Ludzie listy pisząPubliczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Paczkowa

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/03/publiczna-szkola-podstawowa-nr-3-z-paczkowa.jpg

Uczniowie naszej szkoły w marcu 2019 r. po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”, pragnąc sprawić radość- poprzez wysyłanie listów i kartek- ciężko chorym dzieciom. Wybór padł na Filipa Abramika mieszkającego w Katowicach. Wzruszeni historią chłopca i po zapoznaniu się z rzeczami, które Filip lubi, kolekcjonuje uczniowie klas: IV a, V a, V b, VI a z wielkim zapałem przystąpili do własnoręcznego wykonywania kartek, w większości samodzielnie redagowali treść życzeń, w których wyrazili swoje uczucia i słowa świadczące o sercu pełnym dobroci oraz wrażliwości na los drugiego człowieka. Motywacja była tym większa, gdyż 11 marca 2019 r. przypadają dziewiąte urodziny Filipa. Z tej okazji od uczniów popłynęły prosto z serca słowa życzeń, pozytywne myśli, promyczki uśmiechu, a nawet urodzinowe upominki.

Udział w tej akcji wywołał w społeczności uczniowskiej radość, a także poczucie, że można sprawić komuś niespodziankę, która wykonana własnoręcznie ma wartość niezwykle cenną dla osoby obdarowanej. Uśmiechnięte twarze uczestników akcji pokazują, że nie był to dla nich stracony czas. Cieszymy się, że możemy choć w taki sposób pomóc i dodać otuchy Filipowi, który na co dzień walczy z ciężką chorobą i nie poddaje się. Z pewnością zachęcimy inne klasy do tego, aby poszły w nasze ślady- stwierdzili zgodnie uczniowie.

Korespondencja oraz urodzinowe prezenty zostały już zapakowane i wysłane, pewnie niedługo dotrą do adresata, niech sprawią Filipowi wiele radości i wywołają uśmiech na Jego twarzy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image