21 września 2017 roku obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Kawalerowie, którym przyznaje się to szlachetne odznaczenie uroczyście przyrzekają „być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić„. Nie musimy się jednak legitymować orderem, aby iść ich śladem. Święto to jest doskonałą okazją, by przynieść dzieciom tą radość chociażby organizując w szkole, przedszkolu czy na uczelni – lub w każdym innym miejscu – akcję pisania listów czy tworzenia kartek dla chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Szukasz pomysłu i scenariusza jak można świętować ten szczególny dzień, aby na ustach dzieci pojawił się uśmiech…?

Zorganizuj akcję na rzecz chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty

Od wielu lat w polskich placówkach edukacyjnych są organizowanie akcje wsparcia na rzecz naszych dzieciScenariusz zazwyczaj jest podobny: uczestnicy poznają na zajęciach historie innych dzieci, piszą wspólnie listy, malują laurki lub tworzą własnoręcznie kartki. Następnie wszystkie prace są pakowane do kopert i wysyłane bezpośrednio pod adresy pocztowe chorych dzieci – często wychowawcy razem z dziećmi udają się na pocztę lub najbliższej skrzynki pocztowej.

Z tak zorganizowanej akcji można nam przesłać relacje i zdjęcia poprzez tą stronę. Wszystkie relacje zamieszczamy tym dziale. Są tam ich setki, a jeżeli szukasz scenariusza na takie wydarzenia to na pewno znajdziesz tam mnóstwo inspiracji. Za przeprowadzenie każdej akcji wydajemy dyplomy.

Jak przeprowadzić akcję z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu?

Zorganizowanie takiej akcji jest bardzo proste. Nie wymagamy żadnego wcześniejszego zgłoszenia czy pozwolenia na organizację wydarzenia, a inicjatywa nie jest ograniczona tylko do tego święta, ale trwa cały czas. Najważniejsze są chęci. O całym procesie przeprowadzenia takiej akcji napisaliśmy zwięźle w tym dziale. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału, a w razie wszelkich pytań służymy pomocą.

Honorowy Patronat nad akcją:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image