Ludzie listy pisząPubliczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Długiej

25 lutego 2019autor Barbara Turek1
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/01/publiczna-szkola-podstawowa-w-rzeczycy-dlugiej.jpg

Uczniowie klasy II, IV szkoły podstawowej oraz III gimnazjum, po zapoznaniu się z profilami dzieci, postanowili napisać serdeczne słowa wraz z życzeniami do Wiktorii, Mateusza, Martynki i ofiarować gipsowe aniołki. Udział w tego typu inicjatywach uczy niesienia pomocy, empatii, wrażliwości, doświadczania przyjemności płynącej z obdarowywania.

Zapewne spory ładunek emocjonalny, który towarzyszył naszym uczniom podczas pisania pozdrowień jest najlepszym dowodem na to, że warto uwrażliwiać dzieci na potrzeby drugiego człowieka. W ten sposób budujemy prawidłowy system wartości w myśl słów Jana Pawła II „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomoc się udziela”. Zapewne serdeczne pozdrowienia od naszych uczniów wywołają u adresatów uśmiech na twarzy.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za udział w akcji.

1
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Wiktoria
Wiktoria

Dziękuje bardzo całuję kocham uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image