Ludzie listy pisząŚwietlica Szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/11/swietlica-szkolna-szkoly-podstawowej-nr-2-w-trzebnicy.jpg

W czasach kiedy sztuka ręcznego pisania listów i wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych powoli zanika, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. L. Okulickiego „Niedźwiadka”, postanowili kontynuować tę piękną tradycję ale przede wszystkim Sprawić Wiele Radości Chorym Dzieciom! Wszystkim nam przyświecał jeden cel. Dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba.

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie przeglądali i przeczytali uważnie wiele profili dzieci uczestniczących w akcji, by móc je bliżej poznać. Mimo iż nie było to, łatwe ich wybór padł na Martynkę Kurek. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się za pisanie listu, tworzenie rysunków i laurek a wszystko po to, by sprawić Martynce jak najwięcej radości. W liście uczniowie opisali najciekawsze wydarzenia z życia naszej szkoły, dołączyli do niego widokówkę, przedstawiającą najpiękniejsze miejsca w naszym mieście, ale co najważniejsze przesłali słowa otuchy i wsparcia. Każdy z uczniów, który przystąpił do akcji włożył w swoją pracę bardzo dużo serca. Możliwość wzięcia przez dzieci udziału w akcji miało na celu nie tylko wsparcie chorych dzieci, ale także kształtowanie w nich wrażliwości oraz uświadomienie im że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Było to zadanie wyjątkowe, niezwykle pouczające i wzruszające.

Uczniowie zapewnili że to pierwszy ale nie ostatni ich udział w tak wspaniałej akcji. Wierzymy że postawa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, zachęci innych by, kupili kartkę lub napisali kilka pięknych słów, wybrali się na pocztę, nakleili znaczek i wrzucić list lub kartkę do skrzynki. To tak niewiele a może sprawić komuś wiele radości, dodać otuchy i wsparcia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image