Pierwszy tydzień grudnia bieżącego roku upłynął w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich jako tydzień wolontariatu. Działo się naprawdę wiele. Klub Młodego Wolontariusza Merit przygotował i przeprowadził szereg akcji, w których uczniowie i grono pedagogiczne mogło wykazać się szlachetnością i dobrocią serca.

Jedną z akcji, która wzbudziła moc pozytywnych emocji była oczywiście Marzycielska poczta, dla której listy i pocztówki nasza szkoła wysyła już kolejny raz.

Wyjątkową frajdę wzbudzały zajęcia, podczas których powstawały własnoręcznie wykonane kartki. W ruch poszły nożyczki, kleje, farby, brystole, naklejki, które zazwyczaj nie goszczą w murach naszej szkoły. Zapału wystarczyło na stworzenie 85 kartek, które wypisywaliśmy właśnie podczas Tygodnia Wolontariatu.

Punkt Marzycielskiej poczty z dużą skutecznością prowadziła klasa II a LO. W mig zabrakło kartek, dlatego chętni uczniowie pisali również listy.

Ogromnie ucieszył nas fakt, że do naszej rozmarzonej akcji dołączyli również harcerze 16 KDH Gryf 10 GZ Poszukiwacze skarbów oraz seniorzy Akademii Aktywnego Seniora wraz z policjantami.

Bilans 138 listów i kartek napisanych do wszystkich marzycielskich dzieciaków. Cieszymy się, że zaraziliśmy tą wspaniałą akcją nie tylko starych wyjadaczy! Wiemy również, że to nie ostatnia „edycja” Marzycielskiej poczty w Meritum. Mamy nadzieję, że nasze listy ucieszą dzieci, które niniejszym serdecznie pozdrawiamy!

Klub Młodego Wolontariusza Merit
przy ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich