Ludzie listy pisząPrzedszkolaki z Huty Krzeszowskiej

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/01/przedszkolaki-z-huty-krzeszowskiej.jpg

Okres przedświąteczny był niezwykle pracowity dla wszystkich przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego przy PSP w Hucie Krzeszowskiej (woj. podkarpackie). Wspólnymi siłami wykonywali ozdoby choinkowe oraz elementy dekoracyjne do swoich sal, pełni zapału ćwiczyli kolędy i nastrojowe pastorałki na spotkanie opłatkowe z udziałem rodziców.

W natłoku tylu zajęć (skądinąd niezwykle przyjemnych) nie zapominali jednak, iż nie wszystkim dzieciom przyjdzie cieszyć się w pełni urokiem Świąt Bożego Narodzenia – wielu rówieśników boryka się bowiem z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mając to na uwadze nasi milusińscy postanowili przygotować niespodzianki dla dwojga bohaterów z „Marzycielskiej Poczty”, do których mieli już przyjemność napisać przy okazji Dnia Chłopca. Wykonali więc dla nich własnoręcznie kartki świąteczne, a wychowawczynie pomogły im wpisać w nie najserdeczniejsze życzenia, nie tylko na święta, ale i na cały nadchodzący rok.

Grupa „Słoneczka” (dzieci 3- i 4-letnie) przygotowała przesyłkę dla Kubusia, który walczy z nowotworem mózgu i niedowładem lewej strony ciała. Ma też poważny problem ze wzrokiem jako następstwo ucisku guza. Pięcioletnie „Krasnale” wykonały natomiast przepiękne kartki dla ciężko chorego Michasia, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową – neuroblastomą.

Dzięki dobrym sercom rodziców i ich hojności, do przesyłek dołączone zostały niespodzianki w postaci „Zestawów Disneya dla bohatera” (książeczki z bohaterami bajek Disneya i gadżetami), bo nasi koledzy to prawdziwi bohaterowie walki o zdrowie.

Informacje zwrotne od rodziców Kuby i Michasia, którzy w imieniu swoich pociech serdecznie dziękowali przedszkolakom za zaangażowanie i miłe gesty, uświadomiły dzieciom, że podjęta akcja ma głęboki sens, że warto troszczyć się o innych i wspierać w trudnych chwilach, bo razem zawsze raźniej pokonywać wszelkie życiowe zakręty.

Serdecznie zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych, cierpiących dzieci, do nawiązywania kontaktu z podopiecznymi „Marzycielskiej Poczty”, a jednocześnie zapewniamy, że przygoda przedszkolaków z Huty Krzeszowskiej z tą wspaniałą ideą pomocy dopiero się rozpoczyna.

guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Milka
8 lat temu

Super ! Widzę, że nawet moje okolice zaangażowały się w akcje 😀 😀 😀

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
8 lat temu

Rozpoczęliście cudowną przygodę z Marzycielską Pocztą 🙂
Oby tak dalej kochani ! ;*

Julka
Julka
8 lat temu

Przesłodkie są te dzieciaczki! Czysta radość 🙂

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image