłki skromny upominek – książkę z ubóstwianymi przez chorą koleżankę księżniczkami.

Mamy nadzieję, że obie przesyłki sprawią radość dziewczynkom i wywołają na ich buziach promienny uśmiech. Nie sposób się bowiem nie zgodzić ze stwierdzeniem

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie” – Julian Ejsmond