Ludzie listy pisząSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/06/specjalny-osrodek-szkolno-wychowawczy-w-zalutyniu.jpg

Marzycielska Poczta to wspaniała, fantastyczna, genialna w swej prostocie i nadzwyczajna w swoich efektach akcja! Wielki podziw i szacunek pomysłodawcom! Czy jesteście już Kawalerami Orderu Uśmiechu? Ja bym Wam, kochani, i Nobla nie pożałowała!!!

Jestem wychowawczynią w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym w Zalutyniu (woj. lubelskie, powiat Biała Podlaska). Opowiedziałam moim podopiecznym o Marzycielskiej Poczcie i po twarzach widziałam, że „chwyciło”. W pracowni komputerowej weszliśmy na Waszą stronę i wybraliśmy Małgosię. Wychowankowie bardzo przejęli się jej losem, Gosia od razu została obwołana „naszą koleżanką”.

Podczas wykonywania kartek panowała cisza i wielkie skupienie. Chłopcy ochoczo rysujący kwiatki i serduszka, słoneczka, chmurki i motylki to zaiste rzadki widok w naszej placówce. Każdy starał się bardzo, aby kartka była piękna i rozweseliła adresatkę. Nie wszyscy dobrze sobie radzą z pisaniem, stąd niektórzy pisali „po śladzie” (wspólnie ustaloną treść życzeń pisałam ołówkiem, następnie chłopcy poprawiali literki długopisem). Krzyś, któremu pisanie nie idzie za dobrze, obiecał, że będzie modlił się za Małgosię.

Proszę o umieszczenie tego listu na Waszej stronie (na mapce też chcemy się znaleźć – ale się dzieciaki ucieszą!), ponieważ jesteśmy przykładem, że każdy człowiek, nawet niepełnosprawny intelektualnie, może coś z siebie ofiarować drugiemu.

Pozdrawiam wspaniałą załogę MP

guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aga Kizinkiewicz
9 lat temu

Bardzo się cieszę, że przyłączyliście się do akcji. 😉
Miło było przeczytać tą relację, dziękuję Wam. 🙂
Pozdrawiam serdecznie.
Aga

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
9 lat temu

Pięknie, że i Wy włączyliście się w Akcję! 🙂
Chłopaki pozdrawiamy !!!

Kamila_B
9 lat temu

fajnie że jesteście 😀

Basia Sz
Basia Sz
9 lat temu

Dobrze, że dobrzy ludzie stanowią większość i super, że dobro jest w „obiegu”. Cieszę się, że i Wy chłopaki włączyliście się w akcję pisania listów dla Dzieci z Marzycielskiej Poczty. Dziękuję Wam, życzę Wam powodzenia w Waszych działaniach, w zmaganiach z szarą rzeczywistością. Dziękuję Pani, Pani Barbaro, że tak miło wypowiada się Pani o MP. Jest Pani wyjątkową osobą, ma Pani ciekawą aczkolwiek trudną pracę.
PS. fajnie, że wybraliście Małgosię, na pewno ucieszy się ona z korespondencji. Pozdrawiam serdecznie.

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
9 lat temu

Pięknie;) Jak wspomniał Tomek wspaniale się czytało, relacja kipi energią i dobrym, pozytywnym nastawieniem. Mam nadzieję, że Gosia stanie się Waszą prawdziwą przyjaciółką. 🙂 🙂

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image