W okresie przedświątecznym, w pierwszym tygodniu kwietnia 2019r., w Samorządowym Przedszkolu nr 80 zagościła epistolografia czyli sztuka pisania listów tradycyjnych. Do akcji Marzycielskiej Poczty przystąpiły wszystkie grupy z naszej placówki wraz z nauczycielkami. Maluchy, Średniaki i Starszaki pracowały pilnie nad stworzeniem własnoręcznych kartek wiosennych i wielkanocnych dla chorych dzieci z całej Polski. Każdy, w dzisiejszych czasach, może się zastanawiać po co w przedszkolu mielibyśmy sobie zaprzątać głowę czymś tak mało przydatnym, jak tradycyjny list? W końcu mamy telefony komórkowe, e-maile i mnóstwo innych sposobów komunikacji przez Internet. Chciałyśmy pokazać naszym przedszkolakom ile radości może sprawić stworzenie czegoś z myślą o innych. Ponadto poświęcony czas na zebranie myśli i sformułowanie wypowiedzi, ozdobienie papieru, zapakowanie pieczołowicie kartek do koperty, zaadresowanie, pójście na pocztę – ten cały rytuał pokazuje odbiorcy, że jest dla nas kimś ważnym, że chcemy aby chociaż przez chwilę na jego twarzy zagościł uśmiech i oderwał jego myśli od codzienności.

Taki był nasz cel sprawienie radości, ale także próba refleksji, że obok nas żyją dzieci zmagające się ciężką chorobą, która ma wpływ na całą rodzinę i bliskich. Tym bardziej powinniśmy nauczyć się cieszyć z tych najprostszych rzeczy i z obecności najbliższych każdego dnia. To wszystko sprawiło, że cały tydzień pod hasłami „Ludzie listy piszą” był w naszym przedszkolu czasem kumulacji pozytywnych uczuć, energii oraz twórczej pracy.

Tym samym dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom akcji Marzycielska Poczta, a za wszystkie dzieci i ich rodziny trzymamy kciuki i życzymy wszystkim dużo zdrówka.