Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa 153 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/03/szkola-podstawowa-153-im-ks-prof-jozefa-tischnera-w-krakowie.jpg

Tuż przed feriami, uczniowie z klasy IVb oraz kilka ich starszych koleżanek z klasy Va i VIa, postanowili włączyć się w ogólnopolską akcję wolontariatu „Marzycielska Poczta”.

Nauczyciel przedstawił cel akcji. Wydrukował kilka profili dzieci, do których można było napisać list. Wspólnie zadecydowaliśmy jednak, iż każde dziecko wejdzie na stronę internetową www.marzycielskapoczta.pl i samodzielnie przeglądnie profile dzieci oraz wybierze sobie osobę, do której napisze list. Jedni szukali wśród chorych dzieci swoich rówieśników, drudzy patrzyli na wspólne zainteresowania. Kiedy nadszedł wyznaczony dzień, wszyscy uczniowie przynieśli swoje listy do szkoły. Dzieci miały jeszcze czas na wykonanie, pod czujnym okiem nauczyciela, różnych karteczek, które dołączyły później do listów. Wszyscy mocno się zaangażowali w akcję. Na ławkach pojawiły się kolorowe papiery, cekiny, naklejki i inne ozdoby. W trakcie godziny wychowawczej powstawały małe działa sztuki. Następnie każdy z uczniów włożył do koperty list i kolorową karteczkę. Czasami uczniowie dołączali również swoje zdjęcia. Tak przygotowane listy zebrał nauczyciel i zaniósł na pocztę. Listonosze mieli dużo dodatkowej pracy.

Każdy uczeń (z kl.IVb oraz uczennice z kl.Va i VIa) cieszył się że mógł spełnić marzenie chorych dzieci i przyczynić się do tego, że na ich twarzach chociaż przez chwilę pojawił się uśmiech.

To nie koniec naszych działań. Wkrótce znów planujemy przygotować dodatkową pracę dla listonoszy. Tym razem planujemy wysłać kartki na święta Wielkanocne. Niech w te wiosenne święta i tym razem zagości uśmiech na twarzach chorych dzieci.

1
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Wiktoria
Wiktoria

Dziękuje uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image