Ludzie listy pisząPrzedszkole „Columbus” we Wrocławiu

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/02/przedszkole-columbus-we-wroclawiu-2.jpg

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Walentynki – święto zakochanych. Ale nie tylko… walentynki to także święto miłości, przyjaźni, życzliwości, dobrych emocji i miłych gestów. W taki dzień chciałoby się zrobić coś miłego dla innych, dlatego z okazji walentynek w przedszkolu „Columbus” we Wrocławiu przeprowadziliśmy akcję pisania listów w ramach „marzycielskiej poczty”.

W naszym przedszkolu jest 8 grup, wysłaliśmy zatem listy do ośmiu dzieci. Przedszkolaki zapoznały się z opisem dziecka, któremu miały przesłać upominek. Na podstawie informacji z profilu dzieci miały za zadanie namalować laurkę, następnie razem z nauczycielem łączyły obrazki w całość i dołączały list ze słowami otuchy i pozdrowieniami. Każdy zrobił jak umiał – maluszki kolorowały kolorowanki, starsze dzieci malowały kredkami czy wycinały kształty z kolorowych kartek. Wszyscy z uśmiechem i zaangażowaniem. Dzieci podeszły do tego bardzo dojrzale – Były świadome tego, że nikogo cudownie nie uzdrowimy, że może nie poprawi to kondycji fizycznej tych dzieci. Jednak wystarczyła świadomość, że może dzięki takiemu drobnemu gestowi komuś będzie miło, że może tego dnia ktoś się dzięki nim uśmiechnie, że może pomyśli o czymś optymistycznym. Obserwując to zajęcie „z boku” nauczyciele byli mocno wzruszeni. Praca trwała dłużej niż zwykle, dzieci starały się, jak nigdy, dobierały kolory, wycinały serduszka, doradzały sobie, co zrobić „żeby było ładnie”, pytały o to, jak napisać imię adresata. Prosiły, żeby przekazać, że trzymają kciuki, że będzie dobrze, żeby szybko wracali do zdrowia.

W piątek 9 lutego przedstawiciele ze wszystkich grup wybrali się na pocztę, gdzie zakupili znaczki i wrzucili listy do skrzynek.

Mamy nadzieję, że nasze przesyłki dojdą do 14 lutego i że uda nam się sprawić tym ośmiu dzieciom przyjemność. 😉

guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

Dziękuje :XO: :* jesteście kochani :*

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/w-sercu-sila-0
Panie Kasie, dzieci z przedszkola „Culumbus” we Wrocławiu, Tomasz Chmiel są wyjątkowi.
:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image